Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Problemem bedzie zamówienie nadlewki 4cm dla ceramicznego, bo nie mielibysmy minimum logistycznego, a zamowienia wszystkiego powyzej 6-7 kubikow, jest ok.

Nadlewka + wieńce to jednak wychodzi tego trochę. U mnie na strop gęstożebrowy 130 metrów + 12 metrów monolitu weszło ponad 21 kubików! (co prawda troszkę poszło w słupy, schody i kubik jako rezerwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadlewka + wieńce to jednak wychodzi tego trochę. U mnie na strop gęstożebrowy 130 metrów + 12 metrów monolitu weszło ponad 21 kubików! (co prawda troszkę poszło w słupy, schody i kubik jako rezerwa)

 

Ty no masz racje, schody, wieńce - ja mam sprany mózg ostatnio, za dużo pracuje, za dużo myśle o problemach i jakoś skupić się nie mogę, a potem plote głupoty.

Co prawda ja stropik mam malutki, polowa twojego - ale troche tam wlezie jak sie policzy wszystko.

Tak czy siak Kierbud nam odradził i odradza monolit samorobnie i co prawda nie lubię jak ktoś ma inne zdanie niż ja, ale Kierbud ma 30 lat doświadczenia, więc raczej ma rację.

 

 

Gdzie Misiek tak pakował, że ręcznie pręty wygina???

Bo on ma siłe z dziada pradziada, takiej siły jak Misiek ma to ze świeczką szukać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak Kierbud nam odradził i odradza monolit samorobnie i co prawda nie lubię jak ktoś ma inne zdanie niż ja, ale Kierbud ma 30 lat doświadczenia, więc raczej ma rację.

 

 

 

 

nasz KB chyba z tej samej epoki...i nie czepiał sie samorobnego stropu :p ... i tez wychodziłem z założenia że on ma rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał BasH

więcej możliwości spieprzenia stropu

 

... czyli??

 

Robiłeś monolit, ja na fragmencie też i wiemy o co chodzi. O staranne wypoziomowanie blatu, aby nie dostać fali dunaju, o dobre podparcie blatów aby słabszych desek nie wybrzuszyło, dobre umieszczenie zbrojenia, gięcie itp. Do tego żmudne wiązanie.

 

a od czego jest projekt i KB? nawet jak sama machniesz to zanim to zalejesz ktos to musi klepnąć...

monolit jest tańszy, jest bardziej pracochłonny, jest przyjemniejszy dla "samoroba"

 

Czy przyjemniejszy? Nie wiem. Dla mnie raczej nie - jakbym nawet nie miał teścia i ojca do pomocy przy rozkładaniu belek i wrzucaniu dekli na górę, to i tak załatwiłbym sobie drugą osobę na godzinkę do rozłożenia belek (wciągałem na górę wyciągarką). Każdy robi wg. siebie. Na pewno dobry monolit ma dużo zalet w porównaniu z gęstożebrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was ma rację, jak dla mnie bezdyskusyjnie dobrze zrobiony monolit jest najlepszym ze stropów, z kolei Bash na 1200% ma rację, ze jego wypoziomowanie, szalowanie, skręcenie nie jest takie proste i ławto zepsuć to i owo i takie tez zdanie ma nasz Kiero. Gdyby tak było, każda ekipa brałaby monolit, a często jest tak ze i ekipy nie chcą się za to brać. Ja na dzień dzisiejszy mam szum w głowie, chciałabym monolit ale Michu się obawia, ale dom budujemy "Nasz" więc wspolnie musimy zdecydowac. Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna rada, skąd ja to znam ... :rolleyes:

Ale to trzeba inaczej, sposobem (ciiicho, chopy nie czytać), że niby sam niech na to wpadnie ;)

 

Jakkolwiek zrobicie to i tak będzie dobrze, nie ma innej opcji :cool:

 

Wiesz co u nas akurat to nie działa, ja " bardzo asertywna" jezdem ( jak to koledzy w pracy o mnie mowia:)) wiec Michu ze mna lekko nie ma, (oni zresztą też), ale co do budowy to sama zaskoczona jestem, bo się nie upieram przy swoim i staram zeby decyzje mialy wpolna aprobate, wspólne dyskusje. Budowa to ciezki okres dla kazdej pary i już zanim zaczelismy zdawałam sobie z tego sprawe, dlatego chowam swoja upartość do kieszeni.

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o koszt to:

- teriva ok 4000 zł ( belki + pustaki stropowe),

- porotherm 19/50 jakies 5500 zł ( pustaki stropowe+belki).

 

Do tego trzeba doliczyc stal na wience, siatki, zebra stropu, zebra rozdzielcze i wymiany oraz beton.

 

Jesli chodzi o plyty tez o nich myslalam, ale najblisze prefabrykaty znalazlam w lubuskim, badz wielkopolskim. Za sam transport tysiak, plus do tego dzwig. Kierbud nam wspominal o jakiejs firmie, ktora sie tym zajmuje i w poniedzialek bedzie dzwonic, to sobie porównam. Jakąś konkertna firmę masz na myśli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...