Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

Mnie się Twój dom raczej wydaje się dystyngowany, wytworny i elegancki (użyłam aż trzy słowa znaczące pewnie to samo, ale jedno to za mało aby opisać Twój dom:-)). A słowo "klimatyczny" kojarzy mi się zgoła z czymś innym, ale to tylko moja opinia. W każdym razie, jak ja marzę o takim właśnie wytwornym wnętrzu :-).

 

Darcy, nie przekopałam się przez cały Twój wątek - jestem dość świeża na forum, a że czasu mam mniej niż niewiele, to bardzo Cię proszę napisz mi co masz za listwy przysufitowe? Piękne są. To samo zresztą uważam o Twoich listwach przypodłogowych. Te pewnie wykonane na zamówienie u stolarza? Jak są zamontowane? Jesli na stałe, to co z kablami. Ehh, zielona jestem w tych sprawach.

 

Ciepło pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PRIMA-VERA, żyrandol jest niewielki, naprawdę. Ma jedynie 36 cm przekątnej, a kształt plafonu sprawia, że lampa nie zwisa zbyt nisko. Już nie pamiętam, gdzie go kupiłam (na pewno przez internet), ale identyczny znajdziesz tutaj. Kupowałam już u nich kinkiety Siena i są OK.

 

maryblair, wytworny i elegancki??? Dla mnie to raczej podmiejska swojskość, bo gdybym chciała wytwornie, to i chesterfieldy by się znalazły, i meble z laki, i tłoczone tapety, i kryształowe żyrandole... Byłoby na pewno bardziej gęsto i kolorowo. Ech, rozmarzyłam się.

 

Anetko, już lecę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, chciałabym coś napisac na temat Twoich wnetrz...ale cokolwiek by to było sprowadzałoby sie do tego: :jawdrop:

Co prawda moje wnetrza będą w innych klimatach, ale Te Twoje...ehh, szkoda gadać...ryzykownie jest oglądać Twoją galerię, bo można ni stąd ni zowąd zmienić upodobania:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryblair, listwy przysufitowe i przypodłogowe kupiłam w http://www.melagu.pl/rozwin/sztukateria. To polipropyleny z NMC - bardzo łatwe i wygodne w montażu, można je malować na dowolny kolor.

 

hazeleyes1982, a dziękuję, dziękuję. Mam to samo, gdy wchodzę np. do galerii efilo. Pluję sobie w brodę, że nie postawiłam klocka z wielkimi połaciami okien, w środku kamień, drewno, szkło, minimalizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza domem Karoli i Monah z wykończonych już i zamieszkałych tylko Twój, Darcy, powoduje u mnie opad szczęki i "ja też tak chcęęęęęęęęęęęęęęę" :) I z każdym kolejnym zakupem i jego zdjęciem tu wklejonym jęk jest rozpaczliwszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, Twój dom niezmiennie mnie zachwyca swym wyglądem, choć stanowczo gustuję w nowoczesnym stylu - jak to możliwe? Jesteś chyba czarodziejką ;)

Przykra sprawa z tymi wszystkimi obawami itp. - myślę, że po części każdy kto się przeprowadza w inne miejsce (a nie tylko do bloku obok) odczuwa coś podobnego, choć pewnie skale bywają różne. Masz piękny dom, który na pewno będziesz mogła sprzedać, jeśli stwierdzisz, że już dość mieszkania na wsi - a póki co ciesz się tymi wszystkim pięknymi wnętrzami i dekoracjami. Skoro zachwycają one nawet ludzi, do których serc ten styl nie przemawia jako nr 1 to tym bardziej niech raduje Ciebie, która go (chyba) ukochałaś miłością szczerą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy zastanawiam się nad zamontowaniem u mnie białego osprzętu elektrycznego Berkera Seria 1930. http://www.berker.com/uploads/pics/1930ro-schalter-pw_570x300_02.jpg Dziewczyny czy któraś z Was ma może tego rodzaju włączniki? Ciekawe jak się sprawują podczas użytkowania i czy to kręcenie nie męczy? ;)

 

Darcy przepiękna ta Twoja stolarka drzwiowa + białe listwy.... napatrzeć się nie mogę. Malowałaś NMC akrylem czy emulsją? Zastanawiam się właśnie nad akrylem, żeby łatwiej się czyściło i nie zostawały smugi od przecierania z kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy, dzięki chorobie udało mi się przeczytać cały Twój blog - kapitalny, źródło wiedzy, pomysłów i doświadczeń i doszłam do wniosku, że powinnaś zmienić pracę:). Podziwiam Cię za wytrwałość, konsekwencję i ciężką pracę, co prawdopodobnie jest powodem, że czujesz się tak, jak się czujesz., dlatego super, że zaangażowałś lubego do pomcy. Bardzo chciałabym zobaczyć jak budujesz taki nowoczesny dom ;) i niekoniecznie dla siebie, ale właśnie dla innych. Nie mogę się doczekać zdjęć Twojej sypialni i salonu z nową sofą, kiedy będą zdjęcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMA-VERA, u mnie malowane było chyba akrylem, ale głowy nie dam.

Pstryczki-elektryczni podobają mi się bardzo! Ale jakoś nie wyobrażam sobie przekręcania za każdym razem (po ciemku!) tego wihajstra.

