Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

S&M, trudno cokolwiek doradzić bez zobaczenia zdjęć. Proponuję założenie własnej galerii na FM - na pewno dostaniesz mnóstwo odpowiedzi od doświadczonych Forumowiczów. :)

 

OFFelia, PARA Paints mają trylion różnych odcieni beżu i szarości. Wybierz się do ich salonu, przejrzyj próbniki, a dostaniesz zawrotu głowy od nadmiaru odcieni. Problemem stanie się nie to, gdzie znaleźć greige, ale który greige wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesila, w wiatrołapie mam wbudowaną szafę, a nie garderobę, ale jestem z tego rozwiązania zadowolona. Niewiele trzymamy tam rzeczy - parę kurtek i butów, reszta jest w garderobie przy sypialni. Szafa przydaje się za to gościom.

 

Drzwi mam wszędzie na zawiasach i nie widzę żadnego problemu w ich użytkowaniu.

Fronty szaf są z MDF-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonia, cieszę się, że dom Ci się podoba, ale... ja najchętniej wybudowałabym dziś coś takiego:

 

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/51,85301,7638226.html?i=1

 

Zobaczyłam ten dom w najnowszym numerze Dom & Wnętrze i olśniło mnie nagle, że kocham minimalizm.

:cry:

Może rozkład funkcjonalny nie jest idealny, a wnętrza na pewno bym zmieniła (choć oczywiście nadal w duchu moderny), ale ta prostota, ten umiar, ta przestrzeń. Można strząsnąć z siebie nadmiar przedmiotów, uwolnić się od rzeczy, które kleją się do człowieka w każdym domu, a zamiast tego zainwestować w porządny, ponadczasowy design.

 

Dobrze, że luby też kocha ten styl (chodzimy na wycieczki śladami przedwojennego warszawskiego modernizmu), więc kłótni o projekt nowego domu nie będzie. ;-)

 

W tym numerze D&W tuż za prezentacją domu pana Łosiaka pokazane są wnętrza jakiejś willi na Sadybie. Niby ładnie, ale aż mnie zemdliło od nadmiaru wszystkiego. Ja rozumiem, że umiłowanie kolorów, że pamiątki z podróży, że antyki, że mania zbieractwa, ale nadal zadziwia mnie, ile przedmiotów można upchnąć na takiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonia, cieszę się, że dom Ci się podoba, ale... ja najchętniej wybudowałabym dziś coś takiego:

 

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/51,85301,7638226.html?i=1

 

Zobaczyłam ten dom w najnowszym numerze Dom & Wnętrze i olśniło mnie nagle, że kocham minimalizm.

inwestować w porządny, ponadczasowy design.

 

.

Nie martw się, to norma. Ja buduje drugi dom i z klimatycznego pomaszerowałam w taka bryłę:yes: KOmpletna zmiana

416976_314763115249983_100001488908179_831048_623680142_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonia, cieszę się, że dom Ci się podoba, ale... ja najchętniej wybudowałabym dziś coś takiego:

 

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/51,85301,7638226.html?i=1

 

Zobaczyłam ten dom w najnowszym numerze Dom & Wnętrze i olśniło mnie nagle, że kocham minimalizm.

:cry:

Może rozkład funkcjonalny nie jest idealny, a wnętrza na pewno bym zmieniła (choć oczywiście nadal w duchu moderny), ale ta prostota, ten umiar, ta przestrzeń. Można strząsnąć z siebie nadmiar przedmiotów, uwolnić się od rzeczy, które kleją się do człowieka w każdym domu, a zamiast tego zainwestować w porządny, ponadczasowy design.

 

Dobrze, że luby też kocha ten styl (chodzimy na wycieczki śladami przedwojennego warszawskiego modernizmu), więc kłótni o projekt nowego domu nie będzie. ;-)

 

W tym numerze D&W tuż za prezentacją domu pana Łosiaka pokazane są wnętrza jakiejś willi na Sadybie. Niby ładnie, ale aż mnie zemdliło od nadmiaru wszystkiego. Ja rozumiem, że umiłowanie kolorów, że pamiątki z podróży, że antyki, że mania zbieractwa, ale nadal zadziwia mnie, ile przedmiotów można upchnąć na takiej powierzchni.

 

Wiesz doskonale Cię rozumiem- z tą zmianą klimatów.

 

Dla mnie Twój dom jest inspirujący właśnie dlatego, że jest w odpowiednim klimacie ale nie jest przesadzony, jest dobrze wypośrodkowany. Czasem 2 drobiazgi na szafce za dużo i dla mnie katastrofa, lubię ciepłe wnętrza ale nie cierpię przesady.

 

Dom który pokazałaś mnie podoba się ze względu na przeszklenia- uwielbiam je, mogła bym mieć same tafle szkła. staram się oglądać Wielkie projekty na kanale DOMO, bardzo często realizują podobne budowle, a jeszcze smaczniejszym kąskiem są te odcinki kiedy realizatorzy odnawiają stare budynki- i wstawiają tam wielkie przeszklenia, lub totalnie łączą pomieszczenia stwarzając ogromną wspólną przestrzeń- rozumiem co czujesz aż chce się tam stanąć i odetchnąć pełną piersią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonia, czyli doskonale mnie rozumiesz. :)

 

Urządzając dom, ciągle słyszałam, że brakuje w nim bibelotów, ale z czasem obrosnę w przedmioty, które zbudują atmosferę. A ja tego nie cierpię. Dziś zbudowałabym minimalistyczną bryłę z dużym salonem, połączonym z kuchnią i jadalnią, wielkimi przeszkleniami i minimum mebli najwyższej próby. A wokół wielki ogród... I rozmarzyłam się.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już do dzieła...:)

Plan w głowie jest, jeszcze tylko znaleźć miłą, dużą działkę- najlepiej troszkę na odludziu- żeby nikt do wielkich okien nie zaglądał, przygotować ciekawy projekt i do dzieła...jak dla mnie może za 10 lat :rolleyes:

Ale cel jest, mieszkanie jakie chciałam kupiłam to czemu nie dom, a Ty mając już doświadczenie to w ogóle migusiem ;)

Ja w chwili obecnej nie potrafię się osadzić w jakim konkretnym miejscu, wciąż poszukuję widzę że Ty również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img593.imageshack.us/img593/2692/4302r.jpg

 

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus

oświeca nam drogi codziennego życia,

obdarza błogosławieństwem

i pomaga życie czynić szczęśliwym.

Niech króliczek przyniesie Wam w prezencie to,

czego najbardziej pragniecie.

To "coś" nie musi być ani widoczne, ani dotykalne,

może nawet nie pachnieć,

ale niech będzie czymś bez czego nie można i nie warto żyć...

 

Zyczy Kasia z Rodzinka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...