Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

Kilka nowości, ale naprawdę nic specjalnego. Czekam niecierpliwie na zasłony, bo to one zrobią w znacznej mierze wnętrza.

 

Najpierw pokój gościnny. Brakuje oczywiście zasłon, nie ma dywanika, który położę między łóżkami, ani obrazka między kinkietami. Ale jest już gdzie spać:

 

2011.02.19%20014.jpg

 

Prawie w całości IKEA - łóżko, narzuta, pościel, czarna poduszka. Tylko ta najmniejsza poduszeczka jest z Zara Home. Kinkiety Siena. Generalnie po linii najmniejszego oporu i tanio. Najdroższa była tapeta ROMO.

 

I inne ujęcie:

 

2011.02.19%20004.jpg

 

Po drugiej stronie pokoju jest identyczny układ kinkietów, tapety i łóżka. Nie bardzo mogę zrobić zdjęcie, bo pomiędzy łóżkami jest okno, a robienie fotki pod światło moim aparatem to prosta droga do katastrofy.

 

I sypialnia. Dzień był strasznie ciemny, chmurny i ponury, więc zdjęcia wyszły mocno szarawe.

 

2011.02.19%20028.jpg

 

Z nowości - abażury na lampkach. Nie chciałam ich za bardzo eksponować, bo mam już podwójne u góry, dlatego kupiłam w tak podobnym do ściany kolorze. Tkaniny:

- biała adamaszkowa pościel Home & Style (sprowadzona przez osiedlowy sklep w Ursusie)

- duże szare poduszki są ze starego mieszkania, dodałam tylko nowe powłoczki z Ikei

- czarna poduszka - IKEA

- futrzana poduszka pośrodku - Leroy Merlin

- dwie najmniejsze poduszeczki - Zara Home

- narzuta - Zara Home.

 

2011.02.19%20037.jpg

 

Strasznie mierzi mnie ta pusta ściana między kinkietami. :mad:

 

Później będzie jeszcze o kwiatkach, ale teraz idę robić spaghetti. :D

Winko się już napowietrza, świece zapalone, będzie pierwsza romantyczna kolacja z lubym...

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darcy!

Cudnie, klimatycznie, z wielką klasą! Bardzo dobrze wyglądają te szarawe kinkiety. Są a jakoby ich nie było ;)

Moim zdaniem dobrze, że nic nie wisi Wam nad głową. Jakiekolwiek lustro czy obraz zagracałoby sny i zawsze miałabyś świadomość, że skoro coś wisi, to może to coś spaść...

Oj zabrzmiałam jak Syb... illa ;)

Życzę samych pięknych dni w Twoim pięknym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szare abażury są cudne! Gdzie ty je dorwałaś? Co się nie chwaliłaś? Mów szybciutko, bo ja cały czas planuję mieć głównie szare, a jakoś strasznie ciężko takie znaleźć.

I świetna narzuta. W ogóle fajnie już prezentują się sypialnie. A to wezgłowie łóżka jest naprawdę super - już mówiłam, że będę miała takie samo, prawda?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, piękna sypialnia, piękne kolory, bardzo mi się podoba zestaw poduszek :-) i abażury na stojących lampach. Mam wrażenie, że na górnych kinkietach powinny być jednak inne abażury, żeby albo wielkością, albo materiałem kontrastowały/dopełniały te na dole, lub żeby tych górnych nie było, albo, żeby były obniżone i wtedy nie powinno być tych stojących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pięknie - kolorystycznie wszystko gra, ale tych lampek jakoś mi za dużo. Może na żywo to wygląda inaczej? Albo zostawiłabym dolne i powiesiła coś nad łóżkiem, albo tak jak Kasha radzi obniżyła kinkiety. Podejrzewam, że wszystko już wykończone i przesuwanie wiąże się z niepotrzebnymi pracami więc się nie wtrącam :) bo i tak baaaardzo baaaardzo mi się podoba. Sypialnia jest ciepła, stonowana i zapraszająca.

 

Pokój gościnny trafił natomiast do moich inspiracji. Chciałabym mieć taki dla moich gości :) chociaż nasz to tylko 12m2 :D więc jest raczej mało reprezentacyjny.

 

Poduszki też super, wszystkie do siebie pasują. No i ogólnie - standardowo - jak reszta domu - bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dopracowany widok, pieknie kazdy element przemyslany, mysle sobie tylko tak pocichutku (bo taki naturszczyk wnetrzarski nie ma prawa wypowiadac sie na glos:) ze juz starczy tego swiatla i abazurow bo duzo tego u Ciebie i jeszcze chwile i zbakrutujesz na tcy abazurach, choc przyznam ze te szare obledne,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, odnośnie punktów świetlnych w sypialni - wiem. Przedwczoraj wyrzuciłam te boczne lampki w sypialni, ale luby podniósł taki raban, że musiały wrócić. Mnie są do niczego niepotrzebne, bo przy kinkietach czyta się bardzo dobrze. Mam taki plan, że jeśli małż przez najbliższe dwa tygodnie w ogóle nie użyje bocznej lampki przy łóżku (a nie czyta tam wcale, więc jest to prawdopodobne), to obie wylecą do gościnnego.

 

A abażury kupiłam w trzech miejscach - te czarne w holu i jadalni są z Almi Decor, te kremowe w sypialni i paru innych pomieszczeniach to Leroy Merlin (24,99 zł!!!), a te szarawe kupiłam w Jankach (Bydgoskie Meble). Niestety wzięłam ostatnie dwa.

 

Anja, w gościnnym zasłony oczywiście NIE będą w pasy, bo zrobiłoby się obrzydliwie pasiaście. Będą szarawe, nieco ciemniejsze od ścian. Ale nie wprowadzam tam żadnego nowego koloru ani wzoru.