 

Kasha, dziękuję i zapewniam, że pomysł z urządzaniem wnętrz wkładam do przegródki z napisem "Do rozważenia w przyszłości". Problem w tym, że po pierwsze - mam fajną pracę, po drugie - nawet nieźle w tej pracy zarabiam, po trzecie - jestem dobra w tym, co robię zawodowo, po czwarte - kompletnie nie wierzę w swoje umiejętności jako dekoratora / projektantki. Z tym ostatnim mam co prawda zagwozdkę, bo zawsze porównuję się do najlepszych projektantów, autorów topowych katalogowych wnętrz. No i wypadam strasznie. Ale z drugiej strony, kiedy przeglądam strony internetowe zawodowych projektantów, to aż żal mnie bierze. Bo 80 proc. tych realizacji jest obrzydliwa, okropna, bez pomysłu, od sztancy. Wtedy widzę, że potrafię to zrobić sto razy lepiej. Ale cóż, zawsze porównuję się do najlepszych, dlatego na razie nie planuję się przebranżowić. :)

 

jonaw, dziękuję, chociaż ja ostatnio coraz częściej spoglądam na wnętrza nowoczesne, na ciepły minimalizm. Może kiedyś...

 

A tymczasem narysowałam sobie domek idealny. Gdybym jeszcze raz miała budować dom, poleciałabym z tym rysunkiem do architekta i kazała na tej podstawie zrobić projekt. Proporcje są pi razy drzwi, bo malowałam sobie w Paincie. Kurczę, minęłam się z powołaniem.

;)

 

klas_nowy3_bez_gosc_JPG.JPG

 

Na ścianie w holu (naprzeciw wejścia) i na tej w jadalni walnęłabym taką tapetę:

 

http://www.romo.com/media/upload/collections/wall-coverings/samsara-wallcoverings/01samsara-wallcoverings.jpg

 

A w holu naprzeciw wejścia taką komodę.

 

W domu było gęsto od tapet, tkanin, żakardów, ciemnego drewna, kryształowych żyrandoli... Tylko łazienki byłyby dość minimalistyczne. Proste szafki, na ścianach i podłodze marmur.

 

Hm... czyżby mój emocjonalny dół spowodowany był tym, że nie mam już czego urządzać? Może nie chodziło o to, aby urządzać, by mieszkać, tylko by urządzać dla samego urządzania?

:confused:

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dalej urządzam swój drugi, tym razem wyimaginowany dom, to na podłodze mam taki parkiet:

 

http://www.ekodar.pl/files/casette-Albert-(81-x-81-cm).jpg

 

W salonie chciałabym dwa takie chesterfieldy:

 

http://www.nestemporium.com.au/images/products/large/HORGANS%20LINEN%20CHESTERFIELD%20LOUNGE%20%20FRONT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dom zaprojektowałaś. Podoba mi się się że jest harmonijny i symetryczny ( garaż trochę psuje , ale być musi )

Chyba masz rację , już nie masz czego planować i dlatego masz doła. Są dwie rady ( każda głupia jak zwykle ) sprzedać dom i wybudować nowy albo zmienić zawód.

Albo pograć w The Sims i tam budować , tanio wyjdzie.

 

Darmowy jest . http://www.sweethome3d.com/pl/index.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta droga ...droga do marzen nas kreci :) ROkoko wpadla na swietny pomysl ...doradza nieodplatnie na swoim blogu ...robi wizualizacje wnetrz dla tych z watpliwosciami ...moze to pomysl dla Ciebie? tam sie "wyzyjesz" ? ja wlasnie zauwazam ze mam swietny pomysl na wiatrolap i lazienke ...ale one juz w myslach urzadzone inaczej i nie ma gdzie wykorzystac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyimaginowany dom, większość z nas chciałaby mieć drugi (drugi dom zrobiłabym ultranowoczesny, byłby piękny chociaż na razie wystarcza mi co mam). Pokój odsłuchowy fajnie że osobno. Okno naprzeciwko kibelka do mnie nie przemawia i pomieszczenie gospodarcze "tramwaj" też. A już tapety, żakardy i ciemne drewno to jakieś zaprzeczenie tego co zrobiłaś teraz w swoim domu :) Ja lubię ciemne drewno ale u kogoś, za bardzo przytłacza wnętrze, chyba że w jasnym otoczeniu - potrafi nabrać klasy (jak Twoja komoda w łazience - strzał w 10.). A do sypialni nie ma drzwi ? super.

 

Zawsze marzyłam o sypialni z przeszkloną ścianą i widokiem na łazienkę. Bardzo mi się to podoba, w folderach i na żywo jeszcze bardziej. Szkoda, że naszego projektu nie dało się tak przerobić - coś wspaniałego.

 

Rozmarzyłam się z tym drugim domem przez Ciebie :D Przyznaję, że boję się tego urządzania dla urządzania a w zasadzie tego, że potem coś jednak nie będzie pasowało :D ale co tam. Grunt to zdrowie ;)

 

Dreszczyk emocji...urządzanie się skończyło, ale zawsze można coś sobie zmienić, przemeblować. Tu też można się wyżyć.

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...