Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynkowe komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Hej dziewczyny. Jak mijają wam wakacje? Wreszcie wyjrzało trochę słońca.

 

pozdrawiam

 

Wakacje, wakacje .... u nas wraz z końcem lipca, koniec wakacjowania.

No ale ten miesiąc był bardzo aktywny, najpierw dłuższy wyjzd, potem podróżowaliśmy w każdej wolnej chwili, poza tym Kinga chodzi cały czas na angielski i warsztaty taneczne także nudy nawet przez chwile nie było. Może wstawię jakieś zdjęcia do albumu.

 

Miałam pokazać nasze schody i wejście do domu, ale nie siadałam w ogóle do komputera i wyleciało mi z głowy.

Teraz będziemy robić podbitkę, w kolorze dachu:):)

Długo się zastanawiałam, jeździliśmy, oglądaliśmy i doszliśmy do wniosku, że skoro dom na zewnątrz i w środku jest w szarości, bieli i czerni to podbitka inna być nie może:no:

 

A i nie wiem czy wspominałam, że mamy już praktycznie wszędzie białe, szerokie, drewniane listwy przypodłogowe, przy szarych ścianach wyglądają cudnie. Wydatek był nie mały, wahałam się bardzo długo czy zaszaleć ale efekt wart poniesionych kosztów.

 

A Wam jak mijają wakacje?

 

Aha, jeszcze powiem Wam, że pod koniec sierpnia wybieramy się do stolicy zapolować na coś w Mint Grey u Magdy ZZZ;)

Edytowane przez Karollinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i nie wiem czy wspominałam, że mamy już praktycznie wszędzie białe, szerokie, drewniane listwy przypodłogowe, przy szarych ścianach wyglądają cudnie. Wydatek był nie mały, wahałam się bardzo długo czy zaszaleć ale efekt wart poniesionych kosztów.

Aha, jeszcze powiem Wam, że pod koniec sierpnia wybieramy się do stolicy zapolować na coś w Mint Grey u Magdy ZZZ;)

No nie, białe listwy - cudo na pewno!! Koniecznie niech się w albumie znajdą i to jak najszybciej :yes:

 

A co to takiego to polowanie u MagdyZZZ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki ,u nas wakacje ,no takie zwiedzające ,Wawel ,Rynek Krakowski ,Tyniec ,muzeum inżnierii ,muzeum wynalazków ,od jutra szalejemy w Pieninach 4-5 dni ,Czorsztym ,Niedzica ,rejs statkiem ,Szczawnica ,wąwóz Homole i plażowanie nad jeziorem Rożnowskim .W czerwcu M zrobił mi niespodziankę i spędziliśmy dzień na ciepłych źródłach z masażami ,dżakuzi ,sauna na 13 rocznicę ślubu .

 

My właśnie gruntowaliśmy w piątek i sobotę domek sami oczywiście bo zaczynamy akcja tynki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich was, musiałam zmienić login z wroti29 bo coś nie mogłam się zalogować. Nikt tu już bardzo nie zagląda. U nad w domu duużo się dzieje, dzisiaj przyjechały drzwi niestety 3 do wymiany okazały się wadliwe, poddasze ukończone, teraz ostatnie poprawki w docieraniu i będzie można malować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich was, musiałam zmienić login z wroti29 bo coś nie mogłam się zalogować. Nikt tu już bardzo nie zagląda. U nad w domu duużo się dzieje, dzisiaj przyjechały drzwi niestety 3 do wymiany okazały się wadliwe, poddasze ukończone, teraz ostatnie poprawki w docieraniu i będzie można malować :D

 

U nas też się dzieje, oj dzieje........;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też ostatnie poprawki i będziemy siać trawkę. Dziewczyny czym sprzątałyście ten pył po docieraniu ?dół mam ogarnięty ale gorzej z górą tylko nie mam weny żeby zabrać się za to :) Dzisiaj oglądałam się za plykami na ścianę do kuchni, podobało mi się polcoronit vino bianco, poszukam na necie jak cenowo stoi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Koniczynkowców i nie tylko :)

Mam na imię Asia. Planuję budowę domu wg projektu Koniczynka 2, ale mam kilka pytań do Was. Będę bardzo wdzięczna za rady i sugestie. Dodam tylko, że mamy działeczkę ok. 10 ar, wym. 25x40m, wjazd od strony zachodniej i jest do droga boczna będąca dojazdem do naszej działki i jeszcze następnej za naszą. Chcemy dom bez garażu, ogrzewanie paliwem stałym. Właśnie trwają formalności związane z kupnem działki :)

A moje pytania są takie:

1. Jak macie usytuowane koniczynki względem stron świata? Czy wykusz jest na południe, czy może na zachód lub wschód? Czy kuchnia na północ nie jest zbyt ciemna?

2. Czy możliwe jest powiększenie kotłowni kosztem zmniejszenia wiatrołapu?

3. Czy usunięcie małych okienek w salonie i kuchni uważacie za dobrą decyzję?

4. Ile kosztują tak mniej więcej okna trójkątne a ile okna dachowe? zastanawiam się na likwidacją trójącika w koniczynce, ale boją się że dom straci wtedy swój urok.

 

My będziemy budować pod Krakowem. Może ktoś z okolic grodu Kraka buduje Koniczynkę? Chętnie obejrzymy. Do tej pory widzieliśmy jedną - stan surowy zamknięty. Dom miał zamurowane całe okno tarasowe, a wykusz miał okno balonowe z którego było wyjście na taras, na południe. Wejście do domu było od wschodu.

