Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zła izolacja ?


kaszpir007

Recommended Posts

No i miałem telefon od developera :)

 

Ich "propozycja".

 

Zakładają na styropianie folie kubełkową. W kotłowni nie będą kuli posadzki i nie będą kładli styropianu ...

I to wszystko :(

 

Być może uda się w garażu też dać styropian , ale jeśli nie ma styropianu w kotłowni to czy jest sens w garażu ?

 

U mnie z kuchni idzie się do kotłowni a nastepnie z kotłowni do garażu. Obecnie najwyżej jest kuchnia , niżej kotłownia , jeszcze niżej garaż :)

 

Szczerze mówiąc sam myślałem czy nie zaproponować tej folii kubełkowej. Według właściciela (rolnik który zna te ziemie (ojcowizja) , teren jest piaszczysty , lustro wody jest na poziomie 7-8m , nie jest to teren podmokły ...

 

Więc teoretycznie izolacja pionowa nie jest potrzebna , jednak sądzę że dla "spokoju" może jednak dać tą folię kubełkową ?

Oczywiście folia była by tylko na styropianie zamiast tej "pomazanej warstwy disperytem"

 

A co robić ze styropianem ?

 

Powalczę jeszcze z "ociepleniem" bo dopłacałem do lepszego ocieplenia 2000zł i wiem że mnie mocno orżnęli i chociaż w ramach "rekompensaty" może dadzą dobrej jakości wełnę na strop ...

 

Chciałbym też otrzymać klucz abym mógł co kilka dni podjechać i sprawdzić czy coś cieknie , gdzieś wchodzi wilgoć , bo teraz jest do tego idealna pogoda. Sądzę że jakieś "wady" od razu wyjdą i będzie to widać ...

 

Dodatkowo chcę aby dla "bezpieczeństwa" wymienili ziemię tak około 1,5 m wokół fundamentów (dali tam jakiś piasek czy coś co szybko odprowadza wodę , aby "w razie czego" woda szybko zeszła w błąd ziemii ...

 

Dla mnie to też ważne , bo dom obok mnie jest wyżej postawiony , a może nie wyżej tylko moja działka jest jakby w takiej niecce i woda może do mnie napływać ...

 

PS. W niedzielę pytałem się tej babki która ma grzyba w garażu i powiedziała mi że w domu jest wszystko ok. Jest ciepło i sucho ...

Więc może zbytnio "przesadzam" ...

 

Prawdopodobnie zgodzę się na warunki developera.

Izolację poziomą widziałem. Niestety nie wiem jak z dokładnością , ale nawet ta "marudna" pani nie narzekała na wilgoć w domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że trochę ci nerwy pusciły

Wiesz, to forum jest specyficzne. Jest tu cała masa teoretyków, chocby dlatego, że siędzą ludzie, którzy dopiero będą albo właśnie budują. Ci, co wybudowali są rzadziej, bo sobie po prostu idą (oprócz mnie, ja się zasiedziałam ;) ) Kiedyś było sporo budowlańców z prawdziwego zdarzenia, ale po zmianach na forum odeszli. Do czego zmierzam? Do tego, że zawsze przy takim wątku przychodzi sporo ludzi, którzy radzą, jak im się wydaje najlepiej, ale łatwo jest mówić - wyrzuć wykonawce, spartolił ci coś tam.. Tylko co dalej? Pewnie, że każdy by chciał mieć wszystko super, żadnych błędów itd, ale cała filozofia to wiedzieć, jakie błędy można zrobić a jakich nie wolno.

 

To jeszcze ci poradzę - jak masz zamiar odkrywać fundament i sypać piaseczek, to poczytaj sobie troszkę o drenażu. Bylo sporo wątków, ludzie robili "tymi ręcami" i nie wyglądało to na wielką filozofię. Włozyć rurę drenarską, odpowiednie warstwy kruszywa i... będziesz spał spokojnie.

Co do folii kubełkowej, ona raczej zabezpiecza styropian. No bo u ciebie zaciągneli go klejem i mazneli dysperbitem. A większość wykonawców nie daje żadnego kleju, tylko ordynarnie zasypuje nawet nie piaskiem a ziemią ;). Więc folia kubełkowa chroni trochę ten styropian i tyle.

trzymaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DLACZEGO FOLI KUBEŁKOWA MA ZASZKODZIĆ? Folia kubełkowa pełni tutaj rolę mikro szczeliny, która usuwa wilgoć ze ściany.

Jeśli mówisz że faktycznie poziom wód gruntowych jest niski a dom parterowy to nie robił bym tu jakiejś wielkiej afery.

Ważniejsza jest tu izolacja pozioma na poziomie punktu zero niż pionowa izolacja fundamentów która tutaj będzie tylko pełnić rolę ochrony przed degradacyjnym wpływem wilgoci na ścianę fundamentową.

Choć nie bój się ta ściana na pewno przeżyje ciebie i twoje dzieci, 100 lat temu budowało się tam gdzie sucho i to była najlepsza izolacja:)

 

Podsumowując Folia kubełkowa, styropian posmarować masa izolacyjną 30 cm ponad poziom gruntu, ewentualnie drenaż, jeśli masz możliwość obsyp to pospółką lub najlepiej żwirem takim jak na drenaż(czysty piasek wcale dobrze nie przepuszcza wody), później wykonaj w okół domu opaskę z kostki ze spadkiem od domu.

Powinno być ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga zastanawiam sie jak Wy probujecie sie tam dopatrzyc izolacji poziomej na tych zdjeciach

 

nawet malo rozsadny wykonawca da min 2x pape niestety bez lepiku pod sciany

 

bez przesady aby laczyc wilgoc na kleju na scianie z podciaganiem kapilarnym i brakiem izolacji poziomej (ta odcina sciane od sciany fund a nie ocieplenie sciany fund od ocieplenia sciany) - ta jest od deszczu, grunt zalatwi sprawe nie mowiac o tynku

 

jedynie na scianie fund widac ze moze tam cos podciagac, ale to tez raczej tez od deszczu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...