Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie, nada się Kostrzewa Mini Bio 10kW do c.o. i c.w.u do tego domku?

 

http://z500.pl/projekt/76/Z78,projekt-domu-parterowego-z-kuchnia-i-salonem-od-ogrodu-takze-na-mala-dzialke.html

 

Do budynku dostawiony będzie garaż (nieogrzewany), z tyłu będzie kotłownia

 

Ja taki piec posiadam w takim domku i jestem zadowolony póki co .Spalanie pelletu do grzania wody to 2kg co drugi dzień zbiornik mam 300l .W okresie zimowym spalał około 5-6kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja taki piec posiadam w takim domku i jestem zadowolony póki co .Spalanie pelletu do grzania wody to 2kg co drugi dzień zbiornik mam 300l .W okresie zimowym spalał około 5-6kg na dobę

 

I co myślisz że ktoś uwierzy w twoje bzdury!!

Zanim ponownie coś będziesz reklamował to sprawdź ile kilowatów potrzeba po podgrzania twojego kotła oraz zasobnika, ile wytworzysz z 2 kg. peletu i potem pisz o spalaniu.

Jak ja nie lubię tak idiotycznej kryptoreklamy!! Dobrze że ten twój "piec" nie zwraca peletu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co myślisz że ktoś uwierzy w twoje bzdury!!

Zanim ponownie coś będziesz reklamował to sprawdź ile kilowatów potrzeba po podgrzania twojego kotła oraz zasobnika, ile wytworzysz z 2 kg. peletu i potem pisz o spalaniu.

Jak ja nie lubię tak idiotycznej kryptoreklamy!! Dobrze że ten twój "piec" nie zwraca peletu !!!!

 

Nie musisz wierzyć w to co piszę a kryptoreklama to żadna nie jest ,jak coś to zapraszam do siebie bo akurat jestem posiadaczem tego pieca.Co do spalania to skłamałem bo miałem napisać 4kg co dwa dni czyli 2kg na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki piec posiadam w takim domku i jestem zadowolony póki co .Spalanie pelletu do grzania wody to 2kg co drugi dzień zbiornik mam 300l .W okresie zimowym spalał około 5-6kg na dobę

 

Ja pierdziu ale WYPAS a teraz pokażę Ci czary podparte faktami dzień 6.06 2015 606.jpg

czym ogrzała się cwu kiedy kocioł był wygaszony spalił 0kg na dobę a cwu ogrzała się do 80oC?

Teraz kolega mario zrobił z siebie debila i knuje... kuźwa ale jak chłop podaje 12 temperatur z których ni chu chu nie widać że ogrzał cwu.

Dla pozostałych którzy w lato ogrzewają cwu mam solary.

solar.JPG i tak prezentuje się wykres temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ale WYPAS a teraz pokażę Ci czary podparte faktami dzień 6.06 2015 [ATTACH=CONFIG]319924[/ATTACH]

czym ogrzała się cwu kiedy kocioł był wygaszony spalił 0kg na dobę a cwu ogrzała się do 80oC?

Teraz kolega mario zrobił z siebie debila i knuje... kuźwa ale jak chłop podaje 12 temperatur z których ni chu chu nie widać że ogrzał cwu.

Dla pozostałych którzy w lato ogrzewają cwu mam solary.

[ATTACH=CONFIG]319925[/ATTACH] i tak prezentuje się wykres temperatur

 

Następny niedowiarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich forumowiczów :) Od tygodnia jestem posiadaczem kotła Kostrzewy MINI BIO B. 10 KW

I teraz pytanie mam do osób z dłuższym stażem ;)

Moj piec pokazuje ze przez tydzien spalił 47,5 kg

Piec ogrzewa mieszkanie ok 47 m. Mieszkanie jest na parterze czyli pod soba ma piwnice oczywiscie nie ogrzewana.

W mieszkaniu jest umieszczony czujnik temp i jest ustawiona na 22 stopnie.

Kocioł nie grzeje wody użytkowej tylko centralne ogrzewanie

I teraz moje pytanie czy te spalanie ktore mi pokazuje 47,5 kg to w normie czy za duzo :eek:

Ustawienia palnika jakie ustawił mi serwisant sa nastepujace:

 

Powietrze MIN-7

Powietrze MAX- 20

Podawanie 4,4

Moc MIN FL2-30

Moc MAX FL2-100

Próg Foto- 40

Tlen MIN- 14

Tlen MAX- 8

Dmichawa Rozpalanie-15

 

I co sadzicie o tych ustawieniach ? czy sa dobre ? czy cos zmienic ? i czy takie spalanie 47,5 kg na tydzien przy takich temp jest ok.

Pytanie moje takie sa bo jestem jak to mówia prawiczkiem ;) z kotłem na pellet

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z serwisem Kostrzewy? Jestem "prawie" zdecydowany na ten kociołek, nic podobnego w tej cenie za bardzo nie ma, ale co w przypadku awarii? Mieszkam na podkarpaciu, na mapie jest 1 serwisant i to około 100 km ode mnie. Odpuszczać sobie z tego powodu? Czy można coś z nimi "na telefon" ewentualnie naprawić albo chociaż ustalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam zadzwonił do mnie klient któremu zamontowałem kocioł kostrzewa

mini bio luxury. Ma on ogrzewanie podłogowe i tylko takie sterowane za

pomocą zestawu tech st265. Sterownik ten ma dodatkowe wyjście styk bez

napięciowy do sterowania piecem w zależności od zapotrzebowania na

temperaturę. włącza on lub wyłącza piec(teoretycznie bo gazowe tak

funkcjonują). Chce on to podłączyć aby w przypadku dogrzanego

mieszkania piec nie pracował. W obecnej chwili nawet przy zamkniętych

obwodach podłogówki i wyłączonej pompce rozdzielacza jak spadnie temp.

na piecu poniżej zadanej się włącza palnik bez potrzeby. dogrzewa

krótki obieg zasilania i powrotu i znów stygnie tak w koło. proszę o

informację jak prawidłowo to podłączyć do sterownika pieca gdyż jak

podłącze styk bez napięciowy w miejsce czujnika temp pokoju i uaktywnię

go w sterowniku pieca włącza się alarm o przerwanym obwodzie czujnika.

Nie dziwi mnie to ale jak mam podłączyć aby działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to straszna lipa bo jeśli zamontuje gościowi dodatkowy czujnik to będzie on sterował tylko pokojem w którym jest ten czujnik.

Jest to pierwsza kostrzewa który montowałem ale co krok to jestem bardziej zniesmaczony. Sama realizacja spalania pelletu jest super ale elektronika to masakra. Sterownik niby steruje zaworem 4d ale dopiero jak dokupisz jakiś moduł. Taniej było kupić sterownik 4d z tech-a niż ten moduł. później musiałem dokupić czujnik temp zbiornika CWU. Dodatkowo jest miejsce na sondę lambda ale dopiero jak ją dokupisz. a teraz wygląda na to że muszę dokupić czujnik temp pokojowy bo piec będzie chodził na okrągło pomimo braku zapotrzebowania. Jak już się podjąłem tego cuda to postaram się dociągnąć to do końca ale dziś zadzwonił do mnie klient że wyskakuje błąd na piecu raz dziennie. Opisał to jako brak opału pomimo pełnego zbiornika. Jeszcze tam nie byłem. Może macie jakiś sprytny pomysł na ten czujnik temp pokojowy. jak to obejść czy coś aby piec odpalał na impuls a nie według pomiaru. Jeśli się nie da to gdzie go najlepiej założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...