Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wpisuję się oficjalnie jako podgladacz i zgadzam się z większością, że jest pięknie, cudownie, pełen zachwyt :)

Bardzo gratuluję i szczerze zazdroszczę- nie tylko tego, jak przyjemny dla oka (i zapewne dla ciała) jest efekt, ale też tego, że już po wszystkim.

To całe urzadzanie chyba nie sprawia mi zbyt dużej radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Darcy, gratuluję na początek pięknego domu i wyczucia stylu.

Mam pytanie do Ciebie, być może inne osoby mogłyby również dorzucić coś w tym temacie.

Planuję kuchnię, marzy mi się biała kuchnia a czarnym blatem, bądź z blatem drewnianym.

1. czy białe meble kuchenne mogą z czasem pożółknąć?

2. czy wymagają one większej pielęgnacji niż takie tradycyjne a la drewniane?

3. jak sprawdza się granitowy blat?

4. być może któraś z Was ma blat drewniany, jak się go użytkuje?

 

Będę wdzięczna za odpowiedzi i jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darcy (i pozostali Czytelnicy) :)

przeczytałam cały wątek (3 dni z życiorysu;) ) i jestem pod wielkim wrażeniem!

jesteśmy na etapie urządzania i wymyślania co i gdzie i jak :) tzn ja jestem bo moja druga połowa miała pierwszy etap budowy- mury, instalki itp itd :) a środek należy już do mnie (i naszego ograniczonego budżetu :D)

najbliższa decyzja jaka mnie czeka to kominek, pisałaś, że dołożyłabyś kominek do swojego salonu- zapewne miałaś jakieś wizje..? Podzielisz się? :rolleyes:

widziałam też, że rozglądałaś się za samą obudową kominka, ja chciałabym coś 'delikatnego' a nie kominisko na pol salonu z marmuru ;) myslalam o jakimś prostym wkladzie kominkowym właśnie z tego typu obudową:

http://www.impressionen.de/medias/sys_impressionen/8469637433440880.image.jpg :yes:

 

jakbyś znalazła chwilkę podziel się proszę pomysłami na inspiracje..

Z góry bardzo Ci dziękuję :hug:

i oczywiście pozdrawiam z Łodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Moi, przepraszam za rzadką obecność, ale domykam teraz duży międzynarodowy projekt i pomiędzy jedną telekonferencją a drugą nie mam już siły na myślenie o kominkach, tapetach i świątecznych rekwizytach.

:bash:

 

Święta spędzam w Polsce, ale tuż po rodzinnym obiedzie wyjeżdżam z lubym do Barcelony na dwa tygodnie, więc poza choinką i stroikiem na stół, pewnie niewiele wykombinuję. Choinka będzie żywa, w donicy, ozdoby srebrne i białe. Łatwe do przewidzenia, ale czerwieni do tego wnętrza raczej nie wprowadzę.

:-)

 

Aga.jes, w odpowiedzi na Twoje pytania:

1. czy białe meble kuchenne mogą z czasem pożółknąć?

Tak, to możliwe.

2. czy wymagają one większej pielęgnacji niż takie tradycyjne a la drewniane?

Nie.

3. jak sprawdza się granitowy blat?

Rewelacyjnie. Ale weź pod uwagę kolor, bo na ciapkach nie widać wody, natomiast na Nero Assoluto każda plamka jest jak wyrzut sumienia.

4. być może któraś z Was ma blat drewniany, jak się go użytkuje?

Ja nie miałam.

 

Kajka, ponieważ luby przeciwko kominkowi protestował, zanim jeszcze znalazłam projekt, nigdy na serio nie szukałam obudowy.

 

A tak w ogóle, zakochałam się w nowym stylu i już kombinuję, jak urządzić w odległej przyszłości swoje nowe lokum. :cool:

W weekend byłam na kolacji u znajomych i ach... Dwupoziomowy apartament z gigantycznym oknem tarasowym (jakieś 4 metry szerokości), do którego prowadziły dwa urocze schodki. Na nich poduszki, lampiony i dwa syjamskie koty.

