Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MSU pozdrów Babcię TEJ:D

lukarna wielkopolanka;)

 

Okej, tej :)

 

MSU: fajoskie nakolanniki :) Normalnie się przebranżowisz i będziesz w ten sposób zarabiać na zwrot haraczu bankowi :D

Oj jednak chyba lepiej nie :no:

 

A jak już pytam, to może powiedzcie mi po ile u was robią kanalizację...

Cena (R+M) za mb?

Cena za montaż studzienek?

Kanalizacja od 1,2 do 2,4m....

Inz, nawet jakbym chciala to Ci nie napisze, bo ja bralam pakiet i jak zbieralam wyceny to mnie interesowała cena za calosc, a mam tam sporo pozycji, praca rozlozona na trzy etapy. Ile za same rurki, to w sumie nie wiem. Kazdy dostal ten sam zestaw do wycenienia. Bynajmiej za namowa instalatora ( wybranego) zdecydowalismy sie na wiecej obiegow niz zakladalismy, ze wzgledu na to iz ogrzewanie bedzie tylko podlogowka

 

Odwzajemniam otwarte drzwi... także jak tylko będziesz w okolicy...

Dziekuje, mam nadzieje ze kiedys przydarzy sie okazja skorzystac :)

 

A my też właśnie folie rozkładamy :) i styropian :)

Ale na poddaszu foli nie kładliśmy bo podobno nie trzeba, jak zobaczyłam że Ty masz to teraz się martwię bo może trzeba :confused:

 

Na poddaszu dalam folie pojedyncza na parterze podwojna, koszt znikomy, praca lekka, wiec niech bedzie

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłogówki rzeczywiście lepiej porobić petle po 100mb max... a jeżli już to tak żeby każda miała tą samą długość... chodz to da sie wyregulować na zaworach

dokładnie, mamy mniejsze obwody ale za to ich wiecej

 

To Ci zazdroszczę tej przyjemności U nas rozkładało się paskudnie. Kupiliśmy folie o szerokości 8 m.!!! I za nic do ładu z nią dojść nie mogliśmy w pokoiku o szerokości 2.8 m.

 

U nas byla 4 x25m. Mialam na male pomieszczenia taki patent, folie na wiatrolap wymierzylam, ale ucielam ja w salonie i przynioslam do wiatrolapu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niby poznanskie "tej" jest mocno przesadzone :) pochodze z centrum wielkopolski, w poznaniu mieszkam od lat (z przerwa) i naprawde zadko spotykam kogos kto czesto "tej" wtraca miedzy slowa :)

 

moja osobista malzonka jest poznanianka z krwi i kosci (bezsprzecznie i bezapelacyjnie:)) ale jakos tez jej sie "tej" nie zdarza :)

 

moze to pokolenie mija juz powoli ? nie wiem

 

 

EDIT: ale czas umieszczenia posta to sie juz calkiem rozjechal... mam 22.03, z forum twierdzi ze jest chwila po 20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niby poznanskie "tej" jest mocno przesadzone pochodze z centrum wielkopolski, w poznaniu mieszkam od lat (z przerwa) i naprawde zadko spotykam kogos kto czesto "tej" wtraca miedzy slowa

Widze ze troche Cie dotkneło, ale nie mialam nic zlego na mysli bo bardzo lubie Wielkopolske:) Michu pochodzi z Poznania i ma tam cala rodzine. Od babci do mlodego pokolenia zapewniam Cie ze "tej" u nich jest na porzadku dziennym tak samo jak akcentowane czesto "y" zamiast "e" oraz zdania mówione jakby w formie zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tej" u nich jest na porzadku dziennym tak samo jak akcentowane czesto "y" zamiast "e" oraz zdania mówione jakby w formie zapytania.

 

... oraz pyry na obiad, a gzik na kolację :) Ja rdzennie też tam zahaczam :D No ale Poznań ma napływ młodych gniewnych bez naleciałości lokalnych, więc "tej" zanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nie tak znowu latwo mnie dotknac :D wlasciwie to chyba nawet trudno dosc :)

 

nie pochodze z poznania, urodzilem sie jakiej 70 km na polnoc, w miescie dobrze znanym mlodemu pokoleniu polakow az do pierwszej polowy lat 90 :) stad mozliwe ze poznanska gwara jest mi jednak troche obca :) choc w czasach kiedy mieszkalismy z Gosia w bydgoszczy czesto slyszalem ze latwo poznac ze jestesmy "pyry"... wlasnie po akcentowaniu

 

a ta miskowa babcia to w jakiej dzielnicy poznania mieszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się z babcią taka anegdotka przypomniała. Babcia była Mruczkowa mężowa, ale równa babka podobno i już świętej pamięci.

Sytuacja taka, że rodzice gdzieś wybywali, babcia, wiekowa już, w swoim pokoiku na dole domu, otwiera drzwi i pyta:

 

-"pojechali już?"

-"tak"

-"to zamówimy pizzę?"

 

:) no i takiej babci nie kochać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się z babcią taka anegdotka przypomniała. Babcia była Mruczkowa mężowa, ale równa babka podobno i już świętej pamięci.

Sytuacja taka, że rodzice gdzieś wybywali, babcia, wiekowa już, w swoim pokoiku na dole domu, otwiera drzwi i pyta:

 

-"pojechali już?"

-"tak"

-"to zamówimy pizzę?"

 

:) no i takiej babci nie kochać? :)

 

Ale sie usmialam, niezla babcia. Ja dziadkow i babc praktycznie nie mialam, wiec Miskowa uwielbiam nad zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...