Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniczynkowe komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My już dawno mamy ocieplone fundamenty. Teraz robimy elewacje (styropian, kolor, rynny, parapety) a podpiwniczenie, schody, wokół drzwi kamień dopiero po zrobieniu kostki:)

A jakie wy macie plany?

Sylwia a do ocieplania fundamentów dawaliście taka czarna folię z takimi wypukłymi kropkami i ten specjalny twardy styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem podobnie do nas. A na kiedy planujecie przeprowadzkę?

 

Święta Wielkanocne w przyszłym roku na pewno spedzimy już u siebie:)

W sumie jakbyśmy sie uparli to i na zimę moglibyśmy zamieszkać bo grzać i tak musimy, opłaty i tak robimy wiec pozostaje tylko kwestia kuchni i łazienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku :-) No mam nadzieję ...

Koniczynka 2G, dach dwuspadowy i garaż jednostanowiskowy. Podobały mi się na początku dachy czterospadowe, oj dalej mi się podobają. Ale jak sobie pomierzyłam wielkości i wysokości pomieszczeń pod dwoma skosami to jednak zdecydowałam się na dwuspadową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku :-) No mam nadzieję ...

Koniczynka 2G, dach dwuspadowy i garaż jednostanowiskowy. Podobały mi się na początku dachy czterospadowe, oj dalej mi się podobają. Ale jak sobie pomierzyłam wielkości i wysokości pomieszczeń pod dwoma skosami to jednak zdecydowałam się na dwuspadową wersję.

My podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak i wysokość jest odpowiednia, ja mieszczę się pod skosem przy ścianie bez problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się musiałam zmieścić w 8 metrach wysokości, więc musiałam obniżać.

 

A w temacie elewacji - jaki tynk robicie? Od razu kolorowy czy farba? W hurtowni zaproponowali nam tynk mineralny i do tego farbę silikonową. Cenowo wychodzi to korzystnie, a podobno farba silikonowa daje zabezpieczenie np. przed glonami. Nie wiem w końcu czy wybrać silikonową czy silikatową. I czy faktycznie sama warstwa farby będzie zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie jestem jeszcze zielona, chociaż najlepiej byłoby dać od razu tynk kolorowy, ale nie wypowiem się bo nie interesowałam się za bardzo.

Co do farby to moim zdaniem może być zabezpieczeniem sama w sobie, teraz są materiały dobrej jakości więc byłabym skłonna sie na taką zdecydować.

A powiedz jak się kształtują ceny tynku mineralnego i farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wam, ja mam gonitwę komunijną ale żyję bardziej budową niż komunią ,dziś akurat byłam kupić starszej coś do ubrania bo ona preferuje styl sportowy ,ma kilka sukienek ale letnich a zapowiadają zimno ,myślałam ,że zwariuje bo ciężko było ją przekonać do czegoś eleganckiego i tak przez 2 ,5 godziny aż się zdecydowała kupiliśmy spódnicę i biały żakiet .Powiem wan ,że ciężko coś kupić na 152 cm Ni to dziecko ni to młodzież .U nas własnie zleciliśmy geodecie podział działki oraz zrobienie mapki powykonawczej budynku bagatela 1500 .I zamawiamy słubki betonowe i podmurówkę i musimy się od jednego sąsiada odgrodzić ma puste pole a nonstop coś mu przeszkadza .Chcemy zrobić balustrady no i łazienkę materiał jest (kafle) tylko robocizna czekam dalej na wycenę ,teraz płytujemy poddasze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wam, ja mam gonitwę komunijną ale żyję bardziej budową niż komunią ,dziś akurat byłam kupić starszej coś do ubrania bo ona preferuje styl sportowy ,ma kilka sukienek ale letnich a zapowiadają zimno ,myślałam ,że zwariuje bo ciężko było ją przekonać do czegoś eleganckiego i tak przez 2 ,5 godziny aż się zdecydowała kupiliśmy spódnicę i biały żakiet .Powiem wan ,że ciężko coś kupić na 152 cm Ni to dziecko ni to młodzież .U nas własnie zleciliśmy geodecie podział działki oraz zrobienie mapki powykonawczej budynku bagatela 1500 .I zamawiamy słubki betonowe i podmurówkę i musimy się od jednego sąsiada odgrodzić ma puste pole a nonstop coś mu przeszkadza .Chcemy zrobić balustrady no i łazienkę materiał jest (kafle) tylko robocizna czekam dalej na wycenę ,teraz płytujemy poddasze .

 

Renatko do nas geodeta nie dotarł do tej pory ale przygotowuje sie do ślubu i wesela więc darujemy, ale mam nadzieje że jeszcze w maju do nas zawita.

Nam najpierw policzył 3 tys ale jakoś udało mu się pozałatwiać i też podział wyniesie nas 1,5 tys. i będzie można zacząć ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko do nas geodeta nie dotarł do tej pory ale przygotowuje sie do ślubu i wesela więc darujemy, ale mam nadzieje że jeszcze w maju do nas zawita.

Nam najpierw policzył 3 tys ale jakoś udało mu się pozałatwiać i też podział wyniesie nas 1,5 tys. i będzie można zacząć ogrodzenie.

 

Nasi są spoko tyczyli nam pod budynki i granice działek ,nas 1500 wyniesie z mapką powykonawczą budynku ale my mamy 17 a które dzielimy na pół za wszystko chcą 3000 tys więc my 1500 i sąsiad 1500 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...