Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

To ekipa przywiozła - lała w wodę zarobową z włoknami i wsio do kreta. Jak widać - jakiś normalny plast.

Niom, plast. taki jak do zaprawy. Chyba zamowie te wlokna, zebym byla spokojna, akurat do wylewek przyjda

 

No widzę że u Ciebie też się dzieje. Fajnie że już tynki prawie macie :)

Wiosna przyszla, trzeba dzialac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dawaj Malka, ku pamięci.

 

Musze jutro kupic pączki tynkarzom, bo ich znow postraszylam:)

 

no to u mnie leci tak : chudy,styro 12 cm,10 wylewki (i to jest to co zastaliśmy w ruinie), a ze kupę zrobili i pekało, to majstr wylał nówkę, folia , styro 10 cm(2x5) i na to jastrych 8-10 cm , w tym plastyfikator i włókna i siatka zbrojeniowa 10 ...noi mam jak w schronie :)

 

 

oooo czy ja tłusty czwartek przegapiłam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie leci tak : chudy,styro 12 cm,10 wylewki (i to jest to co zastaliśmy w ruinie), a ze kupę zrobili i pekało, to majstr wylał nówkę, folia , styro 10 cm(2x5) i na to jastrych 8-10 cm , w tym plastyfikator i włókna i siatka zbrojeniowa 10 ...noi mam jak w schronie :)

 

Malka Ty musisz chyba zgięta wpół chodzić (albo na czterech;))jak taka podłoga wysoka?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a było tak dizajnersko kolorowo :/ Teraz to taka szarzyzna...

 

Powiem tylko, że ta szarzyzna to chyba najmilsza szarość, jaka spotyka Cię w życiu... No, może poza szarością kąpieli błotnej, pilingującej :lol2:

Hej Martinezio, szczerze to nawet lepiej, bo to są beże :) Cieszy oko, naprawde cieszy:)

 

Malka Ty musisz chyba zgięta wpół chodzić (albo na czterech;))jak taka podłoga wysoka?:lol2:

Mowilam, ze nas zagnie

 

nie sufit mam na 8.20 :lol2:

 

na razie ...docelowo coś koło 3 m

..

no to mozesz teraz przynajmiej na szczudlach :) tzn dopoki 8.20, potem ewentualnie szpilki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos folii pod wylewkę, to ja bym nie dawał 0,2. IMO to mało i bardzo szybko się przetrze. U mnie poszła papa termozgrzewalna SBS na parterze (nie mam piwnicy wszak), a na górze folia 0,3. Pomiędzy styropianem a wylewką też jest folia 0,3.

Co do zbrojenia wylewek - ja zbroiłem tylko kratą zgrzewaną z prętów 3mm. Nie dawałem włókien, bom nie miał wówczas wiedzy, a ekipa mi nie wspomniała, że coś takiego istnieje. Pewnie teraz bym się szarpnął na włókna :)

Przed wylewkami warto zaplanować sobie miejsca zwiększonych obciążeń i dozbroić je podwójną siatką zgrzewaną, np. Chodzi tu o takie miejsca, jak stanowisko kotła na paliwo stałe, stojący zbiornik CWU, duży kominek (zwłaszcza, jeśli będzie wykonany w technologii akumulacyjnej), itp.

Trzeba też pamiętać, aby zrobić dylatację wylewek w poszczególnych pomieszczeniach (najlepiej w miejscu progu). Dla ogrzewania podłogowego w miejscu, w którym rurki przechodzą przez dylatację pomiędzy płytami, rurki warto osłonić kawałkiem peszla, lub izolacji termicznej (aby stworzyć im bufor na ruchy tektoniczne płyt posadzkowych :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos folii pod wylewkę, to ja bym nie dawał 0,2. IMO to mało i bardzo szybko się przetrze. U mnie poszła papa termozgrzewalna SBS na parterze (nie mam piwnicy wszak), a na górze folia 0,3. Pomiędzy styropianem a wylewką też jest folia 0,3.