Za oknem stumetrowy taras na ostatnim piętrze, rewelacyjnie urządzony. We wnętrzach jak w luksusowym hotelu - na ścianach ciemne tapety (w pasy!!!) i raczej ciemne kolory farb. Mnóstwo egzotycznego orzecha, marmur, obłędnie miękka wykładzina w sypialni, design na najwyższym poziomie, genialnie zaaranżowane boczne oświetlenie. Kolory - dużo brązu, przydymiony beż, trochę szarości. Bosko! Raczej ciemno, nastrojowo, przytulnie, elegancko, luksusowo, odrobinę glamour (włączniki Svarovskiego!).

 

Oczywiście na mojej wsi w obecnej bryle mojego domu takie wnętrze wyglądałoby kretyńsko. Podobnie idiotycznie prezentowałby się obecny wystrój mojej wiejskiej hacjendy w tymże apartamencie. Co nie zmienia faktu, że jeśli kiedyś wrócę do miasta, już wiem, jak się urządzę.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że Darcy wypatrzyła nowego króliczka, którego trzeba gonic.....chociaz ten, którego złapałaś jest przepiękny

uważam, ze Darcy powinna otrzymać dotacje unijne na sfinansowanie nowego pomysłu na mieszkanie, ponieważ ma ogromny i zbawienny wpływ na gusta zwykłych ludzi w tym szarym kraju...chociaż teraz szarość to jest to (juz tyle trendów kolorystycznych przeżyłam.....niektóre po prostu przeczekałam)

zapomniałam sie chyba przywitac...witaj, Darcy, urzadziłam sobie sypialnię będąc pod twoim wpływem, chociaz mam juz swoje lata i niespecjalnie wpływom ulegam

a co sądzisz o nowym mieszkaniu Carrie w "Seksie w wielkim mieście 2"? mam salon w "dziewiczym" pobudowlanym stanie do urzadzenia i tak mi cos chodzi po głowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ceny w Wa-wie są chore. Dawno, dawno temu marzyłam o domku na Gołąbkach (willowa dzielnica Ursusa, dużo przedwojennych domów). Ale cena 1 mln złotych za działkę 800 m kw. skutecznie mnie odstraszyła.

 

 

Witam i podpisuję się pod dłuuuugą listą fanów!

Ja właśnie z Gołąbek i stąd generalnie... chcę uciekać: bo po roku nie czuję się tu dobrze, dom ma 1000 mankamentów, z czego połowa to projekt nie taki, a połowa to wykonanie nie takie i nasz brak doświadczenia... Gołąbki są super, ale teraz to mnie już też nie stać na działkę tutaj :(

 

 

I mimo że dopiero podjęliśmy decyzję o wystawieniu domu na sprzedaż, ja już od nowa wsiąkłam w forum i blogi wnętrzarskie i mam dużo bardziej dopracowaną wizję nowego, wyimaginowanego domu niż tego, w którym mieszkam ;) Skąd na Boga, zachciało mi się minimalizmu??? Teraz zakochałam się w Twoim domu i stylu vintagowo-kolonialno-nowojorskim, a o dziwo mąż padł również już po pierwszym zdjęciu Twojego domu, tego co się nie załapało do gazety ;) Dlaczego wcześniej nam się wydawało że chcemy czegoś zupełnie innego? Może za 3 lata, jak już się nam hopefully uda wybudować od nowa, postanowimy że jednak chcemy jeszcze inaczej? ;) Ehhh natura ludzka chyba już taka jest pokopana...

 

 

2011.03.22%20for%20%281%29.jpg

 

 

I mam pytanie skąd ta konsolka, bo mimo że przejrzałam wątek, to nie trafiłam na tę informację, ale musisz przyznać Darcy, że trochę tego naklikałyście... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy HELP!!!Gdzie ty się podziewasz?

