Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest przesłona. Patrz tylko czy będzie dopalało pellet. Ja bym zmniejszył na 6. Może trochę szamotu by się przydało. Gdybym ja wyciągnął swój z pieca miał by dużo mniejszą moc. To dopalanie na szamocie to bomba w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie masz wkładki szamotowej? Zrobiłbyś coś z cegieł i płytek i zaspawaj górę palnika aby płomień był bardziej poziomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przesłona. Patrz tylko czy będzie dopalało pellet. Ja bym zmniejszył na 6. Może trochę szamotu by się przydało. Gdybym ja wyciągnął swój z pieca miał by dużo mniejszą moc. To dopalanie na szamocie to bomba w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie masz wkładki szamotowej? Zrobiłbyś coś z cegieł i płytek i zaspawaj górę palnika aby płomień był bardziej poziomy.

 

mam narazie 4 cegly szamotowr i wkladke na palniku a co do przzeslony na wrntylatorze jest tam podzialks zeby na 6 otworzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie na sterowniku peletu zmniejszyłbym na 6. Ja mam w połowie przysłoniętą zasłonę na wentylatorze. Górą nad wkładką szamotową nie ucieka dym, jest szczelna? Niektórzy mówili że muszą ją uszczelnić.

zrobilem tak zawor 4d na 5 lefwie letnia woda w co na piecu55 pompy 50 histeryza 5 pow max20 min8 podawanie 7 barlinek 8mm i co nie wygadi sie osiaga 55 na 45 procent j oompy go ostudzaja a jak wskoczy na 100 procent to w domu cieplo ale wgkres to prosta czy da sie podlaczyc kazde oompe osobno do sterownika mini bio

i zadac jm inna temp wlaczenia bi to wyglada tak jakby mial za malo mocy zeby to bagrzsc 4 grsejniki i 80 m poflogi dxiduah bylo 8 na llusie bez cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak zawor 4d na 5 ledwo letnia woda w co na piecu55 pompy 50 histeryza 5 pow max20 min8 podawanie 7 barlinek 8mm piec wlacza pompy przy 50 temp dojdzie do 55 i spada tak jakby piec nie mail mocy pytanie czy da sie kazda z pomp a mam ich dwie podpiac osobno do sterownika i wlaczac osobno czy zamontowac sterownik pokojowy ktorycbedzie sterowal pompa podlogowki wlaczal i wylaczal ja bez ingerencji pieca czy przerobic poprowadzenienie cieplej wody do podlogowki teraz mam 2 pompy za zaworem 4d ia skrzynke rozdzielacza w wiatrolapie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy powinny być podpięte osobno oczywiście, i w sterowniku są na to gniazda odpowiednie. A są to dwie pompy do podłogówki czy jedna c.o a druga c.w.u.? Nie wiem czy teraz jest dobrze czy nie bo te 2 ostatnie posty trochę się wzajemnie wykluczają, z tego co zdołałem zrozumieć. Piec jest nastawiony na pracę z mocą płynną czy dwustanową? Zrób taką próbę. Otwórz zawór 4 d całkowicie i włącz piec. Nastaw go na pracę w modulacji. Jest to w menu głównym, w funkcji palnik, w serwisie: do wyboru praca z modulacja lub dwa stopnie mocy. Zobacz jak to będzie funkcjonować i opisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy powinny być podpięte osobno oczywiście, i w sterowniku są na to gniazda odpowiednie. A są to dwie pompy do podłogówki czy jedna c.o a druga c.w.u.? Nie wiem czy teraz jest dobrze czy nie bo te 2 ostatnie posty trochę się wzajemnie wykluczają, z tego co zdołałem zrozumieć. Piec jest nastawiony na pracę z mocą płynną czy dwustanową? Zrób taką próbę. Otwórz zawór 4 d całkowicie i włącz piec. Nastaw go na pracę w modulacji. Jest to w menu głównym, w funkcji palnik, w serwisie: do wyboru praca z modulacja lub dwa stopnie mocy. Zobacz jak to będzie funkcjonować i opisz

