Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MSU: no do zwierza to koniecznie musisz pasterza podpytać. Wydaje mię się, że nie trzeba będzie rury doprowadzać bezpośrednio do zwierza, a wystarczy doprowadzić pod niego i zamontować kratkę nawiewną w podłodze. Z tym, że musisz dać jakąś przepustnicę, lub szyber w tym dolocie, żeby jak zwierz nie konsumuje, to nie wiało pod sukienkę :lol2:

Z drugiej strony, jeśli da się dolot pociągnąć np. po ścianie za zwierzem i od strony d...y go podłączyć, aby widać nie było, to czemu nie? ;) Byle parskał w odpowiednią stronę :D znaczy się rurę :lol2:

Co do przekroju, to zalecają minimalnie 100mm2, aby ognisko domowe się nie dusiło ;) Jakbyś miała zwykły wkład, to można by dać jeszcze przepustnicę z wentylatorem sterowanym elektronicznie, ale do zwierza chyba nie trza - on sobie sam zaciąga tyle, ile potrzebuje... Przy dobrym kominie cug powinien być odpowiedni, a nawet ciutkę za mocny i trzeba go będzie ograniczać szybrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc do tej pory tylko czytałam Twoje wpisy i powiem szczerze że codzień w pracy zaczynam od kawy i lektury Twojego dziennika budowy. Fajnie że dziś coś napisałaś. My z mężem też budujemy domek, troche wolno to trwa gdyz z własnych oszczędności i bierzących wpływów ale powoli do przodu. Do tej pory mamy piwnicę i zapewne w tym roku wyżej nie pójdzie, ale zamierzamy wstawić okna i drzwi w piwnicy i wreszcie zrobić płot. Dzięki za wpisy - sa inspirujące. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU: no do zwierza to koniecznie musisz pasterza podpytać. Wydaje mię się, że nie trzeba będzie rury doprowadzać bezpośrednio do zwierza, a wystarczy doprowadzić pod niego i zamontować kratkę nawiewną w podłodze. Z tym, że musisz dać jakąś przepustnicę, lub szyber w tym dolocie, żeby jak zwierz nie konsumuje, to nie wiało pod sukienkę :lol2:

Z drugiej strony, jeśli da się dolot pociągnąć np. po ścianie za zwierzem i od strony d...y go podłączyć, aby widać nie było, to czemu nie? ;) Byle parskał w odpowiednią stronę :D znaczy się rurę :lol2:

Co do przekroju, to zalecają minimalnie 100mm2, aby ognisko domowe się nie dusiło ;) Jakbyś miała zwykły wkład, to można by dać jeszcze przepustnicę z wentylatorem sterowanym elektronicznie, ale do zwierza chyba nie trza - on sobie sam zaciąga tyle, ile potrzebuje... Przy dobrym kominie cug powinien być odpowiedni, a nawet ciutkę za mocny i trzeba go będzie ograniczać szybrem.

 

No to teraz mi zadałes zadanie domowe, jutro ide sie wyszkolic. Znow beda uciekac przed baba z niewygodnymi pytaniami

 

 

Czesc do tej pory tylko czytałam Twoje wpisy i powiem szczerze że codzień w pracy zaczynam od kawy i lektury Twojego dziennika budowy. Fajnie że dziś coś napisałaś. My z mężem też budujemy domek, troche wolno to trwa gdyz z własnych oszczędności i bierzących wpływów ale powoli do przodu. Do tej pory mamy piwnicę i zapewne w tym roku wyżej nie pójdzie, ale zamierzamy wstawić okna i drzwi w piwnicy i wreszcie zrobić płot. Dzięki za wpisy - sa inspirujące. Pozdrawiam

Witam:) W takim razie zycze powodzenia na ten rok, w koncu i Wam Musi Sie Udac :) Pozdrawiam

 

Fajnie z tynkami, zazdraszczam, bo też bym już chciała :)

 

Będę lookać.

Lilka, fajnie to wyglada Twoj dom z biala stolarka. Trzymam kciuki za drzwi, zeby wszystko jutro było w porzadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ domowo się zrobiło!:cool: Już można zacząć rozmieszczać obrazy na ścianach:lol2:.

Rurę do kominka miałam doprowadzoną na etapie ścian fundamentowych, zwykłą kanalizacyjną, ale piź.dzi w kominku jak należy;) Aaa... i włókna też miałam wszędzie... sama kupowałam, bo to wtedy nowość była i sama pilnowałam panów wylewkarzy, żeby w odpowiedniej proporcji sypali do kreta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć o poranku

jak się dowiesz o tej kozie to opisz proszę, bo ja też planuję ale za parę lat, jak mi dzieci podrosną. Do kominka tobym wiedziała że trzeba dolot zrobić :) ale jakoś kozę to po macoszemu traktuję i do głowy mi nie przyszło. A może trzeba będzie jednak teraz pomyśleć, żeby później podłogi nie kuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... i włókna też miałam wszędzie... sama kupowałam, bo to wtedy nowość była i sama pilnowałam panów wylewkarzy, żeby w odpowiedniej proporcji sypali do kreta;)

Aaa, mowisz Rasia, ze znow musze wziasc urlop....

 

Sprawdzalam na allegro worek cos ok 10 zl, wiec tragedii nie ma. Pojdzie na bogato tak jak u Was :cool: po calosci. Jutro jeszcze sprawdze czy nie mają w Casto czy innym Liroyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć o poranku

jak się dowiesz o tej kozie to opisz proszę, bo ja też planuję ale za parę lat, jak mi dzieci podrosną. Do kominka tobym wiedziała że trzeba dolot zrobić :) ale jakoś kozę to po macoszemu traktuję i do głowy mi nie przyszło. A może trzeba będzie jednak teraz pomyśleć, żeby później podłogi nie kuć.

 

Tak jest prosze Pani! Zadanie odrobie i sie podziele, o ile pasterz nie zacznie przede mną uciekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anegdota, dla rozluznienia kosci. Kierbud, polazł obejrzec nasze tynki. Dzwoni, mowi, ze byl, robota eleganćka, ekipa fachowa, chlopaki sie postarali i my Polacy ciągle narzekamy to on zrobił, co mu sie rzadko zdarza czyli pochwalił chłopaków,a niech maja na weekend. Dzwonie do szefa ekipy...

 

-Dzien dobry

- Dzien dobry

- Jest problem, byl kierownik sprawdzic tynki. I rzadko mu sie to zdarza ale niestety musial chlopakow......

..........

- (tu lekki stan przedzawalowy)

- pochwalic :lol:

- O Boze, prosze Pani, ja juz tutaj o malo zawalu nie dostalem

- co Wy takie chlopaki wrazliwe jestescie, a?

- no bo Pani spojrzy... jakas taka elektryzujaca pani jest i sie lekko stresowalismy

 

Ehh chłopaki, moze im jakies ciasto upiekę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...