Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

thnd, to deska dębowa Lareco, kupiona razem z usługą montażu w jednym z salonów TTW Opex przy Jerozolimskich. Jest olejowana, ale nie kolorem - ma naturalny odcień dębu. Klasa rustic, czyli trochę sęków i tzw. niedoskonałości, które uwielbiam. Grubość 2 cm, szerokość chyba 18 cm. Nie pamiętam, ile płaciliśmy, ale wydaje mi się, że mniej niż 270 zł. Chociaż może z montażem by się tyle uzbierało...

 

Podłogę uwielbiam. Trochę się niektóre deski wyłódkowały od wilgoci, ale taki już urok wielkich dech. Olejowany dąb jest cudowny, bo w ogóle nie widać na nim piasku, który nosi się z ogrodu. Zamiast codziennego biegania z mopem, wystarczy odkurzyć raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dziękuję, dziękuję. No fakt, odpoczywa się cudownie. Nawet z wypadu na Mazury w tym roku zrezygnowaliśmy, skoro las i żaby mam pod domem. :)

 

yokasta, nie olejowałam sama podłogi. Była fabrycznie zaolejowana trzema warstwami czy czymś... Sama olejowałam tylko dębowe kratki na grzejnikach kanałowych. Dwukrotnie, bezbarwnym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darcy,

 

Dołączam do grona miłośników Twojego domu. Jest absolutnie w moim guście. Podglądam Cię już od bardzo dawna, chyba zaczęłam przed Twoją przeprowadzką i jestem na bieżąco z wszystkimi dylematami jakie przerabiałaś:)

Podglądam też wiele innych osób (miejcie się na baczności ;) ale od Darcy się zaczęło.

To zapoczątkowało remont w moim własnym M, i szaleję na mniejszą skalę, ale też mam z tego dużo radości :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yokasta, nie olejowałam sama podłogi. Była fabrycznie zaolejowana trzema warstwami czy czymś... Sama olejowałam tylko dębowe kratki na grzejnikach kanałowych. Dwukrotnie, bezbarwnym olejem.

 

Moja też jest 3-krotnie fabrycznie olejowana. Ale nie reaguje na aplikowany olej, a wiadomo że czasem wymaga konserwacji. Myślałam, że może przeprowadzałaś jakieś próby :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, mam jeszcze jedno pytanie (mam nadzieje, ze Cię nie zamęczam):

doczytałam w Twoim wątku, ze nie byłaś zadowolona ze zlewozmywaka granitowego:( Ja własnie zamawiam podobny( Blanco Subline Silgranit PuraDur II). I sie teraz porządnie wystarszyłam:confused: Czy nadal masz problemy z jego czyszczeniem? I jaki masz kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamaszka, bardzo mi miło. :)

Mam nadzieję, że remont przebiegnie gładko i bez niepotrzebnych perturbacji.

 

yokasta, nie próbowałam. Podłoga w sumie nowa, więc nie przyszło mi to nawet do głowy. :)

 

mikka27, ano nie byłam zadowolona, bo postępowałam zgodnie z instrukcją producenta. A ten zabraniał czyszczenia zlewu żrącymi środkami, radząc stosowanie delikatnej ściereczki i płynu do naczyń. To totalny bullshit. Po miesiącu używania (czyli zlew prawie nowy!) wszędzie pojawiły się brązowe zacieki, a powierzchnia wokół odpływu wyglądała, jakbym nie myła zlewu od stu lat. Wkurzyłam się, wzięłam domestos i doczyściłam ten syf do zera. Było idealnie. (BTW, zlew jest biały).

 

Teraz robię to co tydzień, bo zlew o porowatej matowej strukturze po prostu zachodzi brudem (wystarczy wylana herbata, czerwone wino, resztki sosu pomidorowego, buraki) i się odbarwia. Ale po zaaplikowaniu domestosu raz w tygodniu problemy zniknęły.

 

Plusem tego zlewu jest trwałość materiału. Nic nie odpryśnie i nie porysuje się, co może mieć miejsce w przypadku zlewów ceramicznych.

 

W skrócie - zlew z granitu tak, ale olej instrukcję mycia i śmiało lej w niego domestos. :yes:

(No chyba że masz kolorowy. Wówczas sama nie wiem... Domestos może odbarwić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooliwka, dziękuję! :hug:

 

Ponieważ nie mogę usiedzieć bezczynnie bez żadnej budowy w bliskiej perspektywie, więc non stop przeglądam gotowe projekty domów. Ciągle szukam tego idealnego, ale każdy tak zmieniam, że ostatecznie otrzymuję... projekt swojego własnego domu. Oczywiście zmieniłabym teraz parę drobiazgów - poszerzenie kotłowni o 40 cm kosztem wiatrołapu, powiększenie łazienki i garderoby kosztem sypialni, dodanie kominka w salonie...

 

plan%252520domu_2.JPG

 

Ale są to poprawki na zasadzie "bo nie mam się do czego przyczepić". Jakimś cudem udało mi się zbudować dom o rozkładzie idealnym dla naszej dwójki.

