Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nonono...Wasza budowa zaczyna już coraz bardziej przypominać dom:)

Czasem jak patrze na wasze wpisy w dzienniku to oczom nie wierzę:p Najlepszy przykład na to ze jak się chce to można:)

 

A że tak zapytam bo nigdzie nie doczytałem(pewnie a mało uważnie przeglądam:)) a ciekaw jestem z jakiego materiału będziecie budować ściany i w jakim rozmiarze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i gdzie fotki z zalania? Chyba że zalewałaś u netbeta na imprze... :)

 

Przekalkulowałam i taniej mi wyszło kupić żywca i sok, niż jechać do Łodzi:cool:

Byłam wczoraj juz tak zajechana, ze nie mialam sily na zdjecia - po prostu padłam. Miałam psychiczny rajd w pracy a pozniej poprawiłam sobie fizycznie na budowie, generalnie to byl hardcorowy piatek

 

Mat&Domi

nonono...Wasza budowa zaczyna już coraz bardziej przypominać dom

Czasem jak patrze na wasze wpisy w dzienniku to oczom nie wierzę Najlepszy przykład na to ze jak się chce to można

 

A że tak zapytam bo nigdzie nie doczytałem(pewnie a mało uważnie przeglądam) a ciekaw jestem z jakiego materiału będziecie budować ściany i w jakim rozmiarze??

 

Czesc Ma&Domi, no mozna, mozna, tylko niestety czasem chce sie mniej czasem bardziej, nigdy nie chce sie tak samo:D

W projekcie mielismy porotherm 30cm i sciany piwnicy 30cm, przeprojektowalismy wszystko na 24cm i sie teraz zastanawiamy czy ceramika czy beton komorkowy na klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodę murowania i łatwość prowadzenia samodzielnych instalacji - bezapelacyjnie wygrywa BK. Mam dziś pełen pysk BK po cięciu i kuciu.

 

Podoba mi sie BK, bo równo sie muruje, wiekszy od ceramiki i łatwo sie tnie. Ceramika łatwiejsza za to w murowaniu ( zaprawa ) no i zaprawa jest tansza niz klej .

Zanim wywołam burze, napisze ze to sa moje osobiste przemyslenia po ciezkim psychicznie tygodniu w pracy

Ale dodam tylko, ze w bujdy o oddychaniu ceramiki czy wełny nie wierze, a takze w to ze BK mozna namoczyć i utopić, no to siem zacznie:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK chyba jednak łatwiejszy. Zwłaszcza BK P+W (ytong) - robisz tylko poziome spoiny i szlus. Tak jak ceramika P+W.

Przy cienkiej spoinie BK cenowo mimo różnicy na worku powinno wyjść nawet korzystniej... Ew. niewielkie różnice per saldo wyjdą ;)

Pytanie tylko, czy będziecie umnieli na cienkiej spoinie kleić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy będziecie umnieli na cienkiej spoinie kleić ;)

 

TERAZ to się dopiero zacznie... :D :popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

A tak poważnie - grunt to idealnie wyprowadzić pierwszą warstwę, a kolejne przeszlifowywać pod klej i jest cacy.

Aby zamieszać MSU w głowie to przypomnę, że do ceramiki są fajne piankowe kleje z puchy - kondygnacja w dwa dni ;)

Murowanie ceramiki na zaprawę imho jest bardziej upierdliwe niż bk na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduj z BK. Ale nie kupuj Ytong tylko np. H+H. Większe bloczki, ponoć lepsze. Tak się wypowiadali budowlańcy stawiający budynek u znajomego. Jeśli lubicie kręcić zaprawę to nie ma problemu, natomiast ja bym wolał odpalić wiertarkę, wsypać klej do wiaderka, dolać wody i zamieszać. I według mnie murowanie na klej jest dużo szybsze niż murowanie tradycyjne. Zauważ jeszcze że są pustaki Porotherm Dryfix - murowanie na piankę. Ale po pierwsze jeden pustak kosztuje około 7zł, a po drugie trzeba być super hiper extra dokładnym przy docinkach, poziomach itd. Tak jak pisał Bash, do BK wyrównujesz pierwszą warstwę zaprawą cementową. Potem szlifujesz i kładziesz. Aha, nie zapomnij o zbrojeniu pod oknami. To tak z mojego doświadczenia. Co do murowania na BK to na YT jest mnóstwo filmów na ten temat. Np. ten:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcemy mieć. Czy dobą izolację czy dobrą konstrukcję. Kompromisem był by beton wodoszczelny. W tej chwili mamcie słupy żelbetowe które poprawnie przenoszą obciążenia pionowe, a obciążania poziome od parcia gruntu przenoszą......same pręty. Zawalić się nie zawali ;) tylko nie przesadzajcie z utwardzeniem gruntu po zasypaniu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcemy mieć. Czy dobą izolację czy dobrą konstrukcję. Kompromisem był by beton wodoszczelny. W tej chwili mamcie słupy żelbetowe które poprawnie przenoszą obciążenia pionowe, a obciążania poziome od parcia gruntu przenoszą......same pręty. Zawalić się nie zawali ;) tylko nie przesadzajcie z utwardzeniem gruntu po zasypaniu. Pozdrawiam

 

Witam.

