Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pełne deskowanie, membrana, papa... jak to z tym jest przy dachówce ?


tomek4

Recommended Posts

również będę miał nabitkę i też mam ten problem jak wpasować otwory wentylacyjne....

będzie trzeba je wyciąć w styro i czymś zakryć, najlepiej w kolorze tynku, ale u mnie na szczęście krokwie schodzą dość nisko, więc okap będzie zasłaniał te otwory, jedynie jak się stanie pod samą ścianą, będzie je widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak,ale to jest raczej listwa do podbitki a Swierzakowi chodzilo raczej o zabezpieczenie szczeliny na styku muru z dachem(gdyz wykonal on tzw.nadbitke).Sczerze mowiac tez interesuje mnie ten problem.Byc moze sie myle wiec niech mnie ktos uswiadomi...please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jest więcej zainteresowanych.. to dobrze może wspólnie cos uradzimy... mój pomysł z przed chwili:

wymaga troche pracy ale :

- nie przejmujemysie szczeliną pod nabitką , styro doklejone do samej góry

- natomiast wymieniamy po jednej dachówce miedzy każdymi krokwiami , na wysokości nad sciana kolanową na dachówke wentylacyjną

- nie miałem w rece takowej ale moze jest mozliwośc zrobienia od tej dachówki jakiegos kanału wpuszczajac go w szeline miedzy wełną i deskami

w moim przypadku... czyli wierce otwór w deskach , pape tylko rozcinam i wywijam do góry tak aby uniemozliwić wodzie spływ do dzióry i peszel lub jakieś kolanko

mieszczące sie pod dachówkami wpuszczamyw dechy!!

Co wy na to? Bedzie działać ?

Dachówki wentylacyjne drogie.. wiem .. ale ekipa od ocieplenia tez za darmo nie zamontuje listew wentylacyjnych i bedzie sie chromolić ich obróbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zleć tę robotę stolarzowi niech ci zrobi listwy w wyglądzie i kolorze podobnym do nadbitki o szerokości ok. 10 cm. , a długość dostosuj do rozstawu krokiew.

1 cm. od góry listwy niech nawierci otwory ,średnicy 1cm w odległości co 5 cm. a od tyłu listwy zamontuj drobną siatkę, Zrób szczelinę między dociepleniem a nadbitką min. 3 cm. Listwę zamontuj między krokwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.."W styropianie wycinamy szczelinę i zakrywamy siatką tynkarską. Następnie do nadbitki przykręcamy łatę w odległości 0,5 -1 cm od ściany i problem rozwiązany. Jan. "

 

ile wytrzyma nie otynkowana siatka na powietrzu? nie wykruszy sie za kilka lat?

co do łaty szukam czegoś estetycznego.. łata mnie nie kręci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Mam deskowanie, papę wstępnego krycia i dopiero / już połowę dachówki ceramicznej na dachu. Wziąłem delikatnie mówiąc złą ekipę do dachu. Jednym z wielu problem jest to że papa zamiast wchodzić do rynny to jest zakończona przed deską czołową, a ponadto rynna jest uniesiona powyżej papy. Woda, która będzie spływać po papie na obecną chwile będzie lecieć na podbitkę co doprowadzi do jej przegnicia. Czy możecie mi zaproponować jakieś rozwiązanie, poza tabletkami uspokajającymi.

 

Może trzeba opuścić rynnę i dołożyć pasek papy wkładając go do niej?

Może papę wywinąć na ostatnią łatę i pas nadrynnowy?

 

Proszę o pomoc nim dekarza ubije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Mam deskowanie, papę wstępnego krycia i dopiero / już połowę dachówki ceramicznej na dachu. Wziąłem delikatnie mówiąc złą ekipę do dachu. Jednym z wielu problem jest to że papa zamiast wchodzić do rynny to jest zakończona przed deską czołową, a ponadto rynna jest uniesiona powyżej papy. Woda, która będzie spływać po papie na obecną chwile będzie lecieć na podbitkę co doprowadzi do jej przegnicia. Czy możecie mi zaproponować jakieś rozwiązanie, poza tabletkami uspokajającymi.

 

Może trzeba opuścić rynnę i dołożyć pasek papy wkładając go do niej?

Może papę wywinąć na ostatnią łatę i pas nadrynnowy?

 

Proszę o pomoc nim dekarza ubije.

Jeśli masz dach pod dachówkę to pewnie nachylenie połaci jest większe niż 15 stopni, w takim przypadku papę należy wyłożyć na pierwszą łatę i pas nadrynnowy ( pod wykładaną papę można podbić deskę, od łaty do deskowania, wtedy papa dobrze leży i nie blokuje skrapliny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dach pod dachówkę to pewnie nachylenie połaci jest większe niż 15 stopni, w takim przypadku papę należy wyłożyć na pierwszą łatę i pas nadrynnowy ( pod wykładaną papę można podbić deskę, od łaty do deskowania, wtedy papa dobrze leży i nie blokuje skrapliny )

 

Dach 40 stopni. Dwuspadowy, dwie duże lukarny. 200 m2. Dachówka Roben Plus kasztan.

Jak powiedziałem mojemu dekarzowi, że po tej papie woda spłynie mi na podbitke, deskę czołową i końcówki krokwi to oznajmił mi, że pod tą dachówkę nie ma prawa dostać się woda, nie ma prawa nawiać śniegu, a papa jest jako ocieplenie( wiatr zatrzymuje ) . Może ktoś mógłby mi podać jakiś fachowy poradnik krórym mógłbym się posłużyć w celu NAWRÓCENIA mojego dekarza.

 

Dachówki też leżą na dachu jedna na dwadzieścia odstaje. A dekaż twierdzi że to dachówka jest krzywa i nierówna.

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0111/hkkhkiyo02500b4.jpg

 

Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...