Co do zbrojenia wylewek - ja zbroiłem tylko kratą zgrzewaną z prętów 3mm. Nie dawałem włókien, bom nie miał wówczas wiedzy, a ekipa mi nie wspomniała, że coś takiego istnieje. Pewnie teraz bym się szarpnął na włókna :)

Przed wylewkami warto zaplanować sobie miejsca zwiększonych obciążeń i dozbroić je podwójną siatką zgrzewaną, np. Chodzi tu o takie miejsca, jak stanowisko kotła na paliwo stałe, stojący zbiornik CWU, duży kominek (zwłaszcza, jeśli będzie wykonany w technologii akumulacyjnej), itp.

Trzeba też pamiętać, aby zrobić dylatację wylewek w poszczególnych pomieszczeniach (najlepiej w miejscu progu). Dla ogrzewania podłogowego w miejscu, w którym rurki przechodzą przez dylatację pomiędzy płytami, rurki warto osłonić kawałkiem peszla, lub izolacji termicznej (aby stworzyć im bufor na ruchy tektoniczne płyt posadzkowych :D).

 

Jak zwykle na posterunku i jak zwykle z pomocną wiedzą, dziekuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ogrzewania podłogowego w miejscu, w którym rurki przechodzą przez dylatację pomiędzy płytami, rurki warto osłonić kawałkiem peszla, lub izolacji termicznej (aby stworzyć im bufor na ruchy tektoniczne płyt posadzkowych :D).

 

i jeszcze w celu ochrony rurek, gdyby tak wylewkę trzeba było podciąć.

 

aaa i u mnie panowie dzielni na etapie przedwylewkowym zrobili fundament do kominka i rurę doprowadzającą powietrze połozyli (nie było możliwości na etapie chudziaka)

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam na posterunku zaraz ;) Przysnąłem ledwie "minutkę", a już musiałem całą stronę wewontku nadrabiać, żeby ogarnąć z grubsza :D

 

O, właśnie. Malka dobrze prawi - rurę powietrzną do kominka koniecznie zrobić. Polecam takie kanały wentylacyjne, prostokątne 150x50 (chyba). Najlepiej metalowe, ale od biedy plastiki też mogą być. Okrągłych nie polecam, bo ciężko je ukryć pod wylewką (w warstwie styro tak, aby nie wystawało i jeszcze było trochę izolacji ponad nią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pasożyty spać kładłam i też jestem opóźniona :)

Pięęękne tynki (tu sobie westchnęłam aż mi monitor zaparował), faktycznie już jak w domu :)

Okrągłe rurki w styropianie można przed wylewkami piaskiem zasypać na równo - tak gdzieś przeczytałam

I taki szezlong też chcę mieć w kąciku sypialnianym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można zasypać piaskiem, ale jak rura ma powiedzmy fi100, to izolacja musi mieć też minimum 100mm, a lepiej więcej, żeby nad rurą coś jeszcze styro dołożyć.

Prostokątne natomiast są wysokie na 50mm. Ja używałem kanałów do DGP od kratki.pl, aczkolwiek trochę kiepsko je się łączy. Wszystko jest na styk zrobione i żeby włożyć jedno w drugie, to wyższa technologia.. A niech Ci się gdzieś rancik przygnie! ;) Do zimnego powietrza wystarczą kanały plastikowe, a tylko odcinek przed samym wkładem musi być metalowy i to zrobiony tak, aby ciepło było skutecznie odprowadzone zanim dotrze do plastikowego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można zasypać piaskiem, ale jak rura ma powiedzmy fi100, to izolacja musi mieć też minimum 100mm, a lepiej więcej, żeby nad rurą coś jeszcze styro dołożyć.

Prostokątne natomiast są wysokie na 50mm. Ja używałem kanałów do DGP od kratki.pl, aczkolwiek trochę kiepsko je się łączy. Wszystko jest na styk zrobione i żeby włożyć jedno w drugie, to wyższa technologia.. A niech Ci się gdzieś rancik przygnie! ;) Do zimnego powietrza wystarczą kanały plastikowe, a tylko odcinek przed samym wkładem musi być metalowy i to zrobiony tak, aby ciepło było skutecznie odprowadzone zanim dotrze do plastikowego kanału.

