Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynkowe komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też od przyszłego sezonu będziemy palić eko-groszkiem.

Dziewczyny robiłyście już odbiór domu?

Jak się za to zabrać??

 

A czym teraz palicie ? My kupiliśmy drewno z lasu buk plus brzoza i palimy kominkiem w mc ok 1,5 m3 spaliliśmy czyli 150 zł w tym ciepła woda .

Karola odbioru jeszcze nie mam ,jak na razie zrobiliśmy mapki po wykonawcze domu i przyłączy ,wiem że musisz mieć świadectwo energetyczne ,pomiary elektryczne ,balustrady w domu i na zewnątrz i wypełniony dziennik co jeszcze nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My palimy drewnem+węgiel. Kupiliśmy 2 tony węgla ale dzięki takiej zimie spaliliśmy całe nic:)

 

Mój M nie zgodziłby się na przeprowadzkę bez parapetów, schodów itd, musiały być zrobione obie łazienki, musiało być pomalowane, mamy w salonie obie lampy. To też był jego warunek, bo on nie będzie siedziała z gołymi kablami;) jednym słowem wszystkie brudne prace musiały być zrobione. Zostały same dłubaniny ale i tak marudzi. Dziś powinny dojechać kinkiety i plafon do dolnej łazienki. Brakuje nam listew wykończeniowych przy drzwiach wew, będą dopiero po 15.01, brakuje drzwi łączących salon z wiatrołapem (czas oczekiwania 6 tyg a one nawet nie zamówione;)) bo ja sobie nie wyobrażam żeby ich tam nie było. Muszę oddzielić wiatrołap od reszty domku. Teraz priorytetem jest nasza garderoba i szafy do pokojów dzieciaków. I trzeba na to wszystko jeszcze mnóstwo kaski a worek pusty i trzeba jakoś kombinować z wypłat;)

 

Gosiu parapety mam całe 3 sztuki w całym dom jest 4 ale górna łazienka nie zrobiona .Lampy mam wszędzie w niedzielę kupiłam platform na korytarz na górę i nad barek i wiszą już M od razu za nie się zabrał sorki nie mam u córy w garderobie i w salonie kinkietów bo nie mogę się zdecydować dziś prawie w LM kupiłam ale nie do końca mi odpowiadał więc odłożyłam ,a abażury na nie czekają bo są takie jak lampa .Drzwi mam na dole dobrze ,że z ościeżnicą regulowaną bo kiedy by się obrobiły nie wiem , brak na górze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My palimy drewnem+węgiel. Kupiliśmy 2 tony węgla ale dzięki takiej zimie spaliliśmy całe nic:)

 

Mój M nie zgodziłby się na przeprowadzkę bez parapetów, schodów itd, musiały być zrobione obie łazienki, musiało być pomalowane, mamy w salonie obie lampy. To też był jego warunek, bo on nie będzie siedziała z gołymi kablami;) jednym słowem wszystkie brudne prace musiały być zrobione. Zostały same dłubaniny ale i tak marudzi. Dziś powinny dojechać kinkiety i plafon do dolnej łazienki. Brakuje nam listew wykończeniowych przy drzwiach wew, będą dopiero po 15.01, brakuje drzwi łączących salon z wiatrołapem (czas oczekiwania 6 tyg a one nawet nie zamówione;)) bo ja sobie nie wyobrażam żeby ich tam nie było. Muszę oddzielić wiatrołap od reszty domku. Teraz priorytetem jest nasza garderoba i szafy do pokojów dzieciaków. I trzeba na to wszystko jeszcze mnóstwo kaski a worek pusty i trzeba jakoś kombinować z wypłat;)

 

Gosiu ja miałam identyczne założenie, wprowadzić się do całkiem wykończonego domku. Tak by pewnie było, gdyby wszystko odbyło się terminowo i bez poślizgów.

