Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

O fu... Ależ to musi walić :/ Brom jest jednym z najbardziej śmierdzących pierwiastków ;) Pamiętam, że kiedyś próbowałem uzyskać trochę bromu (lubiłem bawić się chemią trochę) i nawet udało mi się przeprowadzić reakcję, w której miał się krystalizować brom... Wytworzone pary bromu ulotniły się, ale woń jeszcze chyba z tydzień siedziała w pomieszczeniu :lol2: i ciężko było do niego wejść bez odruchu wymiotnego :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm...

Kwas borny H3BO3 zareaguje z wodorotlenkiem glinu Al(OH)3 dając boran glinu AlBO3 i wodę (3H2O) ;)

 

Czyli w rezultacie jest to nasączone wodnym roztworem boranu glinu ;) Bor faktycznie ma działanie bakteriobójcze i nie śmierdzi jak brom ;) Bliżej mu do jodu z zapachem...

 

 

Malka: sam nie wiem ;) po prostu reakcja była ciekawa, bo robiło się to w ten sposób, że wprowadzało się opary bromu do kolby odwróconej do góry nogami i krystaliczny brom miał się osadzać na ściankach tej kolby :D No a te opary taki fajny kolor miały :D Takie rude, hehe... Krystaliczny brom nie wonieje - to jego opary śmierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to nie chcę wełny nie chcę wełny nie chcę wełny, , jak macie stare gazety to chętnie przyjmę, na strop sobie wrzucę, przynajmniej gryźć nie będą :) witam się i dobrej nocy życzę :bye:

 

 

to zerknij na to

 

 

 

 

jak my bedziemy na etapie poddasza to napewno poprosze chocby o wycene

 

 

EDIT, dobra, dopiero doczytalem ze pisaliscie juz o piance PUR :) nie musisz zerkac :)

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu ur miałam wycenę 100 zł brutto za m2 o grubości 10 cm - na otwartokomórkową, gestość ok.13kg/m3

 

edit:

 

to dobra cena ?

 

Witam,

 

mam zaizolowane pianą ponad 250 m2 dachu i 150 m2 stropu ( drewniany). W zeszłym roku w sierpniu płaciłam za grubość między 10 a 15 cm połowę mniej. Aż tak zdrożało ??? Ja wiem, że przy wycenie bierze się pod uwagę powierzchnię ( im więcej m2 tym taniej_ tak było u nas) i stopień nazwijmy to trudności pracy ( czy wszystko na kolanach lub w pozycji leżącej czy też na stojąco) ale różnica na dzień dzisiejszy jest ogromna.

 

MSU _ podziwiam i kibicuję od dawna... Jesteś wielka. Trzymam kciuki za spełnienie marzeń.

 

Pozdrawiam

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) , oj, jakby moje dziecko po strychu polatało to ja nie wiem czy coś by mi z tego stropu zostało :-). Tak dla jasności , u mnie strop to kratownica z belek , na to płyta OSB gr 18, do spodu piana i karton gips. Poprosiłam męża , żeby się przeszedł po strychu. No i u mnie niestety poddasze do prowadzenia normalnej aktywności życiowej się nie nadaje..... Hałas jest.

 

Pozdrawiam

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka: wiesz, akustyczność w dużej mierze zależy od konstrukcji. Jeśli między podłogą, a okryciem sufitu piętra poniżej nie ma żadnej dylatacji, to hałas będzie, choćby nie wiadomo co się robiło. Chodzi tu o mechaniczną separację tych powierzchni, czyli np. wykonanie pływającej podłogi, albo sufitu podwieszanego tłumionego czymś bardziej elastycznym od piany PUR. Piana stanowi b. dobrą barierę termiczną, natomiast akustycznie nie jest rewelacyjna - ze względu na sztywność przenosi stuki (owszem, tłumi, ale głównie szumy), a jeszcze są dodatkowo belki drewniane, które b. ładnie przenoszą drgania. Dlatego zwykło się robić dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy GK a belkami, która m. in. oprócz likwidacji mostków dodatkowo robi za wygłuszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dopiero teraz poczyniam pierwszy wpis i chciałam wyrazić swój podziw nad zaangazowaniem się Pani Inwestorki w budowę ;) zazdroszczę tez tego zaangazowania bardzo bo tez jestem zdania ze "jak sobie sam nie zrobisz dobrze, to nikt ci nie zrobi" i ddałabym jeszcze "tanio". Niestety ze względu na swój podwójny stan zostałam wyłączona z ciężkich robót i bardzo mnie to irytuje. no ale nic nie poradzę. jeszcze raz gratuluję!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu to pewnie znajdzie na ten tydzień inne BARDZO WAŻNE I NIECIERPIĄCE ZWŁOKI prace :) generalnie jak nadzoru nie ma to jakoś michom słabo idzie (w każdym razie mojemu michu :) )

 

Skąd wiedziałas :lol:

 

a może gdzieś leży zamotana w kokonie i potrzebuje pomocy?

ma ktoś szydełko? nożyce jakieś? z odsieczą! na koń!!

EEE pomocy, czekaj, czekaj, a chciałoby Ci sie ukladac welnę...bo w sumie to taką pomoc z checia bym przyjęła :)

 

MSU żyjesz?! bo zaczynamy się poważnie martwić, no chyba że właśnie się przeprowadzasz i szykujesz nam parapetówę :)

 

Ej, no wiesz że ja jestem niezniszczalna, zaszylam sie na poddaszu

 

Witam, ja dopiero teraz poczyniam pierwszy wpis i chciałam wyrazić swój podziw nad zaangazowaniem się Pani Inwestorki w budowę ;) zazdroszczę tez tego zaangazowania bardzo bo tez jestem zdania ze "jak sobie sam nie zrobisz dobrze, to nikt ci nie zrobi" i ddałabym jeszcze "tanio". Niestety ze względu na swój podwójny stan zostałam wyłączona z ciężkich robót i bardzo mnie to irytuje. no ale nic nie poradzę. jeszcze raz gratuluję!!!!!

 

Cześć, gratuluje podwójnego stanu:)Niebawem będzie Cię czekała praca przy maleństwie więc odpoczynek jak najbardziej jest teraz dla Ciebie wskazany i ani waż sie tykac budowlanych robót. Zresztą ktoś musi być kierownikiem zamieszania :)

 

A gdzie się MSU podziała??

 

A jestem...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...