Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynkowe komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ok czekam do wieczora.

 

Na naszym rynku jest mnóstwo oświetlenia. Różne żyrandole mają różnej wielkości żarówki i ich ilość. Jak wybrać dobrze żyrandol żeby później nie było za ciemno w domku. Czy np żyrandol z 6 żarówkami np 20 watowymi oświetli cały salon?

 

Sylwia a jakie planujesz oświetlenie??

 

U mnie będzie nad barkiem 2 lampy, nad stołem 3 i stolikiem kawowym jedna większa dająca więcej światła. Może jeszcze halogeny przy kominku, myślę że salon będzie dobrze oświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w kuchni na środku i po bokach. W salonie jeden większy żyrandol i nad stołem. Przy kominku jeszcze nie wiem czy coś damy.

W Castoramie widziałam fajny żyrandol właśnie z 6 małymi żarówkami (mógł by być do salonu) i z tej samej serii z 4 żarówkami nad stół. Tylko tak się zastanawiam czy takie małe żarówki dadzą radę oświetlić taką powierzchnię. Dodam że u nas nie będzię kinkietów. Jedynie może jakaś lampa stojąca jak dam radę ją upchać gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np taki żyrandol:

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/95/90/88/1895908880

Ma 6 żarówek - 28 W. Czy to wystarczy żeby oświetlić salon?

Nie wiem czy akurat taki żyrandol dobrze oświetli salon. Te kryształki bardziej rozpraszają światło według mnie. Ja bym takiego nie dała na podstawowe oświetlenie pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas identycznie jak u Ciebie Sylwia. Plafon na środku, zwis;) nad stołem i stojąca lampa za kanapą. Na kominku nic nie daję bo chcę żeby nic nie odwracało uwagi od kominka. Jak odnajdę te lampy co mi się podobają to Wam pokażę, ale to może chwilę potrwać:p

a nad barkiem nic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas identycznie jak u Ciebie Sylwia. Plafon na środku, zwis;) nad stołem i stojąca lampa za kanapą. Na kominku nic nie daję bo chcę żeby nic nie odwracało uwagi od kominka. Jak odnajdę te lampy co mi się podobają to Wam pokażę, ale to może chwilę potrwać:p

 

Fajnie że dołączyłaś do naszej dyskusji. No to czekamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zwisy to wybór będzie między takimi

[ATTACH=CONFIG]85400[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]85401[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]85402[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]85403[/ATTACH]

Gosiu ja w pierwszej wersji też brałam podobne pod uwagę, ale jak zobaczyłam te metalowe to najbardziej przypadły mi do gustu, cena też niestety nie mała, ale wole zapłacić więcej i być zadowoloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zwisy to wybór będzie między takimi

[ATTACH=CONFIG]85400[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]85401[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]85402[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]85403[/ATTACH]

 

podobają mi się, zwłaszcza drugi i trzeci:) oglądałam podobne. w salonie miały być dwa zwisy: jeden nad stolikiem drugi nad stołem, w kuchni oświetlenie pod szafkami, centralne światło i parę ledów nad barkiem:) Elektryk wypuścił jeszcze kable w salunie pod klinkiety na ścianie z telewizorem i tej między salonem a spiżarką, ale czy tam coś zawiśnie to nie wiem... od przyszłego poniedziałku się tynkujemy:)

 

goga, weszłam właśnie na stronę z twoich lamp, OGLĄDAM,fajneeee i ceny ok

Edytowane przez Grandzia13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie coś tam już wybrałam. Lodówka pod zabudowę, Goreje. Zmywarka Simensa, Okap (ma być podobny do Twojego, ale jeszcze się waham czy też amiki, ogólnie trochę sie boję czarnego), piekarnik i płyta nie mam pojecia jakie.

 

Zlew będzie zależał od tego jaki blat wybierzemy. Tam gdzie zamawiam kuchnię nie mają ładnych blatów. Najprawdopodobniej będę gdzie indziej go zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już jakiś wstępnie wybrany???

 

Kurcze, właśnie byłam dać jeść naszym psicom, ale ziąb na dworze. Rano sypał pierwszy śnieg, ale już po nim śladu nie ma. Za to siąpi deszcz. Dzieciaki rano chciały już sanki wyciągać:D

 

U nas rano też popruszyło ,szliśmy do szkoły i dzieciaki się zastanawiały czy napada tyle aby na sankach pojeżdzić .My dziś byliśmy odebrać karnisz do salonu i jadalni i na chwilkę na budowie zapalić w kominku ,fajnie się tak siędzi i patrzy w niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki:D

ja już wybór oświetlenia mam na szczęście za sobą:D Cały dzień na zakupach i oświetlenie w całym domu jest:D:D:D Ale za to nie uwierzycie: nie mogę zdecydować się na kolor czajnika!!! Dzisiaj właśnie wymieniłam czerwony, który pierwszym pomyslem był na biały i... nie wiem, czy dobrze zrobiłam:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wierzę Yukuś, ja tydzień zastanawiałam się nad kolorem ekspresu do kawy, wszyscy wiedzą że baaardzo długo się zastanawiam nad każdym szczegółem więc nawet nie komentują;) A przecież to nie takie proste zdecydować, żeby się podobało i pasowało do wszystkiego.

A jakie wybrałaś oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja generalnie szybko, nawet bardzo szybko się decyduję:yes:

A oświetlenie... a gdzie konkretnie?;)

Powiem szczerze, że pierwszym zamysłem nad barek też były takie metalowe kule jak Tobie się podobają:yes: jednak chciałam zgrać z całością (tzn kuchnia i jadalnia) i zmiana decyzji ad hoc;)

 

Ja tak jak ty Yuczka chciałam ze sobą mniej więcej zgrać salon i jadalnia te same zwisy i dwa kinkiety do salonu ta sama seria .W kuchni mam metalową a zastanawiam się jeszcze nad lampkami nad barek ale idę w kierunku tym ,żeby pasowało do kuchni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...