Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ha ha. Darcy to odjazd w totalnie inną stronę! :D

 

Poprzednie mieszkanie miałam zaaranżowane w stylu minimalistycznym i po pewnym czasie zaczęło mi brakować... pierdół, które mogłabym postawić na komodzie, bluszczu na parapecie kuchennym i takich tam. Styl minimalistyczny jest zawsze dobry, niestety bardzo ogranicza i zobowiązuje. Dlatego teraz moje wnętrza będą dla odmiany w stylu... około Riviera Maison.

 

Czytałam kiedyś artykuł o mieszkaniu Dawida Wolińskiego. Jego wcześniejsze mieszkanie było minimalistyczne, a kolejne wprost przeciwnie, zwrot o 180 stopni ;) http://polki.pl/dom_wnetrza_galeria.html?galg_id=10003397&ph_center_01_page_no=6

 

Ideałem byłoby mieć chyba dwa domy w dwóch różnych stylach i zamieszkiwać w nich w zależności od nastroju ;)

 

A co do wykonawców - nie można godzić się na bylejakość! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMA-VERA, no widzisz, ja od dwóch lat wzdycham do RM, a teraz poszłabym w minimalizm. :)

 

aha26, dziękuję. :)

 

Rudamaruda, na swojej działce i tak nie mogłam go wybudować. Miejscowy plan nakazuje dach ze skosem.

 

joliska, a ja się do shabby nie przekonam, choćby nie wiem co. Mam parę rzeczy minimalnie shabby (gazetnik, fotele w sypialni), ale jako total look mi kompletnie nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam powoli do żywych. Wybrałam się dziś do Mebelplastu w Jankach, aby zapłacić resztę kwoty za kanapę. Jutro przyjeżdża!

 

A przy okazji wpadłam do Fabryki Wnętrz. Mam nadzieję, że racji różnej garderoby, w którą jestem przyodziana podczas tych wizyt, sprzedawcy nie kojarzą mnie jako natrętnej oglądaczki, która nęka ich kilka razy w tygodniu i za każdym razem wychodzi z pustymi rękami. Ale tym razem coś kupiłam. Zawisło w holu zamiast zdjęć w czarnych ramach:

 

2011.03.22%20for.jpg

 

Na blogu pisałam o botanicznych rycinach. To będzie mój motyw. Kupiłam też na Allegro tablice z 1882 roku przedstawiające na rysunkach florę Niemiec, ale nabytek w Fabryce był o tyle miły, że z przeceny i od razu w oprawie. Widoczek z bliska:

 

2011.03.22%20for%20%282%29.jpg

 

Podobają mi się, bo wyglądają dużo lżej niż poprzednie ciężkie, szerokie ramy. Ktoś to trafnie zauważył w komentarzach na blogu, więc przemyślałam i zmieniłam. Moim zdaniem jest teraz dużo lepiej. Aha, grafiki zawisły niżej niż wcześniej wisiały zdjęcia. Teraz górna krawędź ram jest równo z linią drzwi. I git.

 

No i nareszcie obiecane fotki czarnej Sieny! :lol2:

 

2011.03.22%20for%20%281%29.jpg

 

Dla spostrzegawczych - lustro, które wcześniej oparte było o ścianę, nareszcie zawisło. Na konsoli postawię zdjęcia przodków oprawione w srebrne ramki. Wybieram się po nie (ramki naturalnie, a nie zdjęcia przodków) do Zara Home od miesiąca.

 

Sienę mam jeszcze w jadalni. Poniżej kiepska fotka, bo robiona pod ostre światło.

 

2011.03.22%20for%20%283%29.jpg

 

Pomiędzy kinkietami chciałabym powiesić zegar, ale nie wiem, czy za dużo grzybów będzie pływać w tym wnętrzarskim barszczu. W Fabryce Wnętrz widziałam dziś coś bardzo ładnego - okrągły zegar w czarnej oprawie, kremową tarczą, czarnymi cyframi i napisem Westminster pośrodku. Wolę w sumie angielskie niż francuskie konotacje... Może pozwolą mi go oddać, jeśli po przymiarce nie będzie pasował.

