Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Za jakis tydzien akcja ocieplanie - czyli znow trzeba bedzie zapierniczac po scianach, moze w końcu się opalę ;)

 

Powinnaś opatentować jako najlepszy sposób na opalanie;)

 

Noo ja tez nie lubie poniedzialkow, ale serio nie mialam kiedy napisac, ale obiecuję letką poprawę.

 

Wiem, ze sa wakacje, ale jakaś lekcja by sie przydała:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od razu lepiej się poczułam jak Cię poczytałam :) Witaj z powrotem zaginiona w oparach Śnieżki i Beckersa

:o nie wiedziałam że dekory mają wymiary co do 0,5 cm - ja bym uwierzyła sklepowi i przełknęła - poszerzasz mi światopogląd

i co z tym zlewem? stuknęłaś czy zwróciłaś? bo ja też wiem że są zlewy "stukane" i tez bym się pewnie nie kłóciła (jesuuu ale ze mnie spolegliwa łamaga)

o styropian bym się kłóciła bo akurat ta lekcję przerobiłam i nikt mi głupoty nie będzie wpierał, przećwiczyłam to już przy zamawianiu na fundamenty ha !

jak nie będzie termoorganiki to może weź knaufa, jakość i cena podobna, ja tylko te dwa biorę pod uwagę

ale zdjęcia z ocieplania będą, proooszę, bo my też się będziemy przymierzać, może jeszcze przed zimą, i bez lekcji ani rusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej się poczułam jak Cię poczytałam :) Witaj z powrotem zaginiona w oparach Śnieżki i Beckersa

:o nie wiedziałam że dekory mają wymiary co do 0,5 cm - ja bym uwierzyła sklepowi i przełknęła - poszerzasz mi światopogląd

i co z tym zlewem? stuknęłaś czy zwróciłaś? bo ja też wiem że są zlewy "stukane" i tez bym się pewnie nie kłóciła (jesuuu ale ze mnie spolegliwa łamaga)

o styropian bym się kłóciła bo akurat ta lekcję przerobiłam i nikt mi głupoty nie będzie wpierał, przećwiczyłam to już przy zamawianiu na fundamenty ha !

jak nie będzie termoorganiki to może weź knaufa, jakość i cena podobna, ja tylko te dwa biorę pod uwagę

ale zdjęcia z ocieplania będą, proooszę, bo my też się będziemy przymierzać, może jeszcze przed zimą, i bez lekcji ani rusz :)

Hej, co do zlewu to wiem ze sa wypukiwane otwory, ale ten od spodu nie mial zadnego przygotowania ku temu, a z drugiej strony zaplacilam za zlew z otworem na baterię, wiec dlaczego mialabym ryzykowac uszkodzeniem umywalki i robic to sama.

 

Co do dekorow, plytki Baletia paradyza 59,5x29,5, do tych plytek sa dedykowane jedynie dekory z tej samej serii 59,5 - tak zeby pasowaly. Przy bezfugowym polozeniu plytek, badz tez z minimalną fugą muszą byc te 59,5 a nie uniwersalne 60cm. Co do styropianu zastanawiam sie jeszcze nad Swissporem, ale nie wiem czy warto?? Moze ktos zna ten styropian? Mialam termoorg. na piwnice i podlogi i w porzadku, z innym nie mam doswiadczenia

 

 

Co do zdjec z ocieplania step by step - masz załatwione :)

 

A jeszcze, na samoopaleniznę świetne są marchewki, przećwiczyłam, chrupię od półroku i wyglądam jak po urlopie na Bermudach :)

Ja chyba zaczne bo jestem blada jak sciana:)

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba bylo siedziec cicho przy pustakach i betunie, robić swoje i mieć święty spokój. A tak samo urwanie doopy dzień w dzień . Wszystko rozgrzebane, na wczoraj i końca nie widać. .... bo jak bym tą Panią stuknęła......dopóki na wkurwie.....coraz częściej mówię " Mam to w doopie", "Olej to Misiek", "daj se spokój", "a niech już tak zostanie,"Obrazek się tam powiesi i nie będzie widać" :lol:, poza tym zaczęłam klnąć jak szewc. I muszę to napisać szczerze albo wykończeniówka Ciebie, albo Ty ją!

