Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inż: układanie rurek podłogówki to robota dla przedszkolaka ;) Bieresz w łapki zwój, stawiasz go tak, aby się toczył przed Ciebie i przydeptujesz koniec. Następnie rozwijasz po prostej (dlatego najlepiej stosować pod rurki folie z kratkami - widać wówczas, jak idziesz i z jaką gęstością układasz). Robisz takiego ślimaka co drugi rząd, aż dojdziesz do środka pętli i wracasz spowrotem po ślimaku układając rurkę w przestrzeń pomiędzy. Trzeba uważać na załamaniach, aby za mocno nie zginać rurki, bo można ją uszkodzić (niektórzy stosują sprężyny do tego, ale nie jest to obligatoryjne - można ręcznie zginać - przypatrz się fotkom, jaki jest promień zgięcia - kratka ma 5cm). Układając rurkę co jakiś czas przypinasz ją spinkami do styro przebijając folię :) Banał. Największym problemem jest zrobienie projektu pętelek tak, aby wystarczyło Ci rurki w zwoju ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie, Piknie...

Widziałaś jak rureczki kładą? trudne chyba nie jest?:)

Niom rureczki proste ale podlaczenie tego wszystkiego, sterownikow, szaf, pieca kondensacyjnego, wkladu do komina juz nie :no:

 

Wpadłam tylko baaardzo Ci podziękować za to że mnie uświadomiłaś :D. W ostatniej chwili zdążyłam zamówić włókna na allegro. Rzeczywiście o połowę taniej :jawdrop: Pan obiecał że dzisiaj wyśle i do wtorku na pewno dojadą. Zobaczymy. A u mnie trzeci dzień wodę robią :bash:

Miłego dnia!

 

Musi dojsc:) Pamietaj tez o tasmach dylatacyjnych i plastyfikatorach:) Milego:)

 

 

Banał. Największym problemem jest zrobienie projektu pętelek tak, aby wystarczyło Ci rurki w zwoju

No i zeby te obwody byly mniej wiecej takie same i nie dluzsze niz 90-100m

Pozdrawiam :)

 

Ale wieje ze ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są rureczki. Sporo tej podłogówki. Fajnie...macie gaz na działce...czyste ogrzewanie będzie:)

Czesc:) Faktycznie sporo rur wyszlo i dosc gesto, obwodow tez jest duzo. Wykonawca mowil, ze gdy podlogowka jest na calosci to warto tak zrobic, chocby ze wzgledu na jej bezwladnosc, duzy obwod bedzie sie nagrzewal dluzej niz krotszy...czy cos w tym stylu.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True :) Więcej krótszych obwodów da większą energię ładowania bufora grzewczego, jakim jest podłoga. Pozwoli to na szybsze doprowadzenie do temp. zadanej. Problem tylko w tym, aby mieć wystarczającą ilość pomp, które dadzą radę przepompować zwiększoną podaż wody w te rury.

MSU: ile i jakie pompki Wam zamontował hydra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True :) Więcej krótszych obwodów da większą energię ładowania bufora grzewczego, jakim jest podłoga. Pozwoli to na szybsze doprowadzenie do temp. zadanej. Problem tylko w tym, aby mieć wystarczającą ilość pomp, które dadzą radę przepompować zwiększoną podaż wody w te rury.

MSU: ile i jakie pompki Wam zamontował hydra?

 

Nie mam mieszanego ogrzewania (drabinki w lazienkach beda mialy ta samą temperature co podlogowka cos ponad 30 st. i sa tylko dla podsuszania recznikow), pompa jest w piecu. Hydraulik sie zarzekał że styknie i wyrobiłaby jeszcze raz taka powierzchnie, mam nadzieje ze sie nie myli. Chodzilo nam tez o wykorzystanie na maxa sprawność kondensatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU - dokładnie tak samo jest u mnie ( znaczy podłogówka i drabinki z niską temp) musi wystarczyć ;)

a co do rurociągu do Ruskich to w sumie mogliby lecieć przez Wrocek, dołożyłabym Ci się do inwestycji.

