Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darcy zaprasza...


Recommended Posts

Ja tez bardzo lubię zdjęcia na ścianach i absolutnie nie uważam, żeby to był obciach. To Wasz dom, a nie rozkładówka do pisma wnętrzarskiego. :)

 

Natomiast co do ściany nad łóżkiem - ja też bym tam nic nie dawała. Ślicznie jest tak jak jest.

 

I w ogóle wszystkie Twoje wnętrza baaaardzo mi się podobają. :) :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Darcy, połowicznie zgodzę się z dziewczynami powyżej. Wszelkiego rodzaju obrazy czy zdjęcia nad łóżkiem to może być za dużo:no: Ja też planuję tapetę w pionowe pasy za wezgłowiem, więc już się nad tym zastanawiałam. I podczas pierwszej wycieki do Zary wpadłam na pomysł, który ci teraz sprzedam, pod warunkiem, ze będziecie pamiętały, że ja byłam pierwsza, a nie odgapiłam:lol2:

 

Otóż znalazłam tam takie białe kwadratowe lustra 40x40 cm. I pomyslałam sobie, że świetnie wyglądałyby nad łózkiem połączone jako panele w większą całość. Myślałam nawet o 9 (kwadrat 120x120), ale chyba 6 wystarczy (prostokąt 120x80). Chodzi mi o te lustra:

 

http://i2.fmix.pl/fmi1374/2466a6a00028d6da4d8f60c7/zdjecie.jpg

 

Zrobiłam nawet dla ciebie bardzo prymitywną (wybaczcie;)) wizualkę (która raczej może zniechęcić niż zachęcić do koncepcji:lol2:, dlatego liczę na Twoją bujną wyobraźnię):

 

http://i1.fmix.pl/fmi1816/e567db9a00128e194d8f60c9/zdjecie.jpg

 

To nie będzie taka biała plama jak na mojej "pseudowizualizacji", bo przeciew w lustrach odbijać się będzie otoczenie. Nie wprowadzisz dzięki temu żadnych kolejnych kolorów, deseni itp. Naprawdę może to nieźle wyglądać. Ja już dużo o tym myślałam;)

 

Oczywiście to luźna propozycja. Jeśli zechcesz wukorzystaj, jak nie to olej;)

 

Jeszcze słówko na temat kosztów, które mogą cię zniechęcić;) Takie lustra możesz zrobić na zamówienie zamiast kupować w zarze po ok. 150 zł. Podejrzewam, że szklarz zrobiłby każde za ok. 70 zł. Ale pamiętaj, że w zarze zawsze możesz kupić te 6 luster i sobie je przymierzyć, czy w ogóle fajnie to wygląda, a potem oddać:)

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja nawiążę do tego, co napisałam MagdaZZZ - ostatnio w DOMO był program o młodych projektantach, projektowali pokój hotelowy i nad wezgłowiem łóżka zawiesili małe lustra, tak, jak to zaproponowała Magda, ale każde w innej ramce (oddalone od siebie o ok. 1 cm) - moim zdaniem wyglądało to świetnie (ramki luster były oczywiście wszystkie w jednakowym rozmiarze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Dramatyzmu dodają czarne lampy, z białymi byłoby już nudno. Dziur nie zauważyłam, nie wiem o czym mówisz :lol2: a zdjęcie lampy (tak, tak, to ja o nią pytałam) utwierdza mnie w przekonaniu, żeby ją kupić do łazienki. Czarne poduszki wyglądałyby lepiej, gdyby dołożyć im mniejsze grafitowe koleżanki albo w jakimś pasującym kolorze, albo czarne! Moim zdaniem dwie poduszki to mało i dlatego tak "łyso" i samotnie wyglądają.

 

Cudnie jest :D

 

Aaaa tapeta za łóżkiem nawet fajnie, tym bardziej że Ci się podoba. Sypialnia bez tych lampek (to też udało Ci się wywalczyć!) jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yokasta dobrze prawi:yes: Te poduchy też by mogły dobrze wyglądać do kompletu: http://www.3suisses.pl/pl/shop/produkt/dom/nowa-kolekcja-jesien-zima-2011/bielizna/poszewka-z-jasiek-agate/44202-42075.html

 

edit: Mam na myśli tą w kolorze kości słoniowej z czarną lamówką, bo zobaczyłam, że teraz się więcej kolorów pojawiło. Linka miałam zapisanego już wcześniej i był tylko ten jeden kolor:D

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, pomysł z lustrami - super! Początkowo planowałam takie rozwiązanie, ale jest problem - luby ma obsesję, że coś mu spadnie z tej ściany na głowę. Nie jest to chyba lęk nieuzasadniony, bo w naszym poprzednim mieszkaniu odpadł kiedyś ze ściany obrazek za szkłem. Dość duży... Na szczęście stało się to w dzień, gdy w łóżku nikt nie spał. Po tym zdarzeniu luby wyjął szkło z ram, a w nowym domu tolerować będzie najwyższej zdjęcie za szybką z pleksi.