 

Oj szczera prawda MSU - nie ująłbym obecnie prowadzonych przez nas etapów celniej - trzymajmy się jeszcze trochę, a będzie co opijać... Jak mniej więcej ogarniemy wnętrza, to coraz częściej zerkam za okna i przerażającą dżunglę czekającą na ogarnięcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak mniej więcej ogarniemy wnętrza, to coraz częściej zerkam za okna i przerażającą dżunglę czekającą na ogarnięcie....

Przerazasz mnie ;)

 

Ja tam lubie Afrykanskie klimaty ;)

 

....bardziej przeraza mnie cala papierologia niezbedna do zakonczenia budowy - to dopiero dzungla:rolleyes:

 

A tak w ogole czesc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając styropian kierowałam się badaniami ITB z 2010r. (nie wiem czy są nowe), opinie sprzedawców są zależne od wielkości marży na danym produkcie, a opinie forum, jak wiadomo, bywają mylące (zależy kto je pisze :) ) Mam skrót z tych badań:

 

Trzymać się z dala od:

kleje: Styrokontakt Start (Inter Grąd), Anserglob BCX39 (Zakłady Chemiczne "Anser"), Platinum SP-KS (Akamit), Solbet Gabit T-1 (Solbet), Skała KSZ (Skała), Mitech KS (Mitech Chemia Budowlana), Fasakol (Remil dla Kabex Docieplenia) oraz AK 530 (Alpol);

styropian: Austrotherm 15 EPS 70-040 (Austrotherm), Neodach/Podłoga i Neofasada Premium (Neotherm), EPS 038 (Yetico), EPS 036 (P.P.U.H. Styropmin), EPS 100 samogasnące (Styrmann), Styropol Profi EPS 040 Fasada (Styropol), EPS 040 fasada (Swisspor)

Bardzo dobrze wypadły:

kleje:Capatect 190S (Caparol Polska), Lepstyr 210 (Kreisel), Fast Normal S (Fast), Bolix Z (Bolix), Mapeitherm (Mapei Polska) oraz Sto-ispo (Sto)

styropian: Termo Organika, Knauf i Izolbet.

 

Oczywiście można powiedzieć że dobrze wypadły te które dobrze zapłaciły, ale nie dajmy sie zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....bardziej przeraza mnie cala papierologia niezbedna do zakonczenia budowy - to dopiero dzungla:rolleyes:

 

A tak w ogole czesc :)

 

No cześć :)

 

Odnośnie papierologii to już zacząłem - w sobotę przyjeżdza geodeta na inwentaryzację powykonawczą, mam prawie na bieżąco dziennik budowy, robi się cert energetyczny z netu, a jakże, czekam na protokoły i umowy śmieciowo-kanalizacyjno-wodne, czekam na pieczątki branżowe, pomiary instalacji, długości członka i tak dalej.... ehhhhhhh Faktycznie tego spoooro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o nie wiedziałam że dekory mają wymiary co do 0,5 cm - ja bym uwierzyła sklepowi i przełknęła - poszerzasz mi światopogląd

- tyż nie widziołem - już wim

 

 

o styropian bym się kłóciła bo akurat ta lekcję przerobiłam i nikt mi głupoty nie będzie wpierał, przećwiczyłam to już przy zamawianiu na fundamenty ha !

jak nie będzie termoorganiki to może weź knaufa, jakość i cena podobna, ja tylko te dwa biorę pod uwagę

ale zdjęcia z ocieplania będą, proooszę, bo my też się będziemy przymierzać, może jeszcze przed zimą, i bez lekcji ani rusz :)