 

Pisałam kiedyś o tym, że zrobiłam przenosiny każdej niemal komody. Ta z sypialni wyleciała do gościnnego i wygląda tak:

 

2011.03.22%20for%20%284%29.jpg

 

To prosta, klasyczna bieliźniarka. Pasuje chyba do czarnych, metalowych łóżek. Na bogato jest tapeta.

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie:

Sieny cudowne, ryciny oryginalne i klimatyczne, lustro fajnie "srebrzy" we wnętrzu, tylko.........dużo masz w ogóle oświetlenia:)

 

Zegar jakiś klimatyczny ja u Ciebie widzę, klasyk angielski lub francuski, prosty, nie wiem co prawda gdzie konkretnie, ale co to za dom bez zegara. Pasowałby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja, oświetlenia mam tyle, że jeśli włączyłabym to wszystko, wywaliłoby korki w całej wsi.

:lol2:

 

Ale wszystkie lampy i żyrandole włączam tylko do zdjęć, bo mój aparat nie radzi sobie w kiepskim świetle. Na ogół wygląda to normalnie - kinkiety dają nastrojowe światło, więc zwykle tylko one świecą. Żyrandol nad stołem wyłącznie do czytania gazet przy kolacji i sprzątania. I tak dalej. Żałuję tylko zrobienia górnego oświetlenia w sypialni. Powinnam była zaklajstrować ten kabel w cholerę, zamiast szukać żyrandola-zapchajdziury. Teraz wisi sobie kryształowy nieduży Marklojd, ale przez tydzień nie świecił, bo zapomnieliśmy wkręcić żarówki. To chyba najlepiej świadczy o tym, jak to oświetlenie jest nam potrzebne.

:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy to i ja się ujawniam bo podglądam od dawna o czym zresztą wiesz bo podpytywałam Cię o Sieny :)

Teraz zawisły więc nie mogę się już nie wypowiedzieć - są piękne i bardzo żałuję, że za późno dowiedziałam się o tym, że już nie będą produkowane. U Ciebie zagrały idealnie. Wszystko mi się podoba :) Z niecierpliwością czekam na fotki kanapy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy to ja również dołączę do grona ujawniających się. Witam się ślicznie. Podglądam, podpatruję i zachwycam się Twoimi wnętrzami. :) Siena wygląda boooosko. Z oświetleniem górnym w sypialni masz 100% racji - u mnie też się nie sprawdza.

 

Mam pytanko (pewnie już wcześniej o tym pisałaś, ale jakoś mi umknęło) - jak nazywają się Twoje stojące lampy, np. ta na białej komodzie w pokoju gościnnym? Zauroczyły mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko (pewnie już wcześniej o tym pisałaś, ale jakoś mi umknęło) - jak nazywają się Twoje stojące lampy, np. ta na białej komodzie w pokoju gościnnym? Zauroczyły mnie. :)

 

Nemi, witam w mojej skromnej galerii. :)

Lampki to niklowane Chapura, kupione w romantic-home.pl. Abażury z Leroy Merlin.

Z bliska wyglądają jak poniżej. Na marginesie, mam dwie do sprzedania, bo wyleciały z sypialni. Jeśli jesteś zainteresowana, daj znać na priv.

 

2011.02.19%20060.jpg

 

Anja, w sypialni mam taki żyrandol:

 

http://www.rojswiatel.pl/files/1683751598/19_1.JPG_200_small

 

Wygląda na dość okazały, ale jest niewielkich rozmiarów i w sumie przezroczysty, więc nie rzuca się w oczy. Prawie go nie używam.

 

pysiaczek, dziękuję. Sieny rzeczywiście wyglądają świetnie. Stosunek jakości do ceny wypada obłędnie. Szkoda, że przestali je produkować.

 

Anetko, dziękuję. :)

 

lasche, kanapa nie będzie się dramatycznie różnić od tej obecnej. Obicie identyczne, bo mam już taki fotel. Chociaż ostatnio zobaczyłam w Mebelplaście przepiękną tkaninę obiciową, kremową o wyraźnym splocie, ale bardziej szlachetną niż ta moja... Ech, lepsze jest wrogiem dobrego, więc wyrzucam ją z pamięci, aby się nie dołować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...