No to mamy kolejnego kolegę co uwierzył że beton , po za ściskaniem, jest materiałem który można obciążać na zginanie czy rozciąganie ( wytrzymałość betonu na takie obciążenia jest praktycznie pomijalna) . Otóż nie da się, beton to tylko w miarę tani surowiec do utrzymywania zbrojenia w określonym położeniu i do wypełniania i wyrównywania oraz do ochrony przed korozją stali , wszelkie ,po za ściskaniem, obciążenia przenosi tylko i wyłącznie stal. MSU dobrze zrobiła izolując ściany, nic się nie osłabiło bo stali przecież nie przecięła a tylko ona przeniesie zginanie ścian przez napór gruntu , wokół ścian mają piach więc się sam z czasem od deszczu zagęści.

Pozdro.

Ps. Apel do Roberta DMK :Nie straszyć mi koleżanki bo ma słabe serducho

ps2 uwaga o wodoszczelnym betonie bardzo rozsądna zwłaszcza że ściany MSU ma z bloczków na zaprawie z betoniarki ;)

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy będziecie umnieli na cienkiej spoinie kleić

Tego nie wie nikt

 

TERAZ to się dopiero zacznie...

A tak poważnie - grunt to idealnie wyprowadzić pierwszą warstwę, a kolejne przeszlifowywać pod klej i jest cacy.

Aby zamieszać MSU w głowie to przypomnę, że do ceramiki są fajne piankowe kleje z puchy - kondygnacja w dwa dni

Murowanie ceramiki na zaprawę imho jest bardziej upierdliwe niż bk na klej.

 

No nie zacznie sie, bo skad ja mam wiedziec jak nigdy nie robiłam tego wczesniej. Generalnie murowanie z bloczkow ktore nie trzymaja wymiaru ( zadna druga kategoria, normalne bloczki betonowe) było mega upierdliwe, wiec teraz czy czerwone czy białe to ganz egal. Pewnie przekalkuluje koszt

 

Aha, nie zapomnij o zbrojeniu pod oknami

Generalnie wszedzie gdzie sie da mam stal, normalnie jak skup złomu, to czemu by nie dac takze na parterze. Zartuje, cenna uwaga. Damy i stal pod okna

 

Zawalić się nie zawali

Nawet się nie odważy:P

 

 

s. Apel do Roberta DMK :Nie straszyć mi koleżanki bo ma słabe serducho

ps2 uwaga o wodoszczelnym betonie bardzo rozsądna zwłaszcza że ściany MSU ma z bloczków na zaprawie z betoniarki

 

Dobrze ze chociaz Ty dbasz o moje zdrowie, o co kamam z tym betunem??

 

PS. Do parteru daaaaleko, strop i izololacja i zasypywanie i wcale go nie mialam w planach na ten rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to mamy kolejnego kolegę co uwierzył że beton , po za ściskaniem, jest materiałem który można obciążać na zginanie czy rozciąganie ( wytrzymałość betonu na takie obciążenia jest praktycznie pomijalna) . Otóż nie da się, beton to tylko w miarę tani surowiec do utrzymywania zbrojenia w określonym położeniu i do wypełniania i wyrównywania oraz do ochrony przed korozją stali , wszelkie ,po za ściskaniem, obciążenia przenosi tylko i wyłącznie stal.

 

Witam kolegę! bardzo ciekawe stwierdzenie. Zatem nie ważne jaki beton dajemy ważne żeby było zbrojenie i to z jak najlepszej stali??? Czy możesz podać literaturę która by potwierdziła twoją teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to mamy kolejnego kolegę co uwierzył że beton , po za ściskaniem, jest materiałem który można obciążać na zginanie czy rozciąganie ( wytrzymałość betonu na takie obciążenia jest praktycznie pomijalna) . Otóż nie da się, beton to tylko w miarę tani surowiec do utrzymywania zbrojenia w określonym położeniu i do wypełniania i wyrównywania oraz do ochrony przed korozją stali , wszelkie ,po za ściskaniem, obciążenia przenosi tylko i wyłącznie stal. MSU dobrze zrobiła izolując ściany, nic się nie osłabiło bo stali przecież nie przecięła a tylko ona przeniesie zginanie ścian przez napór gruntu , wokół ścian mają piach więc się sam z czasem od deszczu zagęści.

