Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też mam terive i nie mam nic przeciwko niej, tak było w projekcie i tak zrobiłem

u mnie przy rozpiętości 4500 były 2 żebra rozdzielcze, ale Ty masz mniejszą rozpiętość

się nie znam, ale u mnie podobnie wyglądał projekt (w dużym uproszczeniu)

jak się ułoży zgodnie ze "sztuką" to podobno jest wszystko OK i nie "rysują" się belki na suficie, te strzałki ugięcia i te inne bajery

(u mnie 3 lata jest strop, w tamtym roku otynkowany i na razie jest Ok, nie rysuje, ale to może jeszcze za wcześniej, by oceniać, jestem dobrej myśli)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze za wcześnie, aby oceniać pod kątem rysowania tynków, których jeszcze nie mam :) Teriva jak teriva - wisi i tyle. Przyjemna w instalacji, bardzo szybko się montuje. Przy belkach 4,8 miałem jedno żebro rozdzielcze. Uwaga praktyczna: są takie płytki do szalowania żebra, które od dołu ładnie licują się z sufitem (ze zwykłymi garnkami). Druga sprawa - miałem terivę leierowską i w cenie 1/5 garnków była deklowana. Oszczędzało czas (cement i robotę) na deklowanie brzegowych :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Sprzęt mechaniczny i taakie widoki to gotowy wypadek na budowie...:)...dla męża oczywiście... :D

 

 

 

...ale o sooo chodzi??:)

 

BasH wytłumaczył i powiększył...

 

... heh - akurat. Podzielam wypowiedź Martinezio : ) Sama zamieszcza takie fotki i się dziwi :p

 

Odnośnie murowania piwnicy miałem podobnie. Na początku fascynacja potem już tylko szarość bloczków...

Ale nie przejmuj się, jeszcze tylko strop, mury parteru, strop, mury poddasza, dach... i stan surowy otwarty gotowy i możecie się brać za upragnioną wykończeniówkę...;)

 

Mam nadzieję że podniosłem na duchu, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nic nie będę powiększał

... no wez juz sie nie dąsaj:) :D

 

 

Wiesz zostanie nam z tylu do wybrania ok 15-20 cm Ziemi. Sciany piwnicy na 2,60 + wieniec 27 cm ( strop + opusczony wieniec o 4cm).

 

Generalnie pierwsza wersje adaptacji mielismy na rowno z terenem z tylu domu, ale uwaga starostwo nam nie przepuscilo, bo wyszedl spadek od domu do drogi. Kazali nam zejsc nizej, no takie widzi mi sie starostwa. Ale jak zebralismy humus to nie wyglada juz tak zle - wychodzi na prawie rowno. Tam taki nasyp jest od wykopu i to takie zludzenie daje, ze duzo do wybrania jeszcze jest, a wcale tak nie jest. Zreszta nowe zdjecia wrzuce do dziennika to zobaczysz

 

 

PS. Forum mnie wczoraj wywalało - ale zła byłam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasH wytłumaczył i powiększył...

 

 

 

Odnośnie murowania piwnicy miałem podobnie. Na początku fascynacja potem już tylko szarość bloczków...

 

Bloczki nam sie skonczyly i od dwoch tygodni czekam na dostawe, dacie wiare? Dwa tygodnie. Obdzwonilam innych producentow i tez nie ma nic od reki, maja w koncu byc w tym tygodniu, a jak nie beda to mnie szlag trafi. Czy ja mam takie szczescie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii stropów. Czy można znać przyczynę, dla której nie chcecie monolitu? ;)

 

Ja osobiście nie jestem przekonany do żadnych stropów składanych z klocków. Monolit to monolit. Dobrze zawibrowany, odpowiednio mocno i często zlany (jeśli ciepło) i zero problemów na przyszłość. Natomiast o stropach z klocków różnego rodzaju to zdania są moooocno podzielone ;)

Pewnie zaraz wywołam wojnę, ale co tam... Od tego jest forum, aby się dzielić uwagami i opiniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robią... robota nie lubi leżeć... tak dalej...

Zasówać, to będą jak jesień zacznie się a stropu nie będzie...:)

 

W kwestii słonecznej to polecam słomiany kapelusz, żeby kolażanka się nie stopiła... bo słońca niby nie czuć, zwłaszcza jak jest jeszcze lekki wiaterek, a na wieczór wychodzi ciepło... wiem bo już to przeszedłam... zresztą pewnie wy też.... dlatego trzeba uważać...