A ja polecam swisspora -jak ocieplałem fundament 20cm płytami to były równe jak ta lala. Gdzieś w dzienniku opisałem - max 5mm wybrzuszenia na kilku szt było a na reszcie do 2-3mm. Nigdy tak równego styropianu nie widziałem. Za to słyszałem że termoorganika jest b. krzywa a genderki na oczy nie chcę widzieć - krzywizny 5-9mm na większości płyt - nieraz trzeba było ciąć na pół aby prosto leżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając styropian kierowałam się badaniami ITB z 2010r. (nie wiem czy są nowe), opinie sprzedawców są zależne od wielkości marży na danym produkcie, a opinie forum, jak wiadomo, bywają mylące (zależy kto je pisze :) ) Mam skrót z tych badań:

 

Trzymać się z dala od:

kleje: Styrokontakt Start (Inter Grąd), Anserglob BCX39 (Zakłady Chemiczne "Anser"), Platinum SP-KS (Akamit), Solbet Gabit T-1 (Solbet), Skała KSZ (Skała), Mitech KS (Mitech Chemia Budowlana), Fasakol (Remil dla Kabex Docieplenia) oraz AK 530 (Alpol);

styropian: Austrotherm 15 EPS 70-040 (Austrotherm), Neodach/Podłoga i Neofasada Premium (Neotherm), EPS 038 (Yetico), EPS 036 (P.P.U.H. Styropmin), EPS 100 samogasnące (Styrmann), Styropol Profi EPS 040 Fasada (Styropol), EPS 040 fasada (Swisspor)

Bardzo dobrze wypadły:

kleje:Capatect 190S (Caparol Polska), Lepstyr 210 (Kreisel), Fast Normal S (Fast), Bolix Z (Bolix), Mapeitherm (Mapei Polska) oraz Sto-ispo (Sto)

styropian: Termo Organika, Knauf i Izolbet.

 

Oczywiście można powiedzieć że dobrze wypadły te które dobrze zapłaciły, ale nie dajmy sie zwariować.

 

Dzieki Aniu za informacje, przy obecnym szumie informacyjnym mozna zwariowac co jest naprawde dobre a co nie, kto zapłacił, a kto nie i który producent podszywa sie na forum za zwyklego zjadacza chleba. Klej Platinum SP-KS to akurat klej Termoorganiki, a słabo wypadł - dziwne...

Ja mam mętlik, a musze kupic nalepiej dzis

 

No cześć :)

 

Odnośnie papierologii to już zacząłem - w sobotę przyjeżdza geodeta na inwentaryzację powykonawczą, mam prawie na bieżąco dziennik budowy, robi się cert energetyczny z netu, a jakże, czekam na protokoły i umowy śmieciowo-kanalizacyjno-wodne, czekam na pieczątki branżowe, pomiary instalacji, długości członka i tak dalej.... ehhhhhhh Faktycznie tego spoooro...

No weź, mobilizujesz mnie -chyba tez sie juz musze za to wziasc, bo jakos ciagle mam tylko w planach :)

 

Ps. Jak planujesz oczko wodne, to pamietaj o pozwoleniu z Okregowego Inspektoratu Ryboslostwa Morskiego, zas trawnik powinien przejsc testy i miec certyfikat UEFA.

Innaczej nie dostaniesz odbioru :lol:

 

 

A ja polecam swisspora -jak ocieplałem fundament 20cm płytami to były równe jak ta lala. Gdzieś w dzienniku opisałem - max 5mm wybrzuszenia na kilku szt było a na reszcie do 2-3mm. Nigdy tak równego styropianu nie widziałem. Za to słyszałem że termoorganika jest b. krzywa a genderki na oczy nie chcę widzieć - krzywizny 5-9mm na większości płyt - nieraz trzeba było ciąć na pół aby prosto leżały.

Widzisz, ile ludzi tyle opinii. Ja mialam Termoorg na podlogi i piwnice, i nie narzekałam, Bash z tego co pamietam mial Genderke na fundamenty i chyba tez nie narzekal...co Bash?

