Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja bym jeszcze jakiegoś zardzewiałego gwoździa w tę deskę wbiła :p

 

A teraz juz sobie pójdę, bo pan odsiedmiuboleści elektryk ma o 8 przyjść naprawić co zepsuł, a chyba nie chcę by pod drzwiami stał, gdy ja się bedę w ciepłym łóżku na drugi bok przewracała :oops:

 

:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biało Ci się w domu zrobiło. Extra:)

 

Cieszę się że na razie nie masz większych problemów z tynkarzami:)

 

 

 

 

Co do betoniarki...to prawda na budowie niezastąpiona. Ja mam zwykłą betoniarkę 80l roboczych z Białegostoku z ruskim silnikiem...nie do zajechania lub ja trafiłem na dobry egzemplarz :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spedziłem ostatnie pół tygodnia w szczecinie i okolicach i na wyclocie z mysliborza też mają taka ładną górkę gdzie mokro i pustaki z ulicy pod tą górkę nosili :D

 

Widzisz, trzeba bylo napisac na FM, nadrobil bys kilkadziesiat km i byloby forumowe spotkanie ;)

 

Biało Ci się w domu zrobiło. Extra:)

 

Cieszę się że na razie nie masz większych problemów z tynkarzami:)

 

 

Co do betoniarki...to prawda na budowie niezastąpiona. Ja mam zwykłą betoniarkę 80l roboczych z Białegostoku z ruskim silnikiem...nie do zajechania lub ja trafiłem na dobry egzemplarz :):):):)

Te nasze stare szroty sa nie do zajechania, marketowe pomarancze nie umywaja sie do nich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć o poranku

jak się dowiesz o tej kozie to opisz proszę, bo ja też planuję ale za parę lat, jak mi dzieci podrosną. Do kominka tobym wiedziała że trzeba dolot zrobić :) ale jakoś kozę to po macoszemu traktuję i do głowy mi nie przyszło. A może trzeba będzie jednak teraz pomyśleć, żeby później podłogi nie kuć.

 

Aniu napisalam Ci elaborat i mnie wywalilo :bash:

 

Rozmawialam, z przedst. piecow wolnostojacych i tak:

- nie ma co sie pchac w te zasysajace powietrze z pomieszczenia, w ktorym stoi, tylko te z dolotem pow. z zewnatrz

- nie ma uniwersalnego rozwiazania doprowadzenia powietrza. Jedne maja od spodu, inne z boku, z tylu, rozne srednice. Suma sumarum dobrze przed wylewkami wiedziec jaki model i producenta sie chce

- fajnym patentem sa segmenty akumulacyjne ( np do Lugo Romotopa) badz tez okladziny z materialow akumulacyjnych, ktore trzymaja cieplo jeszcze kilka godzin po wygasnieciu

 

Ciekawe rozwiazanie miala hiszpanska fima Masters Energia, rozmawialam z Hiszpanem ( wlascicielem firmy), sa to piecyki tzw inteligentne, sterowane elektrycznie, na pelety. Niestety cena tez fajna, ale design i sama idea swietna, tu jest strona do polskiego importera, jakbys chciala poczytac http://www.masters-energia.pl,

 

 

Jesli chodzi o sam design i material kompozytowy akumulujace cieplo to norweski NORDPEIS bił na głowe, ale przedstawiciel niemrawy, a ceny tez wyzsza polka. Aczkolwiek gdybym miala wiecej kasy to bym chyba kupila Nordpeis.com ( poogladaj sobie)

 

Najbardziej ogarniety bylo Romotop, ciekawe rozwiazanie z obrotowym piecem AvilaT badz Stromboli,tysiace modeli, dodatkowo pelna gama okladzin ( kamien, piaskowiec, itd) pelna gama kolorystyczna no i ceny przystepne. Tutaj byla konkretna rozmowa i chyba na cos bedziemy sie decydowac http://www.romotop.pl. Do niektorych modeli mozna dokupic dodatkowa akumulacje, calkiem spory wybor. Ciekawa opcja byla tez seria STORCH ( ten sam przedstawiciel co Romotop)- seria ekologiczna, o zmniejszonej emisji CO poprzez filtry, zreszta poczytaj http://www.storch-kamine.de

 

Ciekawy design mial tez uniflam, aczkolwiek nie rozmawialam z przedstawicielem

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miło jak na razie.

P śpi.

Najmłodszy biega na czworakach i warczy (jak dinozaur oczywiście)

Średnia siedzi cichutko jak to ona

Najstarsza śpi po wczorajszej imprezie (czy Ty sobie wyobrażasz że mam juz taka dużą córkę co zaczyna chodzić na osiemnastki;(;(;()

A ja w piżamie, siedzę z kawą na FM...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, nie mieszkamy ;) ale spiesze powiedziec ze po weekendzie spedzonym na dzialce mamy czesc ziem odzyskanych.

