Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Spoko luz. Najważniejsze jest, aby schody były stabilne i wygodne, a nie kto je zrobi Ja osobiście też bym się nie porywał z motyką na to...

 

Dostałam wycene od pewnego, nawet miłego Pana. 3500 z zalaniem. Przeżegnałam się, przewróciłam o swoją szczękę, podniosłam szczęke i zapytałam,

- a ile bez zalania??

- Aaaa bez zalania to mi sie nie opłaca.

 

No to chyba przyjdzie się wdrapywać po drabince. Zreszta dobry fach, chciałabym tyle zarabiac w góra dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No brawo moja druga żono. Kieras dał zielone światło, a więc ciśnie się pytanie - kiedy zalewacie???? Dobrze byłoby schody machnąć przed zalaniem i polecieć słoniem po całości, ale nic się nie stanie jak na spokojnie będziecie dłubać w trakcie tężenia stropu. Na schody nie wychodzi dużo betonu, więc szrocikiem dacie radę - byleby startery wypuścić ze stropu i z dołu z ławy. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam w ten weekend, ale jednak przełoże na przyszla sobote. Dzis skonczyłam ostatnia wylewke, normalnie spider's web i dozbrojenie narozy, Michu podocinal pustaki, na niewymiarowe miejsca. Zostało nam zaszalowac wieniec i belkę na schody, ktora lezy zrobiona i grzecznie czeka na swoje miejsce. No i jeszcze raz posprawdzac poziom i poodokrecac sztyce.

 

Jutro popoludnie wolne na odsapniecie, bo ostatnio przesadzamy z iloscia pracy, zasuwamy az sie kurzy i nie nadazamy sie regenerowac.

 

Ale przede wszystkim przesuwam, bo zamierzamy sie przymierzyc do schodow, jak nie wyjdzie to tylko łączniki zostawie tak jak piszesz, raz kozie smierc.

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że pierwszy stopień od podłogi na gruncie ma być wyższy o grubość przewidzianą na ocieplenie podłogi i wylewkę, natomiast ostatni niższy o grubość izolacji + wylewki. Reszta pójdzie spoko. Jak tyle zrobiliście, to i schody dacie radę. W końcu wykształciuchy jesteście ;) Matematyka nie obca, to i problemu nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - jaka zacięta mina przy liczeniu schodów Ja do tego wykorzystałem teścia - rozmierzył, popytał o grubości warstw i okładzin, podumał, wyrysował, zaszalował z ojczulkiem i jest oki.

 

No zesz ja takiego tescia nie mam:D

 

Mielismy dzis zaczac przymierzyc sie do tych schodow i od rana do wieczora lało jak z cebra, to se z młodym tort upiekliśmy, wiadomo z kim

taaadam wiorka, klepak, plusik i miarka, czyli narzedzia Mańka:D Hand made by MSU:D

 

http://img268.imageshack.us/img268/3927/020720091047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No tort pierwsza klasa. Przed zalaniem stropu poczytaj http://www.odbiorynadzory.pl/node/34

pozdro.

ps. zwłaszcza że pod belki dobrze jest podrzucić mocnej zaprawy by równo leżały na poduszce, a ujemne strzałki ugięcia ustawiamy tylko na belkach nieprzylegających do ścian.

ps.2 może ja upiekłbym taki tort z córą ale jak to się robi???????????

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom fajny link (polecam kazdemu), zwrocilam uwage na to:

 

"4) Częsty błąd popełniany jest przy izolacji przeciwwilgociowej pionowych ścian fundamentowych. Większość wykonawców kładzie rapówkę i dopiero "maluje" ściany. Jakość rapówki jest różna. W wielu przypadkach po kilku sezonach zimowych, tynk "nie trzyma" i pod nim (między tynkiem, a bloczkiem) tworzą się zastoiska wody. Lepiej wykonać to inaczej. Po wymurowaniu bloczkami wypełnić dokładnie ubytki w spoinach i tak przygotowane podłoże "malować"."

 

Chcialam robic rapowke i teraz juz wiem zeby dac sobie spokoj, a lepiej uzupelnic szczeliny w spoinach

 

 

"5) Błędem jest kładzenie belek w stropie gęstożebrowym "na sucho" i układanie belek na kominach. Po pierwsze w przypadku układania stopek belek na kominach wentylacyjnych zawężamy przekrój otworu. Dużo poważniejsze jest kładzenie belek na kominach dymowych. Ponieważ komin dymowy ma dużą rozpiętość temperatur podczas palenia, więc siłą rzeczy belka inaczej pracuje niż sąsiednie. Efekt, zarysowanie stropu, a w szczególnych wypadkach pękanie komina. Nie mówiąc o kłopotach z kominiarzem ;( ."