 

ja mam własnie taka fi100 , a stro tylko 10,wiec ciut wystawało, więc ja otuliłam pianką PE i jest git :)

 

To trzeba było pisać, ze NA RAZIE wylewki mają 40cm, to bym się tu nie wygłupiała z porównywaniem;)

 

nieeee, wylewki NA ZAWSZE maja 40 cm ( w porywach do 43;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad kuchnią i gabinetem (gabinetem- gabinetem, nie pokojem z książkami i fotelem ) to nawet sobie pokój , albo i dwa zrobię :) ale nad salonem to tak z 1,7 sufit opuszczę,a reszta ...cóż, przestrzeń piękna nade mną :lol:

 

 

ale ja tu pitu pitu o jakiś swoich starych prawie emerytowanych wylewkach,a MSU się tynki narodziły...takie śliczne, aryjskie....miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Martinezio;5270380

O, właśnie. Malka dobrze prawi - rurę powietrzną do kominka koniecznie zrobić. Polecam takie kanały wentylacyjne, prostokątne 150x50 (chyba). Najlepiej metalowe, ale od biedy plastiki też mogą być. Okrągłych nie polecam, bo ciężko je ukryć pod wylewką (w warstwie styro tak, aby nie wystawało i jeszcze było trochę izolacji ponad nią).

Docelowo ma byc zwierz, czyli wolnostojacy, jak kto woli koooooza. Niestety, nie w miejscu centralnym, ale tuz przy scianie zewn. wiec doprowadzenie powietrza z zewnatrz to jakies 40cm odleglosci. Myslalam, ze trzeba tam dac rure przed wylewka, tylko czy az taka duza srednice, jak tam ma byc krotki przewód. Jutro pojade na targi budowlane to dorwe jakiegos "pastrzerza" od kóz i sie wypytam

 

A ja pasożyty spać kładłam i też jestem opóźniona :)

Pięęękne tynki (tu sobie westchnęłam aż mi monitor zaparował), faktycznie już jak w domu :)

Okrągłe rurki w styropianie można przed wylewkami piaskiem zasypać na równo - tak gdzieś przeczytałam

I taki szezlong też chcę mieć w kąciku sypialnianym

Aniu, tez szezlag to przypadek, Mlody testuje wszystko cos sie buja, kręci i ma dziwne kształty. Cos czytałam o tym piasku, nie wiem czy nie u Netbeta w komentach

 

No można zasypać piaskiem, ale jak rura ma powiedzmy fi100, to izolacja musi mieć też minimum 100mm, a lepiej więcej, żeby nad rurą coś jeszcze styro dołożyć.

Prostokątne natomiast są wysokie na 50mm. Ja używałem kanałów do DGP od kratki.pl, aczkolwiek trochę kiepsko je się łączy. Wszystko jest na styk zrobione i żeby włożyć jedno w drugie, to wyższa technologia.. A niech Ci się gdzieś rancik przygnie! ;) Do zimnego powietrza wystarczą kanały plastikowe, a tylko odcinek przed samym wkładem musi być metalowy i to zrobiony tak, aby ciepło było skutecznie odprowadzone zanim dotrze do plastikowego kanału.

 

Jutro poszukam cos w Casto, ale najpierw musze wyczaic goscia od kozy

 

To trzeba było pisać, ze NA RAZIE wylewki mają 40cm, to bym się tu nie wygłupiała z porównywaniem;)

A nie mowiłam, ze jak Malka dowali z półobrotu to szczeka opada :jawdrop:

 

Acha, czyli 5m będziesz "gubić" podwieszanym sufitem? :p

:lol:

 

nad kuchnią i gabinetem (gabinetem- gabinetem, nie pokojem z książkami i fotelem ) to nawet sobie pokój , albo i dwa zrobię :) ale nad salonem to tak z 1,7 sufit opuszczę,a reszta ...cóż, przestrzeń piękna nade mną :lol: ale ja tu pitu pitu o jakiś swoich starych prawie emerytowanych wylewkach,a MSU się tynki narodziły...takie śliczne, aryjskie....miodzio :)

Malka, jak ja kocham takie przestrzenie. Jakby mi Michu pozwolił to bym wszedzie miała wysoko do nieba, zwlaszcza na poddaszu. A i tak wywalczyłam jak lwica odkryte jetki. Teraz mi przyznaje racje, a jeszcze bym podniosła o 30 cm

 

No, no MSU miodzio :):hug:

Czesc Nelcia, dziekuje tzn " nie dziekuje" zeby nie zapeszyc :)

 

Czy Twoja miejscowość to Myśli....

Nie, :no: Mysliborz, znacznie blizej Szczecina, praktycznie rzut beretem :)

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...