Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgoć przy drzwiach balkonowych


kaz1719505673

Recommended Posts

Witam

 

Przez ostatni miesiąc grzałem na "pół gwizdka" ponieważ miałem nie ocieplone poddasze , po ociepleniu dałem grzane na full i dosłownie po dwóch dniach na ścianie przy drzwiach balkonowych z niskim progiem wyszło coś takiego :

 

http://img684.imageshack.us/img684/2029/zdjcie174n.th.jpg

 

Z bliska wygląda to chyba na wykwit wilgoci , jak poruszałem to palcem to został na nim biały pył . Ściany otynkowane są tynkiem gipsowym . Zauważyłem podobne wykwity dużo wcześniej w innych miejscach które podczas budowy były narażone na wnikanie wody .

Czy to samo przejdzie jak wygrzeją się ściany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczales grzac, wilgotna sciana zaczela wysychac i wyszla sol na sciane

 

zetrzyj reka i obserwuj dalej moze sie pojawic znowu

 

sciana jest sucha, ale dla swietego spokoju sprawdz skad ta wilgoc sie wziela w scianie - czy to wilgoc budowlana czy gdzies od zewnatrz sie dostala - obstawiam ta 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek stoi już 3 lata , wilgoć budowlana raczej już odparowała , podejrzewam połączenie niskiego progu z pionową ramą drzwi . Te elementy są ze sobą skręcone a nie jak w normalnych oknach zgrzane , może tą drogą dostała się woda z topniejącego śniegu .

 

na scianie nie widac wilgoci tylko produkt przez nia uwolniony z pustakow w trakcie wysychania

 

sprawdz koniecznie, jednak nie masz plam na scianie mokrych - czyli nie ma wody z zewnatrz

 

to ze budynek stoi 3 lata nie znaczy ze nie ma wilgoci budowlanej - czesto kwiatki jak na zdjeciu wychodza gdy uruchamia sie ogrzewanie

 

jesli wykrapla sie(badz wykraplala po uruchomieniu ogrzewania) woda na szybach okiennych to masz duza wilgotnosc w budynku

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są suche , wczoraj starłem to szczotką , posypał się jedynie ten biały pył i troszeczkę farba , na dotyk plamy wydają się być suche , nie zauważyłem żeby się powiększały . Sprawdziłem stare zdjęcia z budowy i wychodzi mi że to miejsce jest po prostu fugą między dwoma bloczkami , może to "coś" z zaprawy murarskiej ?

Tak myślę gdyby tam dostała się woda przez połączenie niskiego progu i ramy to powinna ta "wilgoć" wyjść bliżej okna (na tym krótkim murku prostopadłym do ściany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany pomalowane farbą lateksową?

 

ja mam podobnie, tylko że nie na ścianie na poddaszu, tylko na parterze. Okazało się, że mam spieprzoną izolację balkonu i lub mostek termiczny w postaci balkonu. woda leciała po ścianie zewnętrznej pomiędzy pustakami a ociepleniem i gdzieniegdzie wychodziła wewnątrz właśnie w postaci takich wykwitów.

 

Pod balkonem znajduje się okno - szerokie na 3 metry - na ramie okna widać zacieki z wody wydostającej się z płyty balkonu.

 

Balkon ocieplony zaledwie wartstwą styropianu 3 cm - więcej nie mogłem dać, ponieważ mam niskoosadzone drzwi balkonowe.

 

Wiosną mam zamiar poprawić izolację balkonu. Tak się zastanawiam czy nie dać zamiast posadzki płyt WEDI - o grubości 5 cm, co by poprawiło izolację cieplną balkonu. Tanie nie są, ale myslę ze warto. Problem tylko z tym, że nie mogę ich nigdzie dostać.

 

W Twoim przypadku uważam ze to nie wilgoś budowlana, może masz źle wykonany parapet zewnętrzny, woda leci po scianie jak u mnie z balkonu?

Oczywiście, jezeli na tej ścianie wyżej jest okno, bo nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...