Wiesz,że uwielbiam Twoje wnętrza i wiem,że masz świetne wyczucie smaku dlatego pomocyyyyyyy......!!

Już tłumacze w czym "problem"...jest główny hol wejściowy do domu,naprzeciwko drzwi-schody lekko zaokrąglone z ciemnymi trepami i białymi tralkami,na podłodze czarno-białe płytki w karo (musisz to sobie wyobrazić bo taki jest plan:))a my wpadliśmy na szalony pomysł z drzwiami wejściowymi:D

Boję się kupić bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić efektu końcowego a to nie "ściana,którą można przemalować"jak się jest rozczarowanym;) Co myślisz?Dać sobie spokój i zrobić białe jak okna i meble w całym domu czy odważyć się na coś innego niż wszyscy?

drzwi zew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy HELP!!!Gdzie ty się podziewasz?

Wiesz,że uwielbiam Twoje wnętrza i wiem,że masz świetne wyczucie smaku dlatego pomocyyyyyyy......!!

Już tłumacze w czym "problem"...jest główny hol wejściowy do domu,naprzeciwko drzwi-schody lekko zaokrąglone z ciemnymi trepami i białymi tralkami,na podłodze czarno-białe płytki w karo (musisz to sobie wyobrazić bo taki jest plan:))a my wpadliśmy na szalony pomysł z drzwiami wejściowymi:D

Boję się kupić bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić efektu końcowego a to nie "ściana,którą można przemalować"jak się jest rozczarowanym;) Co myślisz?Dać sobie spokój i zrobić białe jak okna i meble w całym domu czy odważyć się na coś innego niż wszyscy?

[ATTACH=CONFIG]87972[/ATTACH]

 

Szkoda, że mnie nie spytałaś... to bym ci powiedziała - ZAJE...IŚCIE BĘDZIE:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jaka fajowa dyskusja toczy się w moim zarastającym pajęczyną wątku. :welcome:

 

Jeśli decyzja jeszcze nie zapadła, zielonym drzwiom mówię TAK!!! Uwielbiam to, że Anglicy w swoich nobliwych ceglanych domach z białymi oknami potrafią sobie strzelić drzwi czerwone, zielone, żółte, musztardowe, błękitne... To fantastyczny pomysł. Byle tylko pasował do reszty, ale z zielonymi nie ma obaw.

 

DorciaIQ, jeszcze rok temu byłyśmy niemal sąsiadkami. Mieszkałam w Ursusie, na Gołąbki miałam rzut beretem, więc chodziliśmy tam czasem z lubym na spacery. Ciekawa jestem, jak uciążliwa jest / będzie obwodnica, która obok powstaje... Jeśli o wyprowadzce myślicie serio, życzę powodzenia! Podobno dopiero trzeci dom jest tym idealnym. ;-)

 

Zielony Ogród, dziękuję za tak ciepłe słowa. Dotację unijną chętnie przygarnę, bo pomysłów mam na kolejne 4 domy. :-)

 

Tymczasem jednak zbieram środki na spełnienie swojego największego marzenia. Wyjeżdżam w przyszłym roku do Stanów, wypożyczamy z lubym samochód i jedziemy w trasę od Nowego Jorku, przez Waszyngton DC, a potem dwanaście stanów (w tym rolnicze Kansas, górzyste Colorado i pustynie Nevady) do San Francisco w Kalifornii. To historyczna Route 50 od wybrzeża do wybrzeża.

 

Moje marzenie zakładało co prawda spędzenie w USA co najmniej pół roku i przejechanie wszystkich stanów (no, może z wyjątkiem Alaski i Hawajów), ale dopóki nie obrabuję banku i nie zwolnię się z pracy, nie mam na to szans. Dlatego marzenie realizuję na raty. Po roku od pierwszej wyprawy planuję kolejną - The Oregon Trail i Nowa Anglia, a kolejnym razem Route 66 i Zachodnie Wybrzeże.

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...