Nie bylo latwo sie oddeskowac, odgruzowac i odpaletowac, ale dziecko pomagalo to i jakos poszlo. Na koniec nam powiedzialo “No, Wy tez spisaliscie sie na medal”:cool:

 

Inz – osobicie nie pomoge, ale jak ktos malował pistoletem, to spieszyc mi tu z odpowiedzia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

piękny weekend to i cisza na forum była, wszyscy się działkowali :)

MSU dzięki za kozy, teraz muszę przemyśleć, bo wypadałoby zrobić ją teraz, skoro mam dolot robić, ale jest coraz więcej rzeczy które przydałoby się zrobić teraz i za chwilę mój budżet będzie na żółtych kartkach (znaczy na wariackich papierach :) ). No nic pooglądam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :)

 

No widzisz , jak dzieć pomoże, to wszystko łatwiej idzie :)

Pięknie się spisaliście:)

 

Ja malowałam pistoletem, takim podłączonym pod kompresor - o to Wam chodzi ?

I tak tez będę chałupę malować, bo a) szybciej (oczywiscie nie licząc zabezpieczania, okien , podłóg i takich tam) , b) ekonomiczniej , c) łapy od machania nie bolą, d) powierzchnia malowania jest idealna.

 

Niestety nie mam w mieszkaniu pistoletu, by powiedzieć Wam jaki to model , ale wiem, że jak kupowałam farby musiałam zwracać uwagę na gęstość, bo nie każdą jest w stanie rozpylić. Jest tez jakaś przystawka do bejc i lakierów, ale z tego nie korzystałam, wiec nie powiem co i jak.

Ale generalnie polecam, ale na duzych powierzchniach, bo gdyby przyszło mi zabezpieczać sprzęty w małym pokoiku, to szybciej by wyszło uzywając wałka i pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja. Bo ja myślałam że tu się tylko można wypowiadać o ścianach ale zaryzykuję;)

 

Teściu kupił taki pistolet i będziemy więźbę malować drugi raz impregnatem. Były robione próby i jest ok. W tym zestawie były 2 pistolety: do malowania i do "ropowania" cokolwiek to znaczy:)

 

Maluje się ładnie równo i bez problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

piękny weekend to i cisza na forum była, wszyscy się działkowali :)

MSU dzięki za kozy, teraz muszę przemyśleć, bo wypadałoby zrobić ją teraz, skoro mam dolot robić, ale jest coraz więcej rzeczy które przydałoby się zrobić teraz i za chwilę mój budżet będzie na żółtych kartkach (znaczy na wariackich papierach :) ). No nic pooglądam sobie.

 

Oglądaj,oglądaj :) a potem pacz i płacz, tak jak ja na cenami ;)

 

MSU, z kozami sobie poradziłaś, a jak się pasterz czuje?;)

 

Witam połikendowo:)

 

Czesc, z wydechu czuc bylo, ze byl po kilku glebszych wiec nie mial oporów, zeby odpowiadac na pytania:D A nawet byl dosc rozwiązły :cool:

 

Cześć i czołem :)

 

No widzisz , jak dzieć pomoże, to wszystko łatwiej idzie :)

Pięknie się spisaliście:)

 

Ja malowałam pistoletem, takim podłączonym pod kompresor - o to Wam chodzi ?

I tak tez będę chałupę malować, bo a) szybciej (oczywiscie nie licząc zabezpieczania, okien , podłóg i takich tam) , b) ekonomiczniej , c) łapy od machania nie bolą, d) powierzchnia malowania jest idealna.

 

Niestety nie mam w mieszkaniu pistoletu, by powiedzieć Wam jaki to model , ale wiem, że jak kupowałam farby musiałam zwracać uwagę na gęstość, bo nie każdą jest w stanie rozpylić. Jest tez jakaś przystawka do bejc i lakierów, ale z tego nie korzystałam, wiec nie powiem co i jak.

Ale generalnie polecam, ale na duzych powierzchniach, bo gdyby przyszło mi zabezpieczać sprzęty w małym pokoiku, to szybciej by wyszło uzywając wałka i pędzla.

 

Malka, jeszcze chwila i zostaniesz moim guru

 

To może ja. Bo ja myślałam że tu się tylko można wypowiadać o ścianach ale zaryzykuję;)

 

Teściu kupił taki pistolet i będziemy więźbę malować drugi raz impregnatem. Były robione próby i jest ok. W tym zestawie były 2 pistolety: do malowania i do "ropowania" cokolwiek to znaczy:)

 

Maluje się ładnie równo i bez problemu:)

 

Niezły patent:) Czesc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następna się bierze za murarkę. Się nam facetom zachciało równouprawnienia.

i bardzo dobrze ;)

 

Cześć Dzielna Dziewczyno!

Doprawdy nie wiem czemu dopiero teraz do Ciebie trafiłam, ale już uwielbiam Twój dziennik i styl pisania:D

Fantastycznie się czyta i kibicuje!

 

Balbina, jest mi niezmiernie milo, ale zbieg okolicznosci. Od dawna podczytuje Twoj watek, bo jest kopalnia ciekawych pomyslow i dobrego stylu . Podziwiam, ze to wszystko ogarniasz z trojka dzieci, zakochalam sie w Twoje podlodze w lazience ( porcelanite dos), czasem az sie zawstydzam, jak czytam o Twoich designerskich pomyslach. Juz nie moge sie doczekac calosci

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...