:)

 

A lampę w wiatrołapie kupiłam w Praktikerze. Kosztowała niecałą stówę, a daje fajnie rozproszone światło, więc uważam ją za jeden z bardziej trafionych zakupów.

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, dziękuję za odpowiedź:D :hug:Ja mam w planie zamówić ten zlewozmywak albo w kolorze antarcytu, albo szarosci. Jeszcze sie waham.

Blat ma być czarny z granitu. Nie daje mi ten zlewozmywak spokoju:bash:

Tak w ogóle to zbieram się i zbieram do załozenia własnego wątku/galeri, ale ciągle czasu brak:( Mam nadzieję , ze uda mi się w ten weekend i wtedy zapraszam oraz liczę na pomoc, bo trochę dylematów mi sie nazbierało:confused:. A im więcej czytam i czytam... i oglądam zdjęć, tym gorzej:rolleyes:

Twój wątek (oraz jeszcze kilku dziweczyn) jest dla mnie wielką inspiracją:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, przeczytałam cały wątek i mogę napisać tylko jedno.

Stworzyłaś piękny dom i ujmujące wnętrza. Z przyjemnością czytało się te 100 stron i oglądało zdjęcia.

 

Znalazłam tu mnóstwo inspiracji, zwłaszcza że właśnie kończy się budować moja parterówka (całe życie marzyłam o domu bez schodów). Z tego projektu z drobnymi przeróbkami - większa łazienka kosztem sypialni, długi kiszkowaty pokój odcięty i jest spora garderoba, małe wc zmniejszone i większy taras.

Funkcjonalnie teraz mi w nim brakuje miejsca na bibliotekę - bo Twoja jest genialnym pomysłem.

Nie powiem, że wnętrza podobne do Twoich, bo mam wrażenie że jesteś z innej ligi :) ale mam wybrane lite dębowe deski na podłogę z sękami (tez VIP parkiet), drzwi białe pełne z mdfu, listwy przypodłogowe i przysufitowe, szarość na ścianach, w łazience cegiełka (Pun a nie mugaty)... więc chłonęłam Twoje wpisy i weryfikowałam swoje wizje, znajdowałam nowe inspiracje.

 

Szapo ba!

 

(tak, to mój pierwszy post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskanna, na początek - dziękuję!

 

Po drugie, leć zakładać galerię! To chyba telepatia, ale projekt, który wybrałaś, był jednym z tych, które mnie ostatnio nurtują. :)

I też przycięłabym ten kiszkowaty pokój, robiąc w nim wielką garderobę. Trochę mnie też wkurzała ta ścięta ściana na końcu korytarza prowadzącego do sypialni i pewnie drzwi wejściowe dałabym symetrycznie na środku, ale poza tym to bardzo funkcjonalny projekt.

 

Chętnie zobaczę zdjęcia, jak Wam wyszło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zmieniła bym mase drobnych rzeczy

ale co zrobić może przy następnej budowie

 

Darcy planujesz jakąś?

 

Nie, bo kredyt w CHF na działkę budowlaną skutecznie zablokował moją kreatywność na najbliższe 30 lat.

:cool:

Najbardziej, ale tak najbardziej na świecie chciałabym mieć mieszkanie (tak ze 100 metrów) w przedwojennej kamienicy przy Al. Róż lub Al. Przyjaciół w Wa-wie. Ale dopóki nie ukradnę komuś co najmniej dwóch milionów, mogę zapomnieć.

 

A poza tym wolałabym chyba za jakieś 10 lat wyremontować swój dom, niż budować kolejny. No chyba, że miałabym ziemię w supermiejscu (Komorów na przykład). Ale nie mam, więc nie ma o czym mówić.

 

co do lampy

powiedz jaką ma podsufitówkę

i czy te obręcze są chromowane?

znalazłam podobną też coś ok 100zł ale obręcze są białe

Chrom to chyba nie jest, bo nie oczekiwałabym tego od lampy za sto złotych z Praktikera. Ale jest srebrna. Żadnego białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majamaki, a dziękuję, dziękuję. :)

 

A interesuje Cię oświetlenie górne czy boczne? Bo górnego jako takiego nie mam. Ponieważ w salonie mamy sufit akustyczny (specjalne panele tłumiące audiofilsko dźwięk), pozostało tylko obwiedzenie z KG, w którym zamontowane są halogeny w metalowych kwadratowych oprawach. Prawie ich nie używam. Wieczorem włączamy tylko oświetlenie ściany z kamienia. Jak tu:

 

2011.01.30%252520085.jpg

(fotka z czasów, gdy nie było jeszcze mebli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, właśnie, zapomniałabym sprostować... Ta ściana mi przypomniała;)

Mam wrażenie, że ostatnio źle zrozumiałaś zamysł syberii, któremu ja przytaknęłam:D Chodziło nam o to, żeby ten łupek machnąć na biało. Nie skuwać:no: Nie pozbawiać męża akystyki:no: Chyba biała farba na nim nie zrobiłaby różnicy, a efekt mógłby być świetny - a'la biała cegła:yes:

 

A jak wycena puf ze Sweet Living? Jest już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...