 

słońce, nie jest tak, jak chciałam, ale trudno. Teraz nareszcie rozumiem przysłowie o pierwszym domu budowanym dla wroga. ;)

I nie mogę się doczekać lata, aby wreszcie wykorzystać uroki wsi. Dziś byliśmy na spacerze w lesie - obłęd! W mieście wiosnę zauważałam dopiero w maju, gdy całkowicie zazieleniły się drzewa, a tutaj wyczuwam ją na każdym kroku.

 

A przy okazji... Jakieś półtora kilometra od mojego domu są działki pod lasem. Przy leśnej alei będącej przedłużeniem asfaltowej drogi z Nadarzyna. No i się zakochałam. Za plecami tych działek jest las, po drugiej stronie ulicy - las. A do centrum Nadarzyna kwadrans spacerem. Najpiękniejsze parcele (na oko min. 4 tys. m kw.) są już zabudowane, ale w głębi jest jeszcze jedna - wielka, zalesiona sosnami, za niecałe 400 tysięcy... Zgadnijcie, na co wydałabym wygraną w totka?

:D

 

A tak wygląda leśna aleja, do której zapałałam żarliwą miłością. Zdjęcie pochodzi z serwisu ogłoszeniowego, gdzie znalazłam ofertę sprzedaży działki:

 

http://pictures.trader.pl/pictures/original/7/d2/43/bb6bf15a0e94bb369649c115b047f410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 tys :D sporo, my za swoją daliśmy 100 tys. za 3500 m :wave: ale do Wrocławia mamy kawałeczek, 30 minut jazdy. Natomiast świeże powietrze na wsi - bezcenne :)

 

Co do śladów wiosny, dzisiaj dokładnie nad naszym domem przeleciał bocian, którego to biedaczka wystraszyliśmy łupiąc młotkiem w skrawki blachy do ogrodzenia studzienki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, pomysł z lustrami - super! Początkowo planowałam takie rozwiązanie, ale jest problem - luby ma obsesję, że coś mu spadnie z tej ściany na głowę. Nie jest to chyba lęk nieuzasadniony, bo w naszym poprzednim mieszkaniu odpadł kiedyś ze ściany obrazek za szkłem. Dość duży... Na szczęście stało się to w dzień, gdy w łóżku nikt nie spał. Po tym zdarzeniu luby wyjął szkło z ram, a w nowym domu tolerować będzie najwyższej zdjęcie za szybką z pleksi.

 

 

:lol2: Darcy, ten Twój Luby to jakiś ciekawy przypadek:) Zdanie ma na każdy temat, i jeszcze podparte nieodpartymi argumentami:lol2:

Ale z tego co wiem, lustra nie skaczą w dal, tylko jeśli już im się zdarzy - spadają pod własnym ciężarem w dół (a i to nieczęsto:lol2:) Odsuńcie 7 cm łózko od ściany i po temacie - lustra powpadają za nie jakby im wpadło do głowy urwać się na chwilę:lol2:

 

Bo obrazków, jeszcze za pleksi, to naprawdę tam nie widzę:no:

 

Moja druga propozycja to piękna pusta rama. Też może fajnie wyglądać:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje 5 groszy, w sypialni ładnie jest tak jak jest nic dodać nic ująć, chyba moim skromnym zdaniem nie trzeba już nic tym bardziej nad łóżkiem .

.:rolleyes:

 

A tak na marginesie masz bardzo ładny dom,:bye: wiele razy tutaj gościłam, ale nigdy chyba nic nie pisałam, (nigdy nie mam czasu) no to nadrabiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy sypialnia mniodzio:) ja bym juz nic nie dawala nad lozko .po pierwsze, tam juz sporo sie dzieje i teraz jest idealnie, dadatkowe elementy moglyby zepsuc efekt a po drugie tez by mi przeszkadzal fakt, ze cos mi spadnie na glowe, doskonale rozumiem obawy twojego meza w tym wzgledzie.;)

no i sienna super, dobrze ze nie biala:)

i co najwazniejsze - w Twojej wypowiedzi duzo optymizmu, widze szanse na to , ze pokochasz wasz dom:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też głosuję za tym aby nad łóżkiem nic nie wieszać, teraz jest tak "czysto":) chodź te lustra od Magdy też fajnie wyglądają.

 

Działka w otulinie lasu fantastyczna i jak na tą wielkość wcale nie jest znów taka droga. Ja za swoją 800 m zapłaciłam ponad 200 tyś, co prawda uzbrojona, ale i tak wychodzi 280 zł/m. Za tą cenę można by było nabyć u mnie w mieście ekstra kawalerkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ile miłych słów...

Może zacznę w nie wierzyć i puszczę w niepamięć zdanie o niewybaczalnym błędzie, który popełniłam, czyli błędzie nudy.

;)

 

kwiatholandii, kanapa nazywa się Alonsa. Jej wymiary to ok. 2,5 x 1,1 m. Ale tego modelu - nie wiedzieć czemu - nie ma w internecie na stronie producenta. Jest baaardzo wygodna. Moja się nie rozkłada, ale jest tak długa i szeroka, że może posłużyć za awaryjne miejsce do spania dla jednej osoby.

 

A ścianę nad łóżkiem na razie zostawiam. Zobaczę, co się wydarzy, gdy dodam zasłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...