Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

... czyli na niecałe 240 na gotowo? (zakładając nawet 2cm zaprawy, 5 styro, 5 wylewki, 2 tynku na suficie minus coś na podłodze). W piwnicy wystarczy w zupełności - przypilnuj wysokości nadproża w garażu aby nie mieć kłopotu z bramą segmentową. Najlepiej minimum 30 cm od sufitu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie jest tak ( musiałam przysiasc jeszcze raz do projektu bo mam z deka wyprany mozg ostatnio).

Sciany piwnicy do wmurowania na wysokosc 255 cm ( od chudziaka do stropu) .

Liczac od wylewki do sufitu wychodzi 230 cm :

 

- ocieplenie podlogi na chudziaku 10 cm

- wylewka 6,5 cm

..

...

..tynk 1,5cm

- ocieplenie podklejone do stropu od spodu 7 cm

- strop

 

 

Brama 200x250, powinno starczyć na chowanie segmentu

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dałeś mi do myślenia, na parterze mam po kolei strop 23 cm, 5 cm styro, 6,5 wylewki 1,5 cm paneli i wysokosc pomiedzy podłogą parteru a nastepnego stropu to 261cm- mało:(

 

1) Po pierwsze czy zrobimy podlogowke w takim ukladzie 5cm styro+ 6,5 wylewki??? ( reszta ocieplenia jest dana od spodu stropu)

2) Po drugie teraz mysle czy nie przeprojektowac teraz faktycznie na monolit - zyskalibysmy jakies 7-8 cm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, ze ciezko wyladac modelowo gdy sie ciezko pracuje, wrecz realne tylko dla nielicznych, bynajmniej nie dla mnie

 

Oczywiście, oczywiście! Nie miałem na celu Cię urazić czy coś... Tak mi się po prostu skojarzyło z filmem o Karolu Wojtyle, jak pracował w kamieniołomach ;) Sam nie wiem dlaczego...

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Po drugie teraz mysle czy nie przeprojektowac teraz faktycznie na monolit - zyskalibysmy jakies 7-8 cm,

 

Jeśli mogę doradzić, to to by było dobre rozwiązanie, jeszcze przy waszych fundamentach i słupach (w końcu bunkier macie, jak sama pisałaś ;) ), spokojnie możecie monolit robić i chyba taniej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie decydowałem na monolit z kilku względów:

dużo dłuższy czas przygotowania

więcej potrzebnego drewna na szalunek

więcej możliwości spieprzenia stropu

 

Sama decydujesz. W większości przypadków monolit wychodzi nieco taniej niż terivka. Ale czas przygotowania jest dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chodzi mi głownie o to ze monolit jest solidniejszy, a przy okazji cienszy. Obecnie mamy zaprojektowany strop ceramiczny 19/50 co w sumie daje nam 23 cm samego stropu. Samo zbrojenie mnie nie przeraza, bo ewentulanie mozna dac je do skrecenia zbrojarzowi. Do ceramicznego tez musimy czesciowo deskowac i dawac stemple. Oczywiscie do monolitu to juz konkretne deskowanie i gesto stemple, ale robota wyjdzie nam prawie ta sama. I tak musimy skrecic wience i siatke

 

Musze przemyśleć, dodam tylko ze mamy dwa stropy, wiec dechy i stemple byłyby do wykorzystania x 2

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stemple niekoniecznie, bo piwniczne będą pewnie ponad 20 cm krótsze niż potrzebne piętro wyżej, a niestety prawdopodobnie nie da się zalać najpierw górnego stropu a dopiero potem nad piwnicą :D Ewentualnie pod każdy ucięty stempel będziesz musiała wymyślić solidne i stabilne podwyższenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stropu do przemyślenia...

Jak planujecie na ten rok wykonanie piwnicy to powinniście się wyrobić....

Kwestia, tylko wiedzy i tego żeby wszystko było pod wzgledem materiałowym...

U was chyba największym problemem jest dostawa betonu... więc jak to rozwiążecie to możecie spróbować

Na próbę możecie wybrać najmnijesze pomieszczenie i zrobić do niego szalunki, zobaczyc ile to czasu zajmuje, czy was to kręcie...

Przed zaleniem wszystko 3 razy posprawdzać poziomicą wodną...

 

Inż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej możliwości spieprzenia stropu

 

.

 

... czyli??

 

a od czego jest projekt i KB? nawet jak sama machniesz to zanim to zalejesz ktos to musi klepnąć...

 

monolit jest tańszy, jest bardziej pracochłonny, jest przyjemniejszy dla "samoroba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Obecnie mamy zaprojektowany strop ceramiczny 19/50 co w sumie daje nam 23 cm samego stropu.
..czyli pozostaje przeliczyć co się bardziej opyla: - zostawić terivę - zapłacić więcej za strop ( materiały) i machnąć go szybciej - zmienić na monolit - zapłacic mniej ( materiały )- zaplacic za przeprojktowanie i machnąć go wolniej i się opalić latem przy jego skręcaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, ale dyskusje wywołałam i dobrze. Co do przeliczenia to przyjaciółka konstruktorka, tylko powiedziała jak Halama ...a nie mówiłam, ze Żelbet..

Mam dać jej znać czy sie decydujemy to przeliczy. Michu pojdzie pogadac z Kierbudem na ten temat, on jest mondry to dobrze doradzi.

 

Po pierwsze:

- wazne koszta ( w naszej obecnej sytuacji sa b. wazne)

- grubosc ( jesli chodzi o nasz projekt to tez wazna),

- opalenizna, podobno lepiej czlowiek na zdjeciach wychodzi:)

 

prawdopodobnie nie da się zalać najpierw górnego stropu a dopiero potem nad piwnicą

Nie wierzysz w nas :D, no ale masz racje z tymi stemplami,

 

U was chyba największym problemem jest dostawa betonu... więc jak to rozwiążecie to możecie spróbować

Problemem bedzie zamówienie nadlewki 4cm dla ceramicznego, bo nie mielibysmy minimum logistycznego, a zamowienia wszystkiego powyzej 6-7 kubikow, jest ok.

 

..czyli pozostaje przeliczyć co się bardziej opyla: - zostawić terivę - zapłacić więcej za strop ( materiały) i machnąć go szybciej - zmienić na monolit - zapłacic mniej ( materiały )- zaplacic za przeprojktowanie i machnąć go wolniej i się opalić latem przy jego skręcaniu

Łee no ja taka blada jezdem to opalić by się przydało. A długo sie trzyma taka stropowa opalenizna??

 

My też dechy na na drugi wykorzystamy, dlatego do tej pory strop nie jest cały rozszalowany, żeby deski się nie powyginały za bardzo.

Wczoraj Miskowi pokazywałam twoj strop...:)

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...