U mnie sytuacja zgoła odwrotna, wczoraj z jęzorem na brodzie malowaliśmy kotłownię, ale hydraulik dziś nie dotarł jednak. No nic, jakby co, wszystko w pogotowiu i przyjmiemy go wieńcem i confetti :) Kcem mieć piec, nawet jeśli będzie mądrzejszy ode mnie :) będę miała z kim debatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU - dokładnie tak samo jest u mnie ( znaczy podłogówka i drabinki z niską temp) musi wystarczyć ;)

a co do rurociągu do Ruskich to w sumie mogliby lecieć przez Wrocek, dołożyłabym Ci się do inwestycji.

U mnie sytuacja zgoła odwrotna, wczoraj z jęzorem na brodzie malowaliśmy kotłownię, ale hydraulik dziś nie dotarł jednak. No nic, jakby co, wszystko w pogotowiu i przyjmiemy go wieńcem i confetti :) Kcem mieć piec, nawet jeśli będzie mądrzejszy ode mnie :) będę miała z kim debatować.

 

Uff czasem dobrze uslyszec, ze ktos ma podobnie zrobione. Normalnie to jak grupa wsparcia:)

Mruczka z tym mądrzejszym piecem, to wiesz że możesz nie wygrac..eee choć Ty pyskata jesteś to dasz radę, :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wysypki :) Kolejny etap z głowy. No ale ja nie wytrzymałem 3 dni i się władowałem z doopką i poziomką polatać delikatnie nazajutrz.

 

 

! No to chłopaki dali mi poglancować posadzkę.

Ja pierdziut, to diablica, a nie froterka. Chce ją skręcić w lewo a ona mi ucieka w prawo. Ehh chyba się zaczynam sypać.

 

U mnie chłopak od froterki miał takie zarąbiste lacze coś a'la paletki na śnieg. Mając dobry kontakt z podłożem, a nie na płycie styro można okiełznać maszynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret fajną robotę zrobił :)

 

 

 

aaaaa wysłałam do Ciebie pana Koparkowego :) był pełen zapału...już w jego oczach widziałam uśmiechających się Zygmuntów Starych (pewnie szybko policzył 10 zł za każdy km dojazdu)...no banana miał takiego,ze gdyby nie uszy, to by mu się okręcił dookoła głowy...do czasu aż usłyszał, że to kopać ma u MSU...mina zwiędła, pan sie skurczył i cichym głosikiem powiedział.....nie jadę :( .............................. i jeszcze ciszej ledwo dosłyszalnie dodał ...... boję się

 

 

 

 

 

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wysypki :) Kolejny etap z głowy. No ale ja nie wytrzymałem 3 dni i się władowałem z doopką i poziomką polatać delikatnie nazajutrz.

U mnie chłopak od froterki miał takie zarąbiste lacze coś a'la paletki na śnieg. Mając dobry kontakt z podłożem, a nie na płycie styro można okiełznać maszynę :)

Bo na nia sposob byl, zeby skrecic trzeba bylo raczke podniesc do gory. No coz chlopaki dali mi lekcje pokory :cool:

Ja sadze ze w poniedzialek tez sie wpakuje oblukac, ale raczej wysokosci :)

 

Oj Kruszynko :) Że też Ty wszędzie wleziesz :) :hug:

Oj Nelcia, chudy ale byk :lol:

 

Dopiero teraz wpadłam na wylewki, dałabyś radę tylko strój nie ten, chciałabym zobaczyć chłopa który podłogi przed świętami froteruje - mądrale

Przynajmiej Ty we mnie wierzysz i wiesz co masz racje, gdyby nie ten stroj :lol:

 

Kret fajną robotę zrobił :)

 

 

 

aaaaa wysłałam do Ciebie pana Koparkowego :) był pełen zapału...już w jego oczach widziałam uśmiechających się Zygmuntów Starych (pewnie szybko policzył 10 zł za każdy km dojazdu)...no banana miał takiego,ze gdyby nie uszy, to by mu się okręcił dookoła głowy...do czasu aż usłyszał, że to kopać ma u MSU...mina zwiędła, pan sie skurczył i cichym głosikiem powiedział.....nie jadę :( .............................. i jeszcze ciszej ledwo dosłyszalnie dodał ...... boję się;)

 

Malka wariatko, bo sie zakrztusilam winem..to zes wymysliła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...