Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

 

Co do zdjec z ocieplania step by step - masz załatwione :)

 

 

My w tym miesiącu zaczynamy .. pójdzie raczej termoorganika .. zwykła (nie ta najsłabsza, tylko druga w kolei).

Zrobilismy analize ciepłoty przy kazdej termoorganice w zależności od grubości (dot. naszego konkretnego domu) i wyszlo nam ze obkładając dom zwykłą białą 20 cm mamy taki sam efekt jak przy 15 cm platinum a cena mniejsza.

 

Jeśli chodzi o to, który lepszy, to sie zmienia w czasie. Są partie Swisspora które są krzywe, a potem są idealne i tak samo z Termoorganiką. Trzeba patrzec na to co jest TERAZ równe, a nie 2-3 lata temu, bo to jest bardzo mało miarodajne niestety. Parametry cieplne raczej bez zmian, tu własnie chodzi o tą "krzywość" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie właśnie chodziło w tych badaniach o trzymanie parametrów cieplnych, bo czy krzywe czy proste to już w każdej partii inaczej.

MSU będziecie kołkować?

Bedziemy kolkowac, ale raczej tylko od scianki kolankowej wzwyz, czyli. szczyty

Sciana frontowa z piwnica ma jakie 11,5 metra- nawet nie chce myslec jak my to ocieplimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7,5 m... a ja przy 3 mam miękkie kolana, a jak mi się jeszcze chybocze pod nogami...

MSU czy mnie się dobrze kojarzy że wieniec to powinien być na całym obwodzie domu na jednym poziomie? tworzyc ciągłą linię z belką zbrojeniową nad tarasem? ch... nie mogę złapać mojej kierowniczki od rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o balkon/taras to zobacz w dzienniku Basha - post z 18 listopada ( 2-ga strona dziennika). My balkonu nie robilismy. Co do wienca to tam gdzie wchodza belki terivy w wieniec, dobrze zeby byl opuszczony o 4cm ( belki sa podniesione). Ja mialam wieniec wokół budynku na tym samym poziomie, ale nie jestem na 100% pewna czy niema od tej reguły wyjątków, na pewno jest przy roznych poziomach stropu np strop nad garazem i strop nad reszta domu, w innych przypadkach - nie wiem. Bynajmniej wysokość wieńca nie może być mniejsza niż wysokość stropu,który okala. A jak masz w projekcie stropu?

Na Twoim miejscu to nie scigałabym ekipy, ale Kierbudkę - bo cos widze, ze to ona sie najbardziej miga

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie tego dokładnie nie widać (albo ja nie widzę), ekipa się upiera że tak ma być, a kierowniczka nie zgłaszała podobno do tego zastrzeżeń we wtorek. Tyle że dla mnie to dziwaczne jest wieniec nad tarasem i podcieniem podniesiony o 10 cm w stosunku do tego "normalnego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilam Termoorganike silver i chce miec to juz glowy, ehhh teraz tylko kleje.....

 

hyh.. akurat silver nam wyszedł najdroższy w stosunku do parametrów cieplnych etc.

 

ile płaciliscie za metr ?

 

jak to jest z tym kołkowaniem. czy to czy trzeba/nie trzeba zalezy od np. grubosci styropianu ? Bo to, ze od wysokosci domu to juz gdzies wyczytałam. Ale chyba jest róznica jesli klei sie 12cm a np.25. Hm ?

 

Sciana frontowa z piwnica ma jakie 11,5 metra- nawet nie chce myslec jak my to ocieplimy..

 

u nas 10,8 .. też niewesoło. mam kolegę zapalonego wspinacza, moze uprzęże i liny pożyczy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie tego dokładnie nie widać (albo ja nie widzę), ekipa się upiera że tak ma być, a kierowniczka nie zgłaszała podobno do tego zastrzeżeń we wtorek. Tyle że dla mnie to dziwaczne jest wieniec nad tarasem i podcieniem podniesiony o 10 cm w stosunku do tego "normalnego".

 

To ile Ty bedziesz miala nadbetonu? Ten podniesiony jest na tej samej wysokosci co zebra rozdzielcze i wierzch garów?, czy w ogole wyzej o 10cm od calej reszty stropu?

 

MSU, na pocieszenie mogę dodać, że wykończeniówka kiedyś sie kończy;)

 

Wiesz, że zdjecia musisz uzupelnić?! :cool:"

Jaaasne, Ty to dasz odetchnać

 

hyh.. akurat silver nam wyszedł najdroższy w stosunku do parametrów cieplnych etc.

