Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynkowe komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dlatego ja chcę wieszaki na ubrania na całej długości ściany i nic więcej aby nie zagracić i tak małego już wiatrołapu. Aby kilka osób mogło się spokojnie ubrać/rozebrać bez wychodzenia na zew. Szafę na większą ilość okryć będziemy mieć w przejściu do kotłowni, więc możemy sobie pozwolić na takie widzimisię odnośnie wiatrołapu;)

 

U mnie po prawej stronie będzie szafa wnękowa na 150 cm. Z lewej strony lustro i pufa pod nim. Na ścianie chcem zrobic jakoś strukture. Narazie jestem na etapie wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:) tak z ciekawości:

czym ogrzewacie chałupki?

ma ktoś podłogowe ogrzewanie na parterze?

i jaki koszt mniej więcej był surowego zamkniętego?

( nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie koszt mojego skromnego bez garażu :))

 

Koszty naszych domków są rózne. To zależy jaki wybierzecie dach, okna. Wieczorem na priv Ci napisze jak to u nas wyglało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty naszych domków są rózne. To zależy jaki wybierzecie dach, okna. Wieczorem na priv Ci napisze jak to u nas wyglało.

 

Nie ukrywam że chcemy z systemem gospodarczym powalczyć, na razie szukamy materiałów i dobrych cen i nawet nie przypuszczałam że hurtownie mogą same oddzwaniać z coraz to lepszymi ofertami :)

co do dachu np to miał być gont lub blacha ale ostatnio zadzwonił pan z dobrą ofertą dachówki za 15zł/m mąz pojechał obejrzeć i zadowolony wrócił teraz tylko przeliczamy w całości ze wszystkimi dodatkami jak to będzie wychodziło cenowo i co będzie tańsze:) więc tak to wygląda na razie konkretów nie znam wszystko wychodzi pomału w praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chwaliłam, ale u mnie nie będzie żadnych mebli, oprócz dużej pufy, zamiast tego garderobianego wieszaka zawisną wieszaki normalne, no i muszę sobie jeszcze sprawić duże lustro i to będzie wszystko co chcę od wiatrołapu;)

 

Sylwia i Karolinka planują szafy do zabudowy w wiatrołapie więc czekamy na efekty:)

 

Ja planuję szafę, zabudowaną, jeszcze nie zamówiona, ale projekt już jest.

Po kominku przyjdzie na nią czas.

 

My kilka razy odpalaliśmy kominek, faktycznie fajny nastrój. Cieszę się, że z niego nie zrezygnowałam.

Zgadzam się z Gosią, przy rozpalonym kominku i normalnym grzaniu w salonie trzeba chodzić z krótkim rękawkiem. Ja jestem baaardzo ciepłolubna, ale nawet dla mnie to za wysoka temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:) tak z ciekawości:

czym ogrzewacie chałupki?

ma ktoś podłogowe ogrzewanie na parterze?

i jaki koszt mniej więcej był surowego zamkniętego?

( nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie koszt mojego skromnego bez garażu :))

 

My w tym roku ogrzewamy węglem, palimy od końca września. Do tej pory poszło 1,5 tony.

U nas ogrzewanie podłogowe tylko pod płytkami. Łazienki, wiatrołap, hol, kuchnia.

Koszt stanu surowego mogę podesłać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje palenie to bardziej z checi popatrzenia na ogien niz potrzeby ciepla. Pompa utrzymuje minimalne temperatury wiec niekoniecznie potrzebuje sie dogrzewac. Ale, bylismy tam ostatnio prawie codziennie i zawsze najpierw rozpalalam. Od razu przyjemniej sie pracuje gdy plomyczki strzelaja :-)
Jasne;) też tak myślałam, że jak nadejdą mrozy to będziemy się dogrzewać kominkiem. Jednak nasz piec radzi sobie aż za dobrze, na dodatek przez cały dzień słoneczko operuje w nasze wschodnio-południowe przeszklenia i mamy w domku 23-24stopnie bez palenia w piecu:D jest za gorąco, rozpalam w piecu dopiero ok 16-ej, a jeszcze jak byśmy rozpalili w kominku to nie wysiedzielibyśmy, trzaby szukać bikini:P myślę, że najlepszym czasem na palenie w kominku będzie czas przejściowy na wiosnę i w jesieni, kiedy będzie plucha i ogólnie niemiło i jeszcze nie trzeba będzie palić w CO, wtedy kominek się sprawdzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia łóżko od początku miało być ciemne:) Wygodne jest bardzo, ale to dlatego, że materac jest dość twardy.

Sypialnia właśnie się maluje, jutro pokażę ją w nowej odsłonie.

Brakuje stolików nocnych i dywanu.

Sylwia pytasz o kinkiet nad łóżkiem?

Potem zrobię zdjęcie to Ci podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowe ogrzewanie mam wszedzie oprocz garazu. Jeszcze nie mam wykonczonej podlogi, ale w obecnym stanie - czyli gola wylewka- nie narzekam. Podlogowke mamy podpieta pod pompe ciepla.

Koszty stanu surowego w duzej mierze zaleza od ekipy, ekipy potrafia sie cenic bardzo roznie.

 

Mam kilka pytań:) tak z ciekawości:

czym ogrzewacie chałupki?

ma ktoś podłogowe ogrzewanie na parterze?

i jaki koszt mniej więcej był surowego zamkniętego?

( nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie koszt mojego skromnego bez garażu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja mam moze mniejsza moc kominka, nie musialam sie przebierac w bikini ;-)

Ja planuję szafę, zabudowaną, jeszcze nie zamówiona, ale projekt już jest.

Po kominku przyjdzie na nią czas.

 

My kilka razy odpalaliśmy kominek, faktycznie fajny nastrój. Cieszę się, że z niego nie zrezygnowałam.

Zgadzam się z Gosią, przy rozpalonym kominku i normalnym grzaniu w salonie trzeba chodzić z krótkim rękawkiem. Ja jestem baaardzo ciepłolubna, ale nawet dla mnie to za wysoka temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...