Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto robić podłogę z OSB na nieużytkowanym stryszku?


Ultima

Recommended Posts

Nad poddaszem użytkowym będę miał niewielką przestrzeń - stryszek. Dach dwuspadowy. Zastanawiam się, czy przybijać do jętek od góry płyty OSB jako podłogę tego stryszku czy zostawić wełnę z ocieplenia sufitu poddasza między krokwiami odkrytą u góry? Stryszek jest na tyle niski, że nie planuję go do niczego wykorzystać poza oczywiście przejściem z poddasza na dach w sytuacji np. czyszczenia komina dymowego. Jak jest u Was, pytanie jak w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wykorzystac deski szalunkowe? Pewnie takie zostaly po budowie, wyczyscic z cementu, zaprawy, powyciagac gwozdzie, ewentualnie przeczyscic jeszcze oscylacyjna szlifierka i pomalowac jakimkolwiek impregnatem do drzewa. Troche roboty jest przy tym, ale wychodzi chyba taniej niz plyta OSB. No i pamietaj o szczelinach miedzy deskami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że na strych masz już właz zamontowany (takie schodki). To i tak będziesz musział OSB przycinać bo całe nie wejdzie. Przy takim użytkowaniu to ja bym kupił dechy szalunkowe i już. Tylko jak masz płyty g-k już założone, to nie przybijaj a przykręcaj te osb/dechy bo przy mocnym uderzeniu mogą powstać drobne pęknięcia na łączeniach płyt na sufitach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W projekcie mojego domku (http://www.mgprojekt.com.pl/domki/promyk/index.php ) poddasze jest nieużytkowe. Dach to wiązary kratownicowe drewniane - zastanawiam się czy mogę przybić do pasa dolnego wiązara płyty osb i zrobić sobie coś na wzór stryszku. I jeszcze jedno pytanie - nie będę tam składował żadnych ciężkich i dużych przedmiotów więc zastanawiam się po pierwsze czy konieczne są tam płyty osb (jak tak to jakiej grubości), a po drugie czy mogą być tam zastosowane deski takie jak do szalunków (jak tak to jakiej grubości najlepsze).

Dzięki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto! Mam identyczny układ, wysokość poddasza max 1,5 metra. Położyliśmy z tesciem osb na wszelki wypadek. Teraz w jednej części mamy rozstawiony tor do wyscigów samochodów elektrycznych, w drugiej części jest strych na foteliki, posciele, ramki i wszelkie graty. Jest to też świetne miejsce na suszenie kiełbasy.

Bywamy tam tak często - dzieci i dorośli, że planuje jeszcze położyc wykładzinę. Ja bym desek budowlanych nie kładł, bo zawsze zniesiesz brud do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poddaszu planuję zrobić sobie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, gdzie będzie można trzymać sezonowo niepotrzebne rzeczy (tak bym to określił nie wnikając w szczegóły), nie planuję urządzać tam dodatkowego pokoju - więc obciążenie nie będzie tam duże - i tak jak już wspomniałem zastanawiam się jak grubą płytę osb tam położyć.

Jako zamiennik chciałbym tam położyć deski takie jak te, które kupowałem do szalunków, a nie te już wykorzystane.

grzesiuk - napisz jakie płyty położyłeś na swoje poddasze i jaki masz projekt domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...