Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schuco Corona Ct 70 vs. Oknoplast Platinium Evolution vs. Aluplast Ideal 7000


Recommended Posts

Stoję przed dylematem:

Zastanawiałem się nad Schuco Corona CT 70 z pakietem 0,7 - wycena na okna z roletami z montażem na piance - 45.000 zł (drzwi balkonowe HST)

a Platinium Evolution z Oknoplastu pakiet 0,7 - wycena z roletami i montażem na piance - ok. 44.000 (drzwi balkonowe PSK)

 

ale z głupia franc zrobiłem wycenę na Aluplaście Ideal 7.000 z pakietem 0,7 i trochę się zszokowałem, bo z montażem na piance (drzwi balkonowe HST)

wyszło 33.000 zł.

 

Wiem, że Aluplast niby gorszy, ale różnica w cenie robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem:

Zastanawiałem się nad Schuco Corona CT 70 z pakietem 0,7 - wycena na okna z roletami z montażem na piance - 45.000 zł (drzwi balkonowe HST)

a Platinium Evolution z Oknoplastu pakiet 0,7 - wycena z roletami i montażem na piance - ok. 44.000 (drzwi balkonowe PSK)

 

ale z głupia franc zrobiłem wycenę na Aluplaście Ideal 7.000 z pakietem 0,7 i trochę się zszokowałem, bo z montażem na piance (drzwi balkonowe HST)

wyszło 33.000 zł.

 

Wiem, że Aluplast niby gorszy, ale różnica w cenie robi wrażenie.

 

A czy ty chcesz kupić okna czy profile z szybami? Bo jeśli okna, to porównaj ich parametry użytkowe, oceń, które bardziej ci odpowiadają (także estetycznie) i wtedy dopiero zdecyduj czy oferowana cena jest dla ciebie do przyjęcia. Proponuję zapomnieć o profilu, szybie i okuciach... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnieć o profilu ,szybie i okuciach? a ja myslałem ze to własnie robi różnice

 

10tys różnicy?podejzanie duzo bo teraz to czy ci na aluplascie ze sladowymi ilosciami stali zrobia to i tak kasuja jak oknoplast czy jezierski

pozatym chyba najwazniejsze zdanie i teoria przy budowie domu ,które nie raz przewijało sie i tutaj na forum

"są rzeczy takie jak dach ,okna ,ocieplenie na których nie mozna oszczedzac"

no chyba ze jestes deweloperem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnieć o profilu ,szybie i okuciach? a ja myslałem ze to własnie robi różnice

;)

 

To podobnie jak w samochodach różnicę czyni rodzaj zastosowanego silnika, zawieszenia, marka zacisków hamulcowych, rodzaj gaźnika, wtrysku czy dostawca foteli lub tapicerki. Zapewniam cię, że nie wiem kto te elementy dostaczył do mojego samochodu - a jestem z niego zadowolony. Czemu więc miałbym się interesować kto dostarczył elementy do wykonania mojego okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem: Zastanawiałem się nad Schuco Corona CT 70 z pakietem 0,7 ... Platinium Evolution z Oknoplastu pakiet 0,7 ... Aluplaście Ideal 7.000 z pakietem 0,7

 

Wiem, że Aluplast niby gorszy...

 

To bardzo interesujące zestawienie systemów kształtowników. Jeszcze ciekawsze jest to, skąd wiesz o tej "niby gorszości" Aluplasta w tym towarzystwie? Byłbym bardzo zobowiązany gdybyś zechciał tak "po klientowsku" uzasadnić wygłoszoną kwestię. Z góry mówię, że nie produkuję i nie sprzedaję okien więc moja ciekawość w tym względzie jest "bezkonkurencyjna" :-):-):-) i raczej nie mam zamiaru przekonywać Cię do któregokolwiek z wymienionych systemów, bo osobiście wybrałbym całkiem inny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokno- jesli uwazasz ze to nie istotne jakie elementy wchodza w skład okna na koncowy produkt,okno, to nie mamy o czym gadac

p.s. Fiat 126p produkowany był w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej i Tychach ale skad oni ci do niego wzieli tapicerkee i fotele,zabij mnie nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawiązujecie do motoryzacji to napiszę Wam tak:

 

Dwóch kolegów mojego ojca (byli braćmi) kupiło swego czasu Fiata 126p. Starszy kupił 126p z Bielska, młodszy Made in Italy (nie wiem czy składany we Włoszech czy na częściach z importu). Pierwszy pod nim leżał, drugi nim jeździł.

 

Więc jak chcecie coś porównywać po cenie, skoro nie wiemy kto te okna składa. Marka profilu to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...