Pozdrawiam i czekam na odzew :)

Mam nadzieję niedługo w pełni dołączyć do Waszego grona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Cię Asiu postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania chociaż buduję koniczynkę zwykłą :) my mamy wejście do mieszkania od wschodu, rano w kuchni jest pięknie świeci słońce, jadalnia jest od południa w lato trochę przygrzewa zaś salon od południowego-zachodu dla nas ustawienie domku jest w sam raz, okna dachowe ceną to zależą jakie weźmiesz, jak te tańsze to już wydaje mi się że za 500 zł będą a jeśli te droższe to ok 1000 zł my mamy z fakro dostaliśmy do nich rolety, niby taki gadżet :) jestem jak na razie bardzo zadowolona:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew Paulinko!

U nas niestety nie ma jak zrobić wejścia od wschodu, pozostaje jedynie wejście od zachodu lub północy. A powiedz mi ile kosztują te okna trójkątne? Bo nie daje mi to spać po nocach, a jakoś nie udało mi się wygooglac tej informacji:p

To fajnie, że jesteś zadowolona, to napawa optymizmem :)

 

Hop, hop Koniczynkowcy z małopolski gdzie jesteście? :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknami trójkątnymi nie pamiętam jak to było cenowo, jedynie czego żałuję z oknami że mam od środku mam białe a na zewnątrz mamy kolor orzech, no ale jest jak jest. U nas koniec prac związanych z podbitką, w domu pełen bałagan czym sprzątałyście ten pył po docieraniu gładzi ? a i jeszcze częściowo mamy drzwi wewnętrzne a za około tydzień będzie kuchnia a nie mam jeszcze kupionych płytek na ścianę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczyny co u Was slychac?

Karolina co tam nowego w domku, juz tu opowiadaj:mad::D

 

Sylwia zagladasz jeszcze jak się masz?:hug:

 

Pozdrawiam:hug:

 

Czesć! Czasami jeszcze zaglądam, ale brak netu w domu utrudnia mi to. Powiem szczerze że domek u nas odszedł na drugi plan, tylko ciąża na razie u mnie jest na pierwszym miejscu.

W lipcu zrobilismy kostke przed domem i odtamtej pory był przestój. Teraz szukam inspiracji na sypialnie, którą chcemy zakupić jesienią. A reszta zakupów będzie dla naszej niuni.

Po 10 wrzesnia będę miała internet u siebie, to wtedy będę czesciej zagladac i koniecznie muszę nadrobić zaległosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytania są takie:

1. Jak macie usytuowane koniczynki względem stron świata? Czy wykusz jest na południe, czy może na zachód lub wschód? Czy kuchnia na północ nie jest zbyt ciemna?

3. Czy usunięcie małych okienek w salonie i kuchni uważacie za dobrą decyzję?

 

 

My mamy wejscie do koniczyniki od północy i nie uważam żeby przez to kuchnia była ciemna. Również nie mamy małych okienek. I gdybym miała taką możliwosc to i tak by tego nie zmieniła. One według mnie tam nie sa potrzebne. W kuchni zabieraja miejsce, a w salonie i tak jest wystarczająco duzo swiatła bez nich. Mimo to dom jest bardzo widny. W dzień do salonu słonko zagląda przez okno od tarasu (strona południowa), a po południu przez wykusz. Jedyny minus jest taki że jak ktos ma blisko sąsiadów od wykusza i nie planuje firanek to sąsiedzi z łatwoscią mogą was podgladac przez to okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, dopiero zauważyłam, że jeszcze do mnie zaglądacie:hug:

Widzę że mamy nowych koniczynkowców;) Letniowoc witaj;)

 

Najpierw skrobnę co u nas.

Mieszkamy już 8 miesięcy, zleciało baaardzo szybko, wydaje mi się, że jesteśmy tu od zawsze:cool:

Cały czas coś dokupuję, urządzam, zmieniam, poprawiam, nawet na moment nie odpuszczam.

Miałam pokazać jakieś zdjęcia i może w końcu się zmobilizuję.

 

Poza tym mam masę różnych zajęć i na fm nie starcza czasu:(

Jestem zabiegana, zapracowana, ale i szczęśliwa:yes:

Wiosną szykują się kolejne mega zmiany, ale to kiedyś pokażę na fotkach:):)

 

Letniowoc, u nas wejście jest od południa, wykusz jest od zachodu. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. My robiliśmy lustrzane odbicie bo nie chciałam salonu od wschodu. Teraz jak po południu wracamy z pracy, to akurat słońce zagląda przez okna do samego wieczora.

A dlaczego chcesz powiększać kotłownię? My jeszcze ją zmniejszyliśmy o wnękę prysznicową, jest i tak wystarczająca.

Zlikwidowanie okienek w kuchni i salonie to była decyzja oczywista, przez okna w wykuszu i tarasowe wpada tak dużo światła, że te małe okna są zbędne. Poza tym w kuchni nie byłoby gdzie zrobić szafek wiszących.

Jeśli chodzi o okno trójkątne, to my płaciliśmy za nie 3000 zł, wydaje mi się, że one dodają uroku domkowi, szkoda z nich rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu cichuuutko :) dzisiaj wybierałam farby do malowania na górze w pokojach, dylemat był wybrałam białe z duluxa a kolory beckers i również dulux cenowo nie było tak strasznie. Zdjęcia z pierwszego malowania będę wklejała około soboty niedzieli, zobaczymy ...:)

 

Paulina, my w salonie też mamy beckersa, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...