 

ile płaciliscie za metr ?

 

jeszcze nie zaplacony - 165zl/m3

 

jak to jest z tym kołkowaniem. czy to czy trzeba/nie trzeba zalezy od np. grubosci styropianu ? Bo to, ze od wysokosci domu to juz gdzies wyczytałam. Ale chyba jest róznica jesli klei sie 12cm a np.25. Hm ?

Ja czytałam, ze powyzej 12m oraz zalecen producenta kleju

 

u nas 10,8 .. też niewesoło. mam kolegę zapalonego wspinacza, moze uprzęże i liny pożyczy ..

To jest mysl, bujac na linie w oblokach :D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

 

mój mąż też twierdzi,ze są trzy kolory - biały czarny i kolorowy. a ch..owy i pedalski sa odcieniami kolorowego ;)

 

 

 

Znalazłaś kabel ?

 

edit

 

 

a do ocieplenia mogę Ci pożyczyc mojego młodego - toto wszędzie wlezie :lol2:

 

P1070719.JPG

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :)

 

mój mąż też twierdzi,ze są trzy kolory - biały czarny i kolorowy. a ch..owy i pedalski sa odcieniami kolorowego ;)

 

 

 

Znalazłaś kabel ?

 

Czesc Gwiazdo, to wychodzi na to, ze mam kolorowy dom :cool:

 

Kabla nie znalazłam, niestety, a fajny byl - taki krotki, ehh

 

Edit : Wystaw Mlodemu L4 do szkoly na wrzesien i dawaj mi go, a styro umie kleic.....zresztą nauczy się :D Albo jeszcze lepiej, niech nas nauczy wspinaczki:)

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkoscórką, człowiek edytuje post bo nim kliknie wyślij to już pięć odpowiedzi ;) a nim edytuje to na ten edytowany już odpowiedzą - ja juz wiem, ze szybkie jesteście nie tylko budując domy :lol2:

 

 

Jak będzie za fajnie to mi się dzieciak rozpłacze ze on też chce huśtawkę 10 metrów nad ziemią ;)

 

patrz wyżej :) moje mówi i ma :lol2: 16 metrów nad ziemią :lol2: On ma radochę , a mamusia na dole posrana :oops: Ale juz sobie zaklepał,ze on bedzie rynny czyścił :)

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za fajnie to mi się dzieciak rozpłacze ze on też chce huśtawkę 10 metrów nad ziemią

 

patrz wyżej :) moje mówi i ma :lol2: 16 metrów nad ziemią :lol2: On ma radochę , a mamusia na dole posrana :oops: Ale juz sobie zaklepał,ze on bedzie rynny czyścił :)

 

To Twoje to troche jednak większe niz moje. Czy 3-latki mogą sie wspinać ? 9-miesieczna córa aktualnie trenuje wspinacze po wszystkim, wiec w zasadzie też się zalicza.

 

Druga w kolei to wlasnie standard - lambda 042 - ta ktora odmowilam.

Zwiekszanie, grubosci styropianu u mnie nie wchodzi w gre, bo mam odsuniete krokwie na stryro 15cm.

 

tę własnie u nas weźmiemy, ale my możemy szaleć z grubością.

 

sprawdzilam aż z ciekawosci, u nas silver po 155, przy większych zamówieniach pewno ze 152 by zeszło.

 

Albo jeszcze lepiej, niech nas nauczy wspinaczki

 

wspinaczka przy budowie domu to pikuś ;) jak piwnice wybudowałaś to śmigniesz na skale w pół minuty, trzeba mieć sprawne ręce ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasiaMC - mam wrazenie, ze w zachodniopomorskim wszystko jest drozsze, a raczej jestem na 100% pewna, ze place duzo wiecej od papierologii po materialy budowlane, niz koledzy i kolezanki np z poludnia Polski. Nawet w W-wie sa tansze materialy budowlane, nie wspominając juz o takich rzeczach jak kuchnia, schody i tym podobne. Placimy chyba, za bliskośc z zachodnimi sasiadami i to sie odbija czkawką

 

Malka, Ty wiesz ze Twoj Mlody to ideal niedoscigniony, wiec jakby nie mial co ze soba zrobic, to ja go z checia przygarne ;)

 

Aga - kartę od telefonu???

 

Ania - dorwalas Kierbudkę, bo sama jestem ciekawa

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...