W sumie mogliśmy mieszkać jeszcze do tej pory i czekać, no ale szkoda nam było. Kuchnia, łazienka, salon, gabinet, Kingi pokój urządzone, także najważniejsze jest.

Liczę, że w tym tygodniu dokończymy resztę, na przyszły tydzień zostaną tylko drobiazgi, w nast wekkend robimy pierwszą parapetówę, więc musi być cud miód:)

A zresztą, radości mieszkania u siebie nie przysłoni nam już NIC!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu to daj mężowi do przeczytania wątek tytuł chyba ile można mieszkać w nie wykończonym domu ,ludzie wchodzą na wylewki .Mój też miał ale bo brak sypialni a tak marzył o wielkim łóżku ,brak schodów o denerwował ,ja się śmiałam a trawka też ma być .Jak był u nas hydraulik zakładać grzejniki a tu mamy kuchnię ,meble u dzieciaków i pytanie jak wszedł wy mieszkacie ? a my no nie .To on na to ,że chciałby mieć tak jak my mamy on mieszka 6 lat i dopiero będzie robił kuchnie i salon ,ma stól i krzesł w jadalni i dzieciaki łóżko i stare stoły od rodziny za biurka ,ale robi za swoje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia ja sobie zdaję sprawę, że my to już w sumie na gotowe weszliśmy. Czytałam wątek, o którym piszesz. Jak człowiek musi to i na betonie przeżyje;) nas nikt nie wyganiał, nie śpieszyło nam się to i budowa trwała nieco ponad 3,5roku. I chcieliśmy, ze względu na dzieciaki, aby jak najwięcej było zrobione. Myślę, że się udało:)

 

Przypomnij mi Reniu według jakiego projektu budowaliście domek??

Nasi znajomi też kilka miesięcy mieszkali z trójką dzieci bez kuchni, dopiero na Święta montowali mebelki. Też wielu rzeczy nie mieli, ale i tak byli szczęśliwi, że po kilku latach tułaczki są u siebie.

Ja bym tak się nie zdecydowała, no ale w innej sytuacji byliśmy. Może gdyby był mus to i na betony byśmy mieszkali. Tak naprawdę żeby wprowadzić się do całkiem gotowego domu to trzeba by nam było jeszcze ze 4 miesiące (gdyby były takie jak w poprzednim roku) albo wzięcie kredytu. A tak już nie dużo zostało i co najważniejsze spokój psychiczny na resztę życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia ja sobie zdaję sprawę, że my to już w sumie na gotowe weszliśmy. Czytałam wątek, o którym piszesz. Jak człowiek musi to i na betonie przeżyje;) nas nikt nie wyganiał, nie śpieszyło nam się to i budowa trwała nieco ponad 3,5roku. I chcieliśmy, ze względu na dzieciaki, aby jak najwięcej było zrobione. Myślę, że się udało:)

 

Przypomnij mi Reniu według jakiego projektu budowaliście domek??

My Morelkę .Nasza budowa trwała 1,5 roku .Działkę kupiliśmy w 2009 w 29 lipca .Ja jestem zadowolona z tego co mam ,kuchnia jest ,łazienka jest ,3 pokoje wyposażone ,jadalnia też ,salon do wymiany ale w pierwszej kolejności schody ,w lutym zamawiamy schody i ościeżnice .I tak mam nadzieję ,że do 20 maja wtedy synuś ma komunię ,że będą schody ,drzwi ,taras część z drewna część z kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy po rozmowie z bankiem ,jak to pani powiedziała strasznie mało chcemy tej pożyczki hipotecznie jeszcze takich klientów nie miała najmiej brali 50 tys.Stwierdziliśmy ,że za dużo jak na tak małą kwotę zachodu plus wpis w hipotekę .weźniemy zwykłą pożyczkę bo chcemy spłacić debet i zamówimy schody ,drzwi a resztę zrobimy z wpływów za pracę M na obczyźnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...