 

Yokasta, nasz pokój gościnny ma też ok. 12 m kw., więc szału nie ma. W sam raz na dwa łóżka, komodę i szafę na ubrania gości. Jeśli chodzi o to pomieszczenie, uważam, że nie ma co przesadzać z przestrzenią. No chyba że planujesz dodatkowy pokój dla teściowej.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kacha, krakowskie handlarki zawsze mnie powalają. :)

Chociaż i w Warszawie zdarzyły mi się podobne sytuacje, kiedy sprzedawca dawał do zrozumienia, że mnie nie stać. Na ogół wtedy, gdy prosto z budowy w robociarskich butach, zakurzonych spodniach i nieco pochlapanej farbą kurtce wpadałam do sklepów typu Fabryka Wnętrz.

 

 

 

 

Jeny, ale ten nasz kraj jest żałosny. Tu gdzie mieszkam, mogłabym w piżamie iść do Zary i tak samo z uśmiechem zostałabym obsłużona.. smutne to..

 

A po kolejne.. cudne wnętrza:) Baardzo Baardzo cudne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darcy,

Najwyższy czas odmeldować się na Twoim wątku, bo wielbicielką jestem od daaawna. Stworzyłas naprawdę CUDOWNE wnętrza - spójne, choć trochę eklektyczne, ciepłe i jednocześnie zapierajęce dech w piersiach. Dla mnie jednakowo imponujący jest sam efekt jak i tempo urządzania i udomawiania się. Biję pokłony.

 

Jeśli chodzi o oświetlenie w sypialni, to skoro mąż musi mieć dodatkowo coś naszafkowego, to może warto rozważyć jakieś stylowe lampki kierunkowe bezabażurowe, np coś w tym stylu:

http://www.ikea.com/PIAimages/54650_PE159235_S4.jpg

To Ikea, podobne widziałam w Innych meblach i Almi Decor.

A krzesła w jadalni podobają mi się, dają nową, dodatkową fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że o tych bezabażurowych lampkach już nie myślałam? :D

Na wszystko mam plan B, potem plan C i tak dalej... Tylko na spieprzone fugi w łazienkach jakoś brakuje mi inwencji. Ostatnio znów się przy nich prawie poryczałam, gdy musiałam je impregnować. Ech, coś czuję nadchodzący za 5 lat remont.

 

Shannon, witam u mnie! Byłaś dla mnie inspiracją i potwierdzeniem, że moje wybory są słuszne, zanim jeszcze powstały u mnie jakiekolwiek wnętrza, dlatego - DZIĘKUJĘ. :)

I posłuchaj koniecznie forumek - leć zakładać swoją galerię.

 

anagat, ano żałosny. Ale nie chce mi się odpicowywać za każdym razem, gdy idę na zakupy, więc po prostu olewam.

 

A skoro pokój gościnny zbiera tak dobre recenzje, to może jednak nie wymieniać tych łóżek? Te cholerne serduszka to nie moja bajka, ale mam wrażenie, że czerń dodaje wnętrzu pazura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościnny odjazdowy, jakbym miała kiedykolwiek dom z pokojem gościnnym właśnie tak mógłby wyglądać :) Łóżka absolutnie świetnie wyglądają (pomimo serduszek).

Sypialnia z klasą, ale przyłączam się do opinii, że tego oświetlenia trochę za dużo.... ale to taki mały szczególik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla teściowej mówisz :D zastanowię się. U nas ten pokój gościnny jest tymczasowy, póki rodzina się jakoś drastycznie nie powiększy :D więc musi być przemyślany. Łóżek nie wymieniaj, z białymi byłoby bardziej mdło. Jest wyrazisty :) a serduszka mi się podobają. Też zastanawiam się nad zakupem tych łóżek, ale obawiam się, że goście będą mieli wrażenie że śpią w łóżku dziecięcym :) ale może niepotrzebnie się przejmuję. A i jeszcze jedno - bez serduszek (lub innego dekoru) łóżko byłoby bardziej szpitalne. Pięknie jest, ale to już wiesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się po raz pierwszy tutaj - i generalnie jestem świeżakiem na forum. Jako fanka wątku Monah gdzieś tam przeczytałam coś o Darcy i stwierdziłam - ku swej zgubie ;) - muszę zajrzeć! Spędziłam tu prawie całą niedzielę (z przerwami), aż mi głupio przed mężem, że tyle czasu przed kompem siedzę ;) Jestem zdecydowanym wielbicielem szarości i bieli, a beże w swoim domu już obmyślam na co zamienić (za czas jakiś może będzie potrzeba). Preferuję zdecydowanie nowoczesny wystrój a jednak oderwać się do Twojego domu nie potrafię! Pięknie!!!! Gdybym miała kiedyś taki wielki dom i musiała/chciała go klasycznie urządzić (jestem słaba o określaniu konkretnych stylów, wybacz) to ile się da -mówiąc bez ogródek- zgapiłabym od Ciebie! Jest w Twoim domu to coś, co sprawia, że "ah!" się samo ciśnie na usta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zrobiło się pięknie- Twoje sypialnie Darcy są jak z najlepszego pisma wnętrzarskiego:yes:- pomimo braku wspomnianych przez Ciebie kilku pierdółek... Lampki na stoliczkach nocnych podobają mi się nawet bardziej niż kinkiety... Z niecierpliwością czekam na zasłony, które dopełnią całości.

Ale, ale wspominałaś coś o zielonym, kwiatowym zakątku? ;)

 

Aha i zapomniałam się pochwalić, że zrobiłam francuskie sakiewki- jeszcze raz dzięki za pomysł:D

Proste, szybkie i smaczne-goście byli zachwyceni...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...