 

juz pisze jedna pompa podlogowka druga grzejniki podlaczone jednym kablem do sterownika wlaczaja sie w tym samym czasie piec jest na modulacji ale ja mam stary piec i mam tylko albo fl albo jeden stopien mocy chciaabym zrobic tak zeby pompa do podlogowki wlaczala sire pozniej i zadziej po zalewa piec zimna woda i piec nie ma mocy osiagnac zadana temperature dopoki sie pompy nie wlacza piec leci z mala moca i poziej w probuje ciagnac na 100 procent ale zimny powrot go dusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku nie ma takiej możliwości. Czasowy program jest do sterowania praca pieca nie pomp. Daj włącznik czasowy zwykły z zegarem i niech sie włącza co 15 min na 15/30 min i przerwa 15 min, albo elektroniczny ale on ma ograniczona możliwość nastawiania. Nie rozumie, jak temperatura na piecu się obniży to moc powinna wzrastać, coś jest nie tak. Obniżenie temperatury zwiększa moc kotła do 100 % i wyłącza pompy od temperatury zadanej. zimny powrót nic nie może zrobić oprócz korozji niskotemperaturowej kotła. Nie ma wpływu na prace palnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam mój piec to 10kw mini bio luxury.

w jakim trybie pracją wasze piece recznym czy auto u mnie jak włącze auto piec ustawia temperaturę zadaną 70 na recznym mogę przestawiać. wydaje mi się że temp 70 to trochę za dużo nie można tego zmienić chcę żebypracował naauto bo posiadam czujnik pogodowy i wydaje mi się ze wtedy bedzie mniej palił.

Edytowane przez rafstraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam,

 

Podłączyłem sobie kilka czujników temperatury w kotłowni w celu monitorowania pracy pieca i w związku z tym mam pytanie...

Z wykresów wynika, że piec bardzo szybko się wychładza mimo tego, że ani nie idzie nić na grzejniki ani nie dogrzewa wody w buforze.

Piec to Kostrzewa Mini Bio 10kW

 

Screenshot_4.png

Tutaj ładnie widać w jakim tempie się wychładza

 

 

Screenshot_3.jpg

Screenshot_1.png

Screenshot_2.jpg

 

Chciałbym możliwie optymalnie ustawić kocioł może lepiej by było gdyby piec cały czas chodził sobie na minimum zamiast co chwilę się wygaszać i za chwile znowu rozpalać. W tej chwili mam histerezę ustawioną na 1 stopień ale chyba nic się nie zmieniło w stosunku do tego jak było 3 stopnie - piec teraz pracuje w wyższych zakresach temperatur. Może trzeba by lepiej ocieplić??

Edytowane przez shady79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam chciałbym podizelic sie z wami efektami pracy mini bio 10kw po pierwszej zimie sezon trwa wiem ale chyba mrozy juz nie wroca ogrzewamy 122 m2 plus garaz 1 maly grzejnik dla przelamania temperatury wysykosc pomieszczen dla 90m 2 to 2,7 a dla 32 m2 to 4,5 m co daje ok 440 m3 od listopada do dzisiaj spalilismy 3,5 t pelletu lava oraz barlinek co oraz cwu dom porotherm 30 plus grafitowa 15 okna 3 szybowe rekuperacja podloga 8 cm grafitowy strop 10 cm plus wylewka piec podawanie 5,3 powietrze max 28 na zadnych innych ustawieniach nie dawal sobie rady tzn nie osiagal temperatury mamy ok 80 m2 podłogówki oraz 3 grzejniki w sypialniach plus jedna drabinka w łazience kotłownia to mini bio 10 kw 2 pompy elektroniczne wilo zawor 4 d na podłogówke zawor 3 d srednica komina to fi 200 w naszych stronach wieja silne wiatry wiec mniemam ze to tez mialo jakis wplyw na prace kotła na przyszly sezon zakładam regulator ciagu podlogowka sterowana zwykłym regulatorem odcinajacym pommke podłogówki zawor 3 d

