Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Ja się waham między termo a knaufem, ale to już na wiosnę decyzja chyba, bo kasa się kończy i nie damy rady ocieplić teraz. Ale przypomnę się, tylko jak już siądziesz na laurach, nie będę Ci teraz głowy zawracać :)

 

Ania, z racji tego ze Cie bardzo lubie..kup Knaufa

 

Poszło Wam nieziemsko! :D Ostatnia ramka powalająca, że też pozwoliłaś na to wejść, bo mam nadzieję sama nie wchodziłaś?

A wolniej niż my chyba dlatego że robicie hmmm.... dokładniej ;)

Czekam na tynk.

 

Czesc Kwitko, no niestety nie poszlo, tylko ciagle idzie, bo caly czas walczymy, choc obecnie wiecej brat z tesciem, bo my wrocilismy do pracy.

Mamy polozony tynk na dwoch scianach, kladl moj brat z pomocnikiem i nie chce zapeszac, wiec pokaze calosc ;). Sposob mocowania barierek na oknach zgapilismy od Was :cool: A z tym wolniej, ja sie rozpedzilam na szybko, meska czesc bardzo ostudzila moj zapal

 

 

Pamiętam jak kupowałem wyohowaną i wyahowaną genderkę na fundamenty... Hydrofobizowane kulki tylko latały w powietrzu jak musiałem scierać przed siatkowniem... Taka była prosta....

Jak postawilam na rownej posadzce dwie plyty na siebie poziomo (dluzszym bokiem), a obok pionowo trzecia. To te dwie stykaly sie na rogach, a w srodku bylo ugiecie na grubego kciuka, czyli jakies 1,5 cm , ta co stala pionowo byla nizsza o jakies 2 -3 cm. Jakos 2x50cm nie chcialo dac mi 100cm, jakas inna matematyka

 

Bo termoorganika jest przereklamowana i niestety też krzywa. Czasami nie posądzajcie mnie o sciemę, znajomi zajmujący się ociepleniami to potwierdzają. Fakt, nie jest to tak jak w genderce ale potem tarka w ruch koniecznie.

A dla mnie musi być styro taki, że tarka nie ma prawa go tknac, bo potem kleju zamiast 3mm to 4-5mm się kładzie.

MSU, ile płyt krzywych mieliście?? Takich z krzywizną 5mm lub więcej.

Każda paczka kryła dla mnie niespodzianke, totalne wymieszanie, dwie płyty dobre, a trzecia juz krzywa, jedna paczka ok, druga wymieszana, totalny mix. Styropian miał 15cm i 16cm i 17cm, a nawet tak dla checy 14 cm. Płyta potrafila miec z jednej strony 15 cm, a na drugim koncu juz 17cm

Krzywizny siegaly 2cm, ugiecia poziome do 1,5cm. Wysłałam firmie maila, ze zdjecia wyciekna na FM, to dlatego na drugi dzien byl u nas handlowiec, jak zobaczyl na wlasne oczy jak wygląda ich styropian to wlos mu sie zjeżył, zas na drugi dzien przyjechał zdumiony technolog. Obydwóm odebrało mowę. Jedyne w tym jest to, ze firma podeszla profesjonalnie do reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szalejecie - takie rusztowanie! Nie boję się wysokości, ale to "lekka" przesada ;)

Kupowałem styropian 10cm Izolbet-u - wydaje mi się prosty, a na pewno bez jakichś widocznych odchyłek.

 

 

 

Przyszłam pochwalić prace i opieprzyć za rusztowanie:mad: Po Waszych doświadczeniach ze szlifierką na takie coś włazicie?! Mam nadzieję, że nic się Wam nie stanie (mam skrzywienie na punkcie BHP).

 

No co Wy z tym rusztowaniem..tylko ostani blat jest na płatwi ;), ale tak ogolnie rusztowanie jest spoko, nawet poprzywiazywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak ogolnie rusztowanie jest spoko, nawet poprzywiazywane :)

I tak ma być, Co by złodziej nie porwał za szybko albo wiatr przewrócił :p:P

 

No co Wy z tym rusztowaniem..tylko ostani blat jest na płatwi ;)
,

Tak na poważnie to te rusztowania są bardzo mocne. Sam się dziwiłem jak u nas remontowali miesiąc temu kościół i obijali ,,cebule" na wieży blachą miedzianą. Mieli takie same rusztowania stawiane na sam szczyt (jakieś 45-50m!!!!)

Wszystko kotwione i sam żałuję że fotosów nie zrobiłem.

Za to teraz ,,Cebula" na kościele błyszczy się lepiej od tej w Licheniu. Pięknie się w słońcu odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to teraz ,,Cebula" na kościele błyszczy się lepiej od tej w Licheniu. Pięknie się w słońcu odbija.