A najlepiej jeszcze wystawic sobie wanne - jak ktoś ma - albo basenik dmuchany na słoneczko i po robocie walnąć się z piwkiem dla relaksu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można znać przyczynę, dla której nie chcecie monolitu

Boimy sie ze spapramy..... monolit najfajniejszy, najmocniejszy ale jednak dla kogos kto ma wprawę albo wieksze zdolnosci budowlane niz my

 

Jezu jak wy zasuwacie człowiek nie odwiedzi dziennika ze 2 dni a tu już takie wysokie mury stoją jakbyście na akord zasuwali

A ja jestem, przekonana ze idzie jak krew z nosa i wcale nie pisze z przekory, to murowanie z bloczkow betonowych to jakas niekonczaca sie historia

 

Zasówać, to będą jak jesień zacznie się a stropu nie będzie...

 

Wez Ty mnie nie strasz,,,,,,

 

W kwestii słonecznej to polecam słomiany kapelusz, żeby kolażanka się nie stopiła... bo słońca niby nie czuć, zwłaszcza jak jest jeszcze lekki wiaterek, a na wieczór wychodzi ciepło... wiem bo już to przeszedłam... zresztą pewnie wy też.... dlatego trzeba uważać...

A najlepiej jeszcze wystawic sobie wanne - jak ktoś ma - albo basenik dmuchany na słoneczko i po robocie walnąć się z piwkiem dla relaksu...

Kolezanka w bialej czapuni pracuje, ale plecki tak mi przyjarało ze spac dzisiaj nie moglam, co do baseniku to nie ma czasu. W trakcie pracy nie ma kiedy a po pracy to na łeb na szyję lecimy do dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boimy sie ze spapramy..... monolit najfajniejszy, najmocniejszy ale jednak dla kogos kto ma wprawę albo wieksze zdolnosci budowlane niz my

Hmm... Czy ja wiem, czy to idzie spaprać... Pewnie tak, ale wydaje mi się, że mając projekt zbrojenia to nie da się tego spaprać. Faktem, że jeśli w projekcie jest oryginalnie Teriva, lub inny z puzzli, to trzeba cały projekt przerobić (zmiana grubości nie tylko samego stropu, ale i wieńca przy okazji). Cały wic w monolicie polega na tym, aby beton dobrze zawibrować, oraz właściwie go później pielęgnować w okresie tężenia i dojrzewania.

 

 

Kolezanka w bialej czapuni pracuje, ale plecki tak mi przyjarało ze spac dzisiaj nie moglam, co do baseniku to nie ma czasu. W trakcie pracy nie ma kiedy a po pracy to na łeb na szyję lecimy do dziecka

No właśnie. Ja też w sobotę tyrałem (robię taras z kostki) i będąc w czapce odczuwałem masakrycznie tę palmę. Już ok. godz. 15-tej czułem w głowie :/ Pleców na szczęście nie zjarałem za mocno, ale głowa mnie tak napażała, że szok :/ Niedziela była przes... grana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do projektu to akurat i na monolit i na terive moglismy dac do przeprojektowania ( oryg. mielismy porotherm 19/50). Ale jednak w monolicie jest trudniej wypoziomowac wszystko,ogolnie chlopaki nie chcieli .

 

 

Chodzi mi po glowie wieniec opuszczany, jak to zrobic??

 

- dac rygi czy jakos tak to sie zwie ( deska od wewnatrz, tylko czy to cholera da sie stabilnie ustawic)

- ksztaltki wiencowe wewnetrzne ( cena!!!)

- nadlac wieniec ( a czy tak mozna??chyba konstrukcyjnie nie)

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W monolicie pierwszą rzeczą jest zrobienie szalunku. To jego się poziomuje (ale to chyba wszędzie się robi tak samo, bo belki terivy też się poziomuje tak, by nie leżały na pustakach, tylko były zatopione w wieńcu? Więc poziomuje się główne podpory, a potem tylko nabija deski/płyty i wio :)

No ale ok - Wasz wybór i trzeba go uszanować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalując monolit trzeba gęsto podpierać deskowania i dobrze je usztywnić. Lałem monolit tylko pod taras (chociaż dość spory) i minimalnie deski zaklawiszowały, mimo że, jak sądziłem, wystarczająco je usztywniłem. Być może za agresywnie waliłem z pompy, ale to tak dla przestrogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...