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ile ludzi tyle opinii. Ja mialam Termoorg na podlogi i piwnice, i nie narzekałam, Bash z tego co pamietam mial Genderke na fundamenty i chyba tez nie narzekal...co Bash?

 

Wiesz nie jest tak, że słyszałem. W obecnym domku w którym mieszkamy teraz robiliśmy izolację fundamentów 3 lata temu i taka krzywa genderka była. Mam gdzieś nawet foty z przyklejonych i przeciętych na pół płyt. Za to rok temu ocieplaliśmy górę swisporem i płyty 10cm równiutkie jak blat stołu. Taka jest moja opinia i moje doświadczenie. Wole mieć styro 5zł droższe na 1m3 ale równe które nie wymaga szlifowania - naszych scian fundamentowych w M131 tarka do styro w ogóle nie tknęła - tak równy styro był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rkowal79- Pamietasz moze jaki to byl EPS 040 czy 070?

Swisspora braliśmy EPS040 gr.20cm dla nas na sciany fund, a dla wuja na domek w którym mieszkamy EPS040 gr.10cm.

Kosztował wtedy około 125zł/m3 z internetu. Zamówiliśmy przez firmę z Mroczy z polecenia producenta (SWISSPOR oddział koło Gdańska). Polecili nam tą firmę, byłem osobiście zawieźć kasę bo mam do nich 50km w środę przed Bożym Ciałem a styropian przyjechał DWA DNI później w piątek autem firmowym SWISSPORA. normalnie szok.

 

link na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21090061

 

Wybór oczywiście nalezy od Ciebie. Jeśli będą dalej solidni będę na pewno brał przez nich.

 

Nie wiem jakie jest minimum logistyczne. Chcecie ocieplać cały domek więc ze 20-25m3 będzie. My braliśmy 20m3. Teraz na ocieplenie będziemy potrzebować 37m3!!! na samą elewację i ze 40m3 wełny na poddasze. Jeśłi chcesz to mogę kontakt do mroczy dać, zresztą oni sprzedają na allego styropian i mają dość dużo aukcji.

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no męskie poczucie barw mnie powaliło :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Noo muszę to u nas w robocie opatentować:)

 

MSU czy ja mogę trochę tek Twojej hmmm stanowczości sobie pożyczyć??

I tego wnerwa i tych słów niecenzuralnych??

Na gwałt potrzebuję bo mi na glowę wszyscy włażą!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no męskie poczucie barw mnie powaliło :rotfl::rotfl::rotfl:

 

:) tak tylko slyszalam :rolleyes:

 

Swisspora braliśmy EPS040 gr.20cm dla nas na sciany fund, a dla wuja na domek w którym mieszkamy EPS040 gr.10cm.

Kosztował wtedy około 125zł/m3 z internetu. Zamówiliśmy przez firmę z Mroczy z polecenia producenta (SWISSPOR oddział koło Gdańska). Polecili nam tą firmę, byłem osobiście zawieźć kasę bo mam do nich 50km w środę przed Bożym Ciałem a styropian przyjechał DWA DNI później w piątek autem firmowym SWISSPORA. normalnie szok.

 

link na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21090061

 

Wybór oczywiście nalezy od Ciebie. Jeśli będą dalej solidni będę na pewno brał przez nich.

 

Nie wiem jakie jest minimum logistyczne. Chcecie ocieplać cały domek więc ze 20-25m3 będzie. My braliśmy 20m3. Teraz na ocieplenie będziemy potrzebować 37m3!!! na samą elewację i ze 40m3 wełny na poddasze. Jeśłi chcesz to mogę kontakt do mroczy dać, zresztą oni sprzedają na allego styropian i mają dość dużo aukcji.

dzieki za namiary

 

Noo muszę to u nas w robocie opatentować:)

 

MSU czy ja mogę trochę tek Twojej hmmm stanowczości sobie pożyczyć??

I tego wnerwa i tych słów niecenzuralnych??

Na gwałt potrzebuję bo mi na glowę wszyscy włażą!!

 

Lata praktyki....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...