Co do paliwa palilismy Lava oraz Barlinkiem ale zuzycie niegdy bez wzgledu na temperature nie spadło ponizej 20 kg na dobe temperatura zadana to 60 stopni histeryza 13 pompy wlaczaja sie przy 50 stopniach moc min 30 a maxymalna 95

SPALANIE wychodzi 4 miesiace 3500 kg

875 kg na miesiac !!!!!

co daje 30 kg na dobe

a mrozy nie przekroczyly 14 stopni

ZDECYDOWANIE ZA DUZO ale na spalanie ma tak wiele czynników ze juz nie mam pojecia co przerobic co zmienic co przestawic byc moze mam za małej mocy kociol do takiego domu lub mam tak duze straty ciepła . Chcialem to napisac tylko jako przykład mam dla porownania dwa podobne metrazem domy podobnie ocieplaone i sezon rowniez wynosi ok 4 ton spalonego pelletu pozdrawiam

 

IMG_20140222_153408.jpg

 

Ciężkowice-20140130-00552.jpg

 

mini bip pompa.jpg

 

1966762_656741254384311_1591010089_n.jpg

Edytowane przez snoopyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snoopyz - pierwsza uwaga - nie używamy ocynku przy wysokich temperaturach oraz miedzi,

po drugie - na stronie http://www.kostrzewa.com.pl/#247 masz schematy jakie proponuje producent kotła - podłogówka przez zawór 3-drogowy mieszający z siłownikiem oraz podniesienie temperatury powrotu kotła,

po trzecie - jeśli dobrze widzę, to naczynie wzbiorcze jest podłączone niezgodnie z przepisami,

po czwartek - przyłącza nie są zasyfonowane,

po piąte - brak izolacji,

po szóste - pierwszy i drugi sezon grzewczy jest "droższy w utrzymaniu"

po siódme - możesz dokupić sondę lamdba, która powinna poprawić pracę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze za duzo to wiem bo dorozej od gazu ! Rapczyn nie ja to instalowałem tylko hudraulik i ja jestem laikiem miedz juz mam zaizolowana zrobiłem zetke z rury plastikowej fi 100 i zamykam drzwi do kotłowni zeby piec sie nie studzil kotlownia graniczy z garazem slabo ogrzewanym w zimie , podlogowka ma zawor 3 d w kotłowni jest ustawiony na 6 czyli max , co do naczynia zbiorczego gdzie je umiejscowic jak przerobic bo sie na tym nie znam , ktore przylacza nei sa zsyfonowane , mam komin schiedel fi 200 i mieszkam w okolicy o dyzuch wiatrach czy muslicie ze ma to wplyw na wieksze spalanie zakupilem regulator ciagu dacro do wyczystki i musze kupic strazaka na dach jeszcze nie zamontowane prosze o proste wskazówki co zmienic w pierwszej kolejnosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma pan rowniez mini bio 10 ? moze pan powiedziec ustawienia

u mnie

powietrze min 10

powietrze max 28

podawanie 5,3

histeryza 13

pompy przy 50

zadana 60

zawor 4 drozny minimum na skali pomiedzu 1 a 10 jak jest zimno to na 7 tak jak teraz ledwo nad 5 nie wiem czy ma to znaczenie

mam ustawiony priorytet cieplej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://teklakotly.com/kotly_products/view/26

 

Witam znalazłem podobny kociol do mini bio i bardziej przejzysta instrukcje mam praktycznie identyczna tylko bez regulatora pokojowego bo szczeze u mnie za regulator sluzy zawór 4 d tylko jak go ustawiam powyzej pozycji 5 to piec bardzo długo pracowal na 100 procent zeby uzyskac temperature zadana na podłogówce i zeby jeszcze puscic goraca wode w kaloryfery byc moze moja instalacja jest za duzo dla mini bio jestem laikiem stad moje pytania na forum pojemnosc wodna mini bio 10 kw to 45 litrow nie wiem czy to duzo czy w sam raz mam pytanie na jaka wysokosc wybijania ustawiac pompki wilo jedna na kaloryfery chodzi na 0,6 m a podlogówka na 2 m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...