 

Dlatego przy kominie mam duzy monolit ( dwa zebra i pomiedzy wylewka), klęłam na ta swoja konstruktorke, ale teraz wiem, ze miala racje:)

 

"Żebra roździelcze w stropach gęstożebrowych tak jak w przepisach, w zależności od rodzaju stropu (np. dla Teriva 7-10 cm), a nie "tyle ile wychodzi". Proszę pamiętać, że po to są pustaki by odciążyć strop i nie można dociążać stropu ponad normatywnym betonem. Spotykam żebra roździelcze o szerokości nawet 24 cm (zgroza)."

 

Dlatego pol dnia docinalismy pustaki na wymiar

 

 

....wciaz czekam na wypoziomowanie go ( pogoda), dlatego tez jeszcze nie szalowalismy wienca

 

PS, faktycznie chcesz przepis na tort, czy zartujesz??:D

 

W sensie tych, które wypadną zaraz przy ścianie nośnej, równolegle i blisko wieńca? Ja robiłem ugięcie na wszystkich.

Ja czytalam ze ugiecie, tam gdzie sa belki powyzej 5,6m.

 

Robic ujemne strzalki wszedzie ( mam rozpietosci 3,6;4,2 i 5,6) czy tylko przy najdluzszych??

 

Jak wypelnialiscie sczczeliny pomiedzy sciana a pustakami ( te 1-2cm) Deska czy zaprawa??

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jak wypelnialiscie sczczeliny pomiedzy sciana a pustakami ( te 1-2cm) Deska czy zaprawa??

 

Ja nabijałem na ścianę listwy, deski, co było pod ręką. Ale u mnie był suporek, więc miałem miękko - u ciebie w beton będzie problematycznie. Pewnie lepiej sprawdzi się zaprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS, faktycznie chcesz przepis na tort, czy zartujesz??:D

Ja czytalam ze ugiecie, tam gdzie sa belki powyzej 5,6m.

 

Robic ujemne strzalki wszedzie ( mam rozpietosci 3,6;4,2 i 5,6) czy tylko przy najdluzszych??

 

Jak wypelnialiscie sczczeliny pomiedzy sciana a pustakami ( te 1-2cm) Deska czy zaprawa??

 

Witam.

Przepis na tort jak można to bardzo chętnie, strzałki ugięcia według instrukcji http://www.stropex.com.pl/jak_montowac_stropy_teriva.php , w szczeliny pozaklejać zaprawą z dodatkiem grubego żwirku ( większe kamyczki lepiej zatykają dziury) , pierwsza najbliżej ściany belka która idzie równolegle do ściany nośnej zewnętrznej czy wewnętrznej na której opierają się żebra rozdzielcze się nie ugną , o soo chodzi IMHO co do zasady na rysunku, na przykładzie mojego domu uginac się będą belki tylko w środku dużych powierzchni, te przy ścianach nośnych utrzymywane żebrami nie siądą po zdjęciu podpór.

pozdro

Rysunek1.jpg

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tort malinowo-czekoladowy dla dwoch lewych rak w kuchni, poszedl na priv:)

 

Wiesz BAsh, ja myslałam o deskach bo boje sie ze beton z taka sila moze sama zaprawe wypchnac, ale moze zaloze deski na podporze co jakis dluzszy kawalek i z gory zaprawe poloze, tak by byla ona jeszcze potrzymywana na czas betonowania

 

Tom- czyli wychodzi ze strzalka u mnie tylko na tych dlugich belkach, o ile zrozumiałam o co Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugięcie będzie na każdej belce. Kwestia tylko jego wielkości. Tam, gdzie ugięcia będą największe warto dać początkowo ugięcie ujemne. Największe ugięcia są tam, gdzie największy ciężar własny, czyli największa niepodparta niczym powierzchnia stropu. Dla małych powierzchni nie opłaca się dawać ujemnych strzałek, bo strop ugnie się praktycznie niewidocznie. Polecam skonsultować się z kierbudem, jak szalować strop z uwzględnieniem strzałek ugięcia - na pewno podpowie właściwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierbud byl w piatek i wypytałam sie go o wszystko mozliwe, ale o strzałkach zapomniało mi sie, a on sam tez nic nie wspomnial

 

Pomierzylismy z Miskiem stropszlaufwaga i 2,5-metrowa poziomica strop - odchył gdzieniegdzie 2-4 mm, szczerze spodziewałam się duuuuzo gorzej. Zreszta kierbud w piatek powiedzial do 2 cm czasem wychodzi i zeby tak sie tym nie stresowac. I teraz nie wiem, czy przy dosc krotkich belkach podzielonych żebrem rozdzielczym, ze wstawkami monolitu pomiedzy, ktore są gesto podstemplowane dawac strzalki ujemne?? Wklejam rzut stropu.

 

Zielone i pomaranczowe to gesto podstemplowany monolit, rozowe to zebra rozdzielcze i wience

 

http://img96.imageshack.us/img96/8826/strii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...