Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolektor poziomy


gamich

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dolałem w piątek ok 3-4 l glikolu. Ciśnie nie wskoczyło do 1,8. Od piątku pompą zaczęła pokazywać błąd 52 - niskie ciśnienie oprogram. To nie jest pierwszy raz jak dolewam. Miałem już taki błąd, ale najpóźniej po jednym dniu ten błąd znikał. Nie wiem jak włączyć samą pompę dolnego źródła, może to by coś pomogło, może coś się zapowietrzyło. Teraz jak ignoruję ten błąd i wymuszam pracę pompy, to widać że próbuje przez jakieś 5 min działać, a potem się wyłącza i pokazuje błąd 52. Kiedyś instalator pokazywał mi żeby sprawdzić temperaturę ( to jest chyba temp. DZ) i przez ten błąd temperatura spada do - 15 i dlatego się wyłącza.

Dzwoniłem już do instalatorów pompy i mają później zadzwonić i coś pomóc, ale chciałbym zapytać jeszcze Was co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem w piątek ok 3-4 l glikolu. Ciśnie nie wskoczyło do 1,8. Od piątku pompą zaczęła pokazywać błąd 52 - niskie ciśnienie oprogram. (...) Teraz jak ignoruję ten błąd i wymuszam pracę pompy, to widać że próbuje przez jakieś 5 min działać, a potem się wyłącza i pokazuje błąd 52. Kiedyś instalator pokazywał mi żeby sprawdzić temperaturę ( to jest chyba temp. DZ) i przez ten błąd temperatura spada do - 15 i dlatego się wyłącza.

Dzwoniłem już do instalatorów pompy i mają później zadzwonić i coś pomóc, ale chciałbym zapytać jeszcze Was co o tym myślicie.

 

Temperatura na wyjściu parownika spada nie przez błąd, tylko przez zanik lub znaczny spadek przepływu w DZ.

Prawdopodobnie masz zapowietrzone DZ, zatem nie załączaj sprężarki dopóki instalator nie ogarnie tego co zbudował.

Przy okazji warto sprawdzić ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym i filtr w DZ.

Przy prawidłowym przepływie powinieneś mieć niską deltę i wysokie temperatury DZ.

 

Na chwilę obecną wszystkie sekcje masz otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na wyjściu parownika spada nie przez błąd, tylko przez zanik lub znaczny spadek przepływu w DZ.

Prawdopodobnie masz zapowietrzone DZ, zatem nie załączaj sprężarki dopóki instalator nie ogarnie tego co zbudował.

Przy okazji warto sprawdzić ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym i filtr w DZ.

Przy prawidłowym przepływie powinieneś mieć niską deltę i wysokie temperatury DZ.

 

Na chwilę obecną wszystkie sekcje masz otwarte?

 

W tej chwili mam wszystkie sekcje otwarte. Też tak myślę, że przy napełnianiu mogło się zapowietrzyć. Mogło być tak, że przy napełnianiu pompą ręczną na początku pompowałem glikol, a później powietrze, jak glikol w pompie skończył się. Swoją drogą powinien być jakiś zawór odpowietrzający, może jest, ale nie wiem gdzie. Czy taki zawór powinien być w standardzie? Czyli na razie nie odpalić pompy bo może się uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa DZ pracuje to i wszystkie zawory są otwarte to można:

1. delikatnie zamykając jeden zawór posłuchać czy będzie słyszalny szum przepływającej cieczy

2. kupić pirometr za ok 50-100zł i sprawdzać temperaturę każdej rury na powrocie czy ma podobne wskazanie albo obserwować równe roszenie rur.

 

Ja dla testów w takiej dziwnej instalacji -próbowałbym zamykać po jednej sekcji (dwoma zaworami na zasilaniu i powrocie), a dwie zostawić pracujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...