Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tylko zobaczyłam hasło "Barcelona", zaraz poleciałam na Twój blog. Miło sobie powspominać... W maju spędziliśmy tam dwa tygodnie, a mieszkanie mieliśmy z widokiem na Port Vell, który tak pięknie obfotografowałaś. Zdjęcia rzeczywiście ciekawe, tj. bardzo dobre ujęcia (znaczy - fotograf zdolny ;)), ale pozwolę sobie mieć inne zdanie co do sposobu ich obróbki. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz... Po prostu nie lubię tego typu "przefajnowanych", przeczołganych przez (być może) PhotoShop (i być może filtry) zdjęć. A Twoje są same w sobie naprawdę świetne i - moim zdaniem - nie potrzebują aż tak agresywnej obróbki. Ale - De gustibus et coloribus non est disputandum...

 

Tak czy siak - dziękuję za możliwość popatrzenia na piękne miejsca i poczytania o nich.

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa i parę zdań konstruktywnej krytyki. Fotograf ze mnie żaden i nie udaję, że moje fotki to coś innego niż zwykłe widoczki z wakacji. Zdjęcia robiłam Olympusem XZ-1. To najzwyklejszy kompakt, może trochę lepszy niż te z najniższej półki. Nie używam żadnych profesjonalnych programów graficznych do obróbki zdjęć, bo żadnego nie mam i nie potrafię obsługiwać. :oops:

Mam tylko darmową Picasę Googla, którą bawię się czasem przy rozświetlaniu zbyt ciemnych zdjęć.

Efekt lekko dramatyczny wychodzi przy zastosowaniu filtrów. Jest ich parę w aparacie (dramatyczny, czarno-biały, diorama etc.), ale nie zawsze mają zastosowanie. Mnie najbardziej wciąga szukanie ładnych kadrów, harmonijnych kompozycji - to jest to, co trygryski lubią najbardziej.

:wiggle:

 

skibusia, świetny blog! Pół świata już zjeździliście. :)

 

joliska, jak wyżej - zwykły kompakt + filtry.

 

MagdaZZZ, Twoje wnętrza będzie pewnie fotografował Tyszka albo inna równie znana persona. :D

 

A wracając do Barcelony... Dla wtajemniczonych - mieszkaliśmy w La Ribera, rzut beretem od Montcady, pięć minut spacerem do portu. Fantastyczne miejsce! Mniej zaturyszczone niż Barri Gotic, ale bardziej klimatyczne - pełne imigrantów, młodych ludzi, artystów, wszelkiej maści freaków. Wynajęliśmy mieszkanie w średniowiecznej kamienicy - ściany z surowego kamienia, drewniane stropy, niewielkie okienko (ciemno!), sąsiedni dom na wyciągnięcie ręki. Może mniej wygodnie niż w hotelu, ale za to wśród lokalnych mieszkańców.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

postanowiłem wykorzystać plan zamieszczony przez Darcy na pierwszej stronie by zrobić wizualizację (tym się zajmuję zawodowo).

Oczywiście pozmieniałem to i owo, efekt zamieszczam poniżej:

http://img710.imageshack.us/img710/4755/final1v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

pozdrawiam i zapraszam do komentrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibusia,

 

to Wasz blog i relacje z Waszych podróży??????????????:jawdrop:

 

Dokładnie tak samo zareagowałam, gdy weszłam do galerii zdjęć.

:jawdrop:

 

A pustynia w Namibii... 100 x :jawdrop:

 

Ironfan, dzięki, ale mój dom wygląda nieco inaczej. :rolleyes:

 

Anetko, dziękuję. :)

 

Beauty, a skąd! Sagrada jest jednym wielkim placem budowy z kolejką zwiedzających owijającą się dwa kilometry wokół katedry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Barcelony... Dla wtajemniczonych - mieszkaliśmy w La Ribera, rzut beretem od Montcady, pięć minut spacerem do portu. Fantastyczne miejsce! Mniej zaturyszczone niż Barri Gotic, ale bardziej klimatyczne - pełne imigrantów, młodych ludzi, artystów, wszelkiej maści freaków. Wynajęliśmy mieszkanie w średniowiecznej kamienicy - ściany z surowego kamienia, drewniane stropy, niewielkie okienko (ciemno!), sąsiedni dom na wyciągnięcie ręki. Może mniej wygodnie niż w hotelu, ale za to wśród lokalnych mieszkańców.

:D

 

Bo tak jest najlepiej:-)

 

Skibusia,

 

to Wasz blog i relacje z Waszych podróży??????????????:jawdrop:

 

Tak.

Poczułam, że Darcy złapała bakcyla podróżniczego, dlatego wkleiłam, może coś ją/was zainspiruje. Co prawda my raczej włóczęgami jesteśmy (czasem na odrobinę luksusu też się porywamy), ale nic nie szkodzi, żeby podróżować wszędzie wedle własnych upodobań i możliwości.

 

Ja was wszystkie podglądam cichaczem, bo nie umiem tu wklejać zdjęć etc., ale może choć tak się mogę Wam kochane dziewczynki odwdzięczyć.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibusia, mnie Twoje wyprawy przyprawiły o szybsze bicie serca, ale potem zerknęłam na daty i mina mi zrzedła. Nie mam najmniejszych szans, aby wyrwać się gdziekolwiek na dwa miesiące, a to chyba standardowy czas trwania Waszych podróży. Podejrzewam, że napotkam trudności, prosząc aż o 3 tygodnie urlopu na Stany...

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...