Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Rekuperacji .....


Recommended Posts

Witam.

Dostałem od architekta projekt domu parterowego według własnych planów i potrzeb.

Architekt nie brał pod uwagę WM lecz jedynie wentylację grawitacyjną.

Proszę Was drodzy forumowicze o poradę:

 

- z którego komina mogę zrezygnować zakładając rekuperator

- czy ilość kanałów wentylacyjnych jest wystarczająca i czy są poprawnie rozmieszczone

- do kogo sie zwrócić o poprawny projekt Reku i GWC(na forum i poza nim)

- jakie kominy zastosować do tego typu zabudowy (firma-model)

- czy jest cos co byście w nim zmienili albo ulepszyli

 

 

Dodam ze głównym źródłem ciepła planowany jest kocioł konde. na Gaz.

W salonie jedynie kominek dekoracyjny.

 

W ZAŁĄCZNIKU PLAN

DOM..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotłownia to kanał spalinowy i wentylacyjny, otwarta komora to przydałby sie nawiew powietrza do spalania przy piecu, zamknięta komora to tylko kanał spalinowy i wm naw/wyw, to załatwia kominiarza, okap w kuchni można do wm połączyć jak i w kanał grawitacyjny, jeśli kuchenka gazowa to kanał grawitacyjny musi być lub wm naw/wyw

czy do dekoracyjnego wyglądania kominka, trzeba dołożyć również dekoracyjne spalanie?

 

jeżeli więc zdecydujesz się na dobrą wm, w dachu potrzebna bedzie dziura na kanał spalinowy z kotłowni, jeśli dasz pc to żadnego komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedno już wiem, komin w kuchni wylatuje. Natomiast w kotłowni zostaje, w razie zmiany na inne alternatywne zródło ogrzewania.

Co z kominem w salonie pod kominek z zamkniętą komorą spalania?

Jaki rodzaj i jakiej firmy polecacie?

Czy jest ktoś na forum kto mogłby mi polecic dobrego fachowca od projektowania całościowej WM z odzyskiem ciepła?

 

Z góry dziekuje i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...