 

 

 

Też wydaje mi się że trochę po bandzie pojechałeś...jestem jeszcze laikiem w tym temacie ale na wykładach na PG z budownictwa to nie przekreślali aż tak roli betonu:) Wiadoma sprawa że beton bez stali szybko by nam popękał ale na słabym betonie nawet ze zbrojeniem 8x fi20 dom stać nie będzie:)

 

ps2 uwaga o wodoszczelnym betonie bardzo rozsądna zwłaszcza że ściany MSU ma z bloczków na zaprawie z betoniarki

 

nie ma co przesadzać z przedobrzaniem:)

 

a to ze Koleżanki denerwować nie można za bardzo to wielka słuszność...dość się nadenerwuje na budowie:) bycie kierem budowy, zbrojarzem, murarzem itd. nie jest łatwo:) SZACUN:)

Edytowane przez Mat&Domi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę! bardzo ciekawe stwierdzenie. Zatem nie ważne jaki beton dajemy ważne żeby było zbrojenie i to z jak najlepszej stali??? Czy możesz podać literaturę która by potwierdziła twoją teorię.

 

Witam.

Nie zmieniaj tematu. Napisałeś że żelbetonowy słup odizolowany papą od ławy fundamentowej jest słabszy niż taki sam bez izolacji poziomej z papy. No to chyba wyobrażasz sobie wylanie słupa z ławą jednocześnie żeby był monolit ??? Skoro tak to czemu nie od razu strop z wieńcem ,przecież powinien być monolit nie? Zastanów się co piszesz. Jak nie rozumiesz czym się różni beton od żelbetonu no to faktycznie potrzebujesz edukacji z książki , popytaj wuja googla . W domkach jednorodzinnych stosuje się co najwyżej B-25 , w większości przypadków nikt nie wymaga wibrowania i odlania kostek pomiarowych by sprawdzić faktyczną wytrzymałość betonu po 28 dniach, często dolewa się wody w gruszce by lepiej się lało ( czego nie wolno robić) , w słoneczny i wietrzny dzień beton wiąże za szybko, potem złe pielęgnowanie , czyli teoria teorią a życie życiem, mam kolegę w betoniarni, widziałem parę razy na wężle jak się robi beton, zapewniam że to nie apteka. Dlatego nie skupiałbym się za bardzo na samym betonie (oczywiście nie dajemy B-10 zamiast B-25) , to zbrojenie jest najważniejsze, a przy ławach również stan podłoża . O stalach nie będę pisał bo to temat rzeka, na wydziale mechanicznym który skończyłem metaloznawstwo miałem ze dwa semestry. Wystarczy taka jaką kupisz według projektu , ważniejsze jest jak się wykona zbrojenie, grubość otulenia betonem, strzemiona, połączenia, zakłady, narożniki , i jak to zamocujesz i czy zachowa właściwą pozycję po zalaniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie kierem budowy, zbrojarzem, murarzem itd. nie jest łatwo

a gdzie cieśla szalunkowy?? hę:cool:

...............

...............

Ło matko, ale sie probiło i to nie ja, a moje slupy takie emocje wywołały, normalnie zawsze wiedziałam, ze one maja moc. Generalnie moi drodzy, zebyscie nie zaczeli rzucać mięsem napiszę zgodnie ze sztuką budowlaną i zdrowym rozsądkiem..:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy, zebyscie nie zaczeli rzucać mięsem

 

Od mięsa, a dokładnie od kiełbasy i karczku ,to tu mamy słynnego pasibrzucha BasHa .

 

nie zapomnij o zbrojeniu pod oknami

 

W temacie zbrojenia pod oknami: wystarczy dobrze przewiązać pustaki czy bloczki , pokazuję na zdjęciu ( zgadnijcie z czyjego domu?): żółte linia okna, czerwone po lewej - tam może pękać , zielone po prawej dobrze przewiązane , planujemy już na etapie pierwszej warstwy, okno można przesunąć o 15 cm zachowując zasadę symetrii kondygnacji. Pod oknem nie pocieniamy ściany pod miejsce dla kalafiora .Ja u siebie nie dawałem żadnych prętów pod oknami , jak niby miałyby być otulone fi 6 zaprawą skoro spoina ma mieć 8-12 mm.

pozdro.

ps. wszystkim podekscytowanym proponuję poluzować warkocze :)

Rysunek1.jpg

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mięsa, a dokładnie od kiełbasy i karczku ,to tu mamy słynnego pasibrzucha BasHa .

No no - wypraszam sobie :D (napisał BasH trzymając właśnie opalarkę szykując grila - pozdro z ogrodu :) )

 

W temacie zbrojenia pod oknami: wystarczy dobrze przewiązać pustaki czy bloczki...Ja u siebie nie dawałem żadnych prętów pod oknami , jak niby miałyby być otulone fi 6 zaprawą skoro spoina ma mieć 8-12 mm.

 

Grunt to dobre przewiązanie, ale BK potrafi pęknąć mimo tego podobno w szczególności jak jest klejony tylko na poziome spoiny - przy zaprawie niby nie ma tego kłopotu. Pręty można schować nawet klejąc bloczki robiąc pod nie bruzdy w bloczku. Ja nie robiłem. Sprawdzimy po latach czy pęknie :D

 

pozdro. ps. wszystkim podekscytowanym proponuję poluzować warkocze :)

 

No - głos rozsądku - pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...