 

 

Mam nadzieję,że u mnie na takie cudo nikt nie wpadnie, bo będę niczym rzymskie galery pod ostrzałem luster Archimedesa ;)

 

 

 

no ni cholery nie moge się wyzbyć widoku Zenka klepiącego styropian - oczywiście w garażu :bash:

 

A elewacja..hymmm, no jednak uprzęże mogłam podesłać - jakoś tak spokojniej bym spała - to lewitujące rusztowanie.....no cóż - młodość uskrzydla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za drogowskaz na styropian :) Mam nadzieję że się do wiosny nie popsują ;)

Polecam sie na przyszlosc ;)

 

Cześć MSU, dobrze że dajesz znaki życia:)

Pięknie Wam poszło!!

 

ps. z niecierpliwością czekam na pełne okazanie:)

ps2. nie dość że sie opalałas to jeszcze lażakowanie na wysokościach było fiufiu:p

No baaa Pani, przeca obiecałam, ze full wypas opalanie, urlop i te sprawy...pelna okazałosć tuz, tuz

 

I tak ma być, Co by złodziej nie porwał za szybko albo wiatr przewrócił :p:P

 

,

Tak na poważnie to te rusztowania są bardzo mocne. Sam się dziwiłem jak u nas remontowali miesiąc temu kościół i obijali ,,cebule" na wieży blachą miedzianą. Mieli takie same rusztowania stawiane na sam szczyt (jakieś 45-50m!!!!)

Wszystko kotwione i sam żałuję że fotosów nie zrobiłem.

Za to teraz ,,Cebula" na kościele błyszczy się lepiej od tej w Licheniu. Pięknie się w słońcu odbija.

Jak tak blyszczy to chyba w okularach slonecznych robili, swoja droga jak dawalo slonce to nakladalismy okulary sloneczne przy nakladaniu styropianu, mozna bylo oslepnac, tak dawało bialym po oczach. Jakby nie bylo okulary byly i tylko drinka z parasolka brakowalo

 

no ni cholery nie moge się wyzbyć widoku Zenka klepiącego styropian - oczywiście w garażu :bash:

:cool:, ej tam to zalezy jaki to Zenek byl, jak fajny to fakt ciezko zapomniec ;)

 

 

A elewacja..hymmm, no jednak uprzęże mogłam podesłać - jakoś tak spokojniej bym spała - to lewitujące rusztowanie.....no cóż - młodość uskrzydla ;)

No co Ty, jakie lewitujace, bujac sie mozna Pani na linach niczym Jane i Tarzan :lol:

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. my w tym tygodniu dopiero zaczniemy ze styro, wczoraj zamawiałam Termoorganikę, ale mogę jeszcze zmienic bo dopiero w środe ma być, dałaś mi do myślenia :(

 

Pytanie brzmi : jaką mam gwarancję, że Knauf nie będzie gorszy ? Żadną :(

 

Gwarancji zadnej i tak jak juz pisalam, mialam wczesniej Term. na scianach piwnicy i pod wylewkami i bylo wszsytko w porzadku. Najwidoczniej przy fasadzie mialam pecha. Sadze, ze teraz bardziej sie beda pilnowac, po rabanie jaki tam przeszedl i mam nadzieje, ze dostaniesz rowny jak od linijki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem... żyję...

A że została wzmianka o mnie umieszczona w dzienniku...

Dodam kilka słów komentarza...

 

Od razu, że nie chciałem zrobić zdjęcia... nie było czym:) ale jeszcze wrócę więc bedzie okazja... tylko nie wyrzucaj szrocika...

Po mimo, że czas na wiele nie pozwolił i rzeczywiście jak przeciąg przeleciałem przez budowę... to wiem, że nawet tak krótka wizyta podnosi na duchu...

Na pewno jeszcze w niedalekiem przyszłości, jak tylko budowa da troche czasu... to zawitam do szczecina i do gryfina oczywiście...

Zbyt wiele tam zostawiłem zeby nie odwiedzać przyjaciół:)

 

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym styropianem to naprawdę miałaś pecha. Ja to w ogóle nie myślałam że styro może być krzywy :) Nasz, przecież najtańszy , a był prościutki :) Trochę płyt było delikatnie wybrzuszonych ale naprawdę prawie niezauważalnie. Bardzo czekam na efekt końcowy, fajnie już mieć taką całkiem skończoną elewację, nam niestety przyjdzie na to poczekać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu Kochana, w przyszły weekend to nawet nie kuś, bo plan mam tak napięty, że nie wiem czy mi czasu starczy...

Na pewno zawitamy, bo tak miłych ludzi - jak Wy - nie da się długo omijać... czas pokaże kiedy...

Bardzo zapraszam także w moje strony:)

 

Co do styropianu, rzeczywiści rzadko spotykany widok, żeby aż tak źle pocieli...

Ja nie brałem z bardzo górnej półki, a był prosty jak drut... widocznie taka partia...

Jakby nie było budowa wygląda bardzo dobrze... jak tylko skończycie ocieplanie i wrócicie do środka to pójdzie jak burza... oby skupić się na najważniejszych sprawach do zamieszkania i na pewno sie uda...

 

Pozdrawiam.

Inż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...