Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgotne ściany , naruszona opaska budynku


W_I_T_E_K

Recommended Posts

Witam serdecznie.

W czerwcu stałem się posiadaczem mieszkania w 120 letniej jakby kamienicy . Po deszczu ściana robi natychmiast się mokra. Dowiedziałem się że dwa lata temu sąsiad kładł sobie kabel do garażu i podkopał opaskę budynku , która popękała i siadła. Z rynny lała się tam woda która nigdzie nie uchodziła. Postanowiłem zrobić odprowadzenie wody z rynny kilka metrów dalej , ale i tak ściana po deszczu lub podczas odwilży robi się mokra , na dodatek w mieszkaniu , po drugiej stronie ściany mam łazienkę i woda leci po płytkach. Co robić z tą ścianą? Zerwać tą zapadniętą opaskę i wylać nową? Jakoś odizolować od gruntu np folią i styropianem fundament? Z tej strony budynku nie ma piwnicy.

Zamieszczam kilka fotografii:

 

http://i53.tinypic.com/2zhqu54.jpg

http://i55.tinypic.com/35bec28.jpg

http://i55.tinypic.com/nlyiya.jpg

http://i54.tinypic.com/2mebrl3.jpg

http://i54.tinypic.com/21eztqw.jpg

Edytowane przez W_I_T_E_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iniekcyjne odtworzenie przepony poziomej mniej wiecej o to chodzi... co do "przygotuj portfel" rzeczywiscie... tanio nie bedzie: najtańsze oferty wykonania tej uslugi z materialem zaczynaja sie od 200netto/mb niestety wiekszosc firm wyspecjalizowanych w tym zakresie powie 400-500netto/mb i tu niestety trzeba korzystać z tych wyższych ofert, bo jest to temat dosyć trudny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować to polega to na wywierceniu otworów co 15cm i wstrzyknięciu tam płynu do iniekcji albo grawitacyjnie albo pod niewielkim ciśnieniem. Teoretycznie żadnej filozofii w tym nie ma. Myślę że sam mógłbym to zrobić. Są jakieś przeciw wskazania do zrobienia tego samodzielnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie masz czym się przejmować. Daj sobie spokój z odtwarzaniem izolacji. Opaska betonowa, która jest porysowana wpuszcza wodę. Beton powoduje,że nie może odparować. Zerwiesz opaskę woda ma jak odparować. Jeśli się nie sprawdzi wtedy trzeba myśleć o izolacji poziomej.

 

Dziękuję za liczne odpowiedzi ale czegoś tu nie rozumiem. Teraz opaska jest popękana i wpuszcza wodę , to gdy jej nie będzie to mur nie będzie jeszcze szybciej nabierał wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować to polega to na wywierceniu otworów co 15cm i wstrzyknięciu tam płynu do iniekcji albo grawitacyjnie albo pod niewielkim ciśnieniem. Teoretycznie żadnej filozofii w tym nie ma. Myślę że sam mógłbym to zrobić. Są jakieś przeciw wskazania do zrobienia tego samodzielnie?

 

Przeciwskazan nie ma.... zawsze mozesz sprobowac. Ale....

1. skad wezmiesz maszyne do podania iniektu?

2. co zrobisz gdy wiertlo podczas wiercenia "wpadnie" w pusta szczeline?

3. Co zrobisz jezeli okaze sie ze wewnatrz muru biegnie rysa i wlewasz hektolitry iniektu (jest to dosc drogi srodek) i wszystko idzie w grunt?

4. Co 15cm w dwoch rzedach, na przemian, pod katem 30-45 stopni (jestes w stanie tak wiercic?) tak aby zatrzymac sie na 6-8cm od konca muru

5. To jest material pelny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem przeczytać:

1. Podać grawitacyjnie poprzez lejki iniekcyjne

2.Zakładam że pustych szczelin nie ma - jest to mur ceglany , wykuwałem w ścianie nośnej drzwi rys czy pęknięć i pustych miejsc nie stwierdziłem

3.j.w

4.Da się to obliczyć

5.Rozumiem że chodzi o mur? - Tak mur pełny bez pustej przestrzeni.

 

Zaznaczam że nie jestem fachowcem , opieram się głównie z wiedzy którą przeczytałem w poradnikach na necie.

Oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podac grawitacyjnie .... roznie to moze wyjsc, a poza tym

puste szczeliny sie trafiaja, niestety, nalezy wtedy: (a - zastosowac krem hydrofobizujacy, b - wypelnic otwor i ewentualna pustke mikrocementem - podawane agregatem pod cisnieniem, tu luz lejki nie zadzialaja). co do wiercenia: obliczyc sie da, tylko gorzej z wykonaniem zazwyczaj bywa, bo sie otwory "rozjezdzaja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za liczne odpowiedzi ale czegoś tu nie rozumiem. Teraz opaska jest popękana i wpuszcza wodę , to gdy jej nie będzie to mur nie będzie jeszcze szybciej nabierał wody?

 

Woda odbija się od opaski i zawilgaca ścianę dodatkowo zbiera się pod opaską i zamiast odparować włazi w ścianę. Jak chcesz rób izolację poziomą za dużą kasę ale uważam, że zerwanie opaski jest najtańsze i będzie skuteczne. Jeśli się mylę co do moich sugestii to i tak będziesz musiał poprawić opaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to na zawilgocenie wodą opadową odbijającą się od opaski. Widać że tynk jest już mocno zniszczony, co wskazuje że problem zamakającej ściany trwa latami. Poza tym ściana jest mokra pewnie z ółtora metra, a W_I_T_E_K sam pisze, że zamaka równiez przy każdej odwilży. Wniosek - na 100% izolacja pozioma.

Poszukaj firm zajmujących się iniekcjami - masz tego około 5-6 metrów, więc nie powinno Cię zruinować finansowo... A jeśli nie zapobiegniesz zamakaniu, to remont elewacji, remont wnętrza, zły klimat w pokoju oraz świadomość, że Twój nowy nabytek niszczeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...