Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Alez wzywałem juz servis dwukrotnie 3 godziny grzebania w sterowniku na pytanie czy moze ciag zbyt wielki pan przylozyl reke do czopucha i powiedzial ze skoro dotknie reka przy 100 procent pracy tzn ze cieplo nie ucieka do komina kazal zrobic zetke z powietrzem do kotlowni co prawda mowil rura 160 zrobilem 100 dodatkowo dmucha mi spod drzwi do garazu i ocieplilem wszystki miedziane rury i servisant chcial zamontowac regulator pokojowy ktory wylaczy piec po osciagnieciu 21 stopni narazie tego nie robie boi nie wiem czy to ma sens , zaloze regulator na wyczystke ustawie na 20 pa i zobaczymy czy to cos pomoze jak nie zaloze jeszcze ten regulator i silownik na zawór 4 d wtedy napisze czy spalanie zmalało jak narazie wychodzi drozej niz gazem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Panowie pozwoliłem sobie założyć konto na forum ponieważ stoję jak większość forumowiczów przed trudną decyzją jaki piec!!! Jestem laikiem w tych tematach i nie wiem nawet z kim i o czym porozmawiać i oczywiście czy ten ktoś mówi prawdę czy ściemnia.. Ale myślę że otrzymam kilka dobrych wskazówek na co zwrócić uwagę.- dziękuję za wyrozumiałość

 

Mieszkam od 8lat w domku drewnianym -konstrukcja szkieletowa ok 115m2 dół z mieszkalnym poddaszem oraz dołączony garaż na całej długości domu 11mb i szer 3mb. Izolacja ścian to deska elew. 32mm + wełna 15cm wełna ursa z górnej półki niska lambda. membrana stalowa zbrojona + płyta osb 22mm+płyta g-k. podłoga to 15cm styr. poddasze to 20cm wełny ( 15cm miedzy krokwie i 5cm poprzecznie ) tak samo membrana stalowa zbrojona ( nie wiem czy dobrze to nazywam)

ogrzewanie domku przez ten cały okres i do tej pory to Kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym po pomieszczeniach ( oprócz garażu) I tylko ciepła woda to terma elektryczna 80l.. Nie wiem jak mogłem tyle czasu wytrzymać i robić z mojego salonu kotłownię, tylko cena za sezon grzewczy jest na duży + bo przez cały okres grzewczy spalam 12m drzewa koszt 1800zł no ale dochodzi prąd za grzanie wody.. Wiec tak skończyła się moja cierpliwość i postanowiłem zrobić CO . Więc czeka mnie zrobienie całej instalacji . Grzejniki bo podłogówka odpada -Nowy komin bo do starego nie mam możliwości

przyłączenia, oraz Piec i tu wpadłem na tego kostrzewa Mini-Bio 10 . informację jaki chciałbym uzyskać to czy na te m2 i drewniany dom sprawdzi się ten kocioł czego mogę sie spodziewać jakie minusy lub jakie problemy mogę napotkać w użytkowaniu.. Jaki wysoki powinien być komin?czy on powinien wystawać nad kalenice domu? jeżeli powinienem wiedzieć coś jeszcze proszę pisać za każdą radę będę wdzięczny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam,

Panowie dalej szukam tego odpowiedniego dla mnie kotła na pellet, wyszukałem kilku producentów i podobnych modeli.

ale nie wiem czym się za bardzo kierować przy wyborze ? czy jest na forum ktoś b.dobrze zorientowany w tym temacie abym mógł od niego zaczerpnąć potrzebnych informacji? zainteresowany byłem kostrzewa mini bio , ale znalazłem podobne jak lechman,edilkamin,lazar smartfire,red compact

nie wiem jaki wybór bedzie odp. kostrzewa ma teraz promocje na mni bio 10kw i mini bio 20kw. i producent podaje że ten mini bio 10kw jest od 50 -200m2 ogrzewanej powierzchni? prawda to ? jak z doświadczenia. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej miałeś info - zgłoś się do Enecomu do Sopotu on w twoim rejonie zajmuje się urządzeniami na pellet i to juz od długiego czasu i ma potrzebną Ci wiedzę i napewno coś sensownego Ci doradzi a do tego serwisuje urządzenia wiec serwis masz praktycznie pod nosem. Pewnie ma też troche klientów w okolicy i pewnie umożliwi Ci zobaczenie jakiegoś pracującego urządzenia na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne grono.

 

Posiadam piec Kostrzewy Mini Bio. Grzeje nim dopiero pierwszy sezon. Nie dawno wyłączyłem centralne i grzeję teraz tylko samą wodę użytkową.

Mam już za sobą pewne wyliczenia i według nich wynika że koszt podgrzania samej wody miesięcznie to około 150-200zł

Wydaje mi się że to sporo porównując okres zimowy kiedy miesięcznie wydawałem na paliwo około 500zł. Rozmawiałem z chłopakami co mi montowali kocioł to uważają że piec powinien się załączać jedynie wtedy kiedy zaistnieje potrzeba grzania wody a on cały czas średnio co 2h się załącza by podgrzać wodę w sobie. Dzwoniłem także do serwisanta kostrzewy i ten zaproponował abym sobie kupił programator czasowy do i po przez niego podłączył piec - ale to słabe rozwiązanie. Może ktoś ma jakieś sprawdzone pomysły co z tym fantem zrobić?

Edytowane przez shady79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...