Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Wiedziałam, ze jak pojawi sie fajna zabawka to i dziewczyny sie pojawia:)

Witam na swojej planecie Rasie, co to w starym korycie Wisly dom marzenie zbudowała ( piekny dom to i gustu zazdraszczam) oraz zawzieta Anie z nieba nad Krakowem. Bardzo mi miło, ze odwiedzily mnie dwie fajne babki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No zaległosci dziennikowe z grubsza nadrobiłam, komentowych jeszcze nie (cóż za cholernie płodny naród;) )

 

Ale wpadłam głównie podziękować za sprowadzenie na łono forum, gdyby nie Twoje tupanie nóżką, pewnie bym jeszcze drogi nie odnalazła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele dzienników, ten jest jednak najciekawszy wręcz mnie pasjonuje, czytanie go sprawia mi wiele satysfakcji. Sukcesu nie życzę bo sukces jest pewny. Pozdrawiam

 

Zbyniu, milo mi czytac (slyszec), ze jest ktos taki kto chce czytac nasz dziennik, w chwilach zwatpienia ( czytaj codziennie) dodaje mi to sił.

 

No dobra, mata cos na odbite płuca i plecy??Puscila adrenalina, oblewanie winem i boli jak @#$%&^

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martinezio. Strop nad parterem jeszcze bedzie, wiec jakby kto chcial zamiast mnie do wibratora to zapraszam. Ale w tym roku juz tylko izolacja piwnicy, mury oporowe, schody i ukształtowanie terenu (a teren trudny). Wiecej nie damy rady finansowo, ale tez chyba nie wyrobilibysmy sie przed mrozami. Zobaczymy

 

Izolacje planuje tak: grunt, dysperbit, styro, siatka z klejem, dysperbit, folia kubełkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mata cos na odbite płuca i plecy??Puscila adrenalina, oblewanie winem i boli jak @#$%&^

 

Mata:) magiczne rączki, ale kurna zbyt krótkie i do niemieckich wiatraków nie sięgają;):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, dzialka na wzniesieniu, a gleba to glownie piach, w jednym rogu idzie psamo gliny, a tak pustynia.Nawet przy tak intenynsywnych opadach jak ostatnio woda nie stoi, no chyba ze na chudziaku jak wleci przez dziure na schody ( musze czyms to cholerstwo zakryc )

 

Malka, no zesz Ty z takimi krotkimi rękami ( rękoma, ręcami, ręcyma) chadzasz. Ale dzis rano przeszlo, wiec nie jest zle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jak piach i to ze spadkiem, to luz blues :) Kurna, grunta prawie idealne (tylko darniówka jeszcze żeby gruba była, to już w ogóle). Zazdraszczam, bo u mnie gleba gliniasto-ilasta, z niewielką domieszką piasku, a darni tyle, co kot napłakał :/ Nic poza chwastami nie chce rosnąć...

U Was tylko kawałek drenaży opaskowego wokół budynku, wyprowadzić odpływ na kilka metrów wgłąb działki, w kierunku spadku, i nic, ino żyć spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martinezio. Strop nad parterem jeszcze bedzie, wiec jakby kto chcial zamiast mnie do wibratora to zapraszam. Ale w tym roku juz tylko izolacja piwnicy, mury oporowe, schody i ukształtowanie terenu (a teren trudny). Wiecej nie damy rady finansowo, ale tez chyba nie wyrobilibysmy sie przed mrozami. Zobaczymy

 

Izolacje planuje tak: grunt, dysperbit, styro, siatka z klejem, dysperbit, folia kubełkowa

Teraz doczytałem, że w tym roku już nie dacie rady ;) Ja tak samo jak wy izolowałem tylko zamiast folii kubełkowej dałem zwykłą folię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiuszozo: zwykłą folię?? :o Weź to w jednym miejscu odkop i zobacz, co z tej folii zostało ;) A jak świeżo zrobione, to za jakiś roczek to zrób ;) Folia kubełkowa jest b. gruba i wytrzymała, bo ma chronić ocieplenie i izolację bitumiczną przed uszkodzeniami mechanicznymi przez kamienie i różne ostre fragmenty pobudowlane w ziemii, którą obsypuje się fundamenty. Po zwykłej folii niewiele zostanie, a później zdziwko, że na ścianie grzyb wychodzi. Jak możesz, to zmień to jak najszybciej. Koszt kubełków nie jest znowu taki duży, aby na tym oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio no grunt b. dobry, tylko ze ukształtowanie trudne jak ciasto karpatka a co za tym idzie kosztowne wykopki, mury oporowe itede itepe

 

Klaudiuszo ja dzis ogladalam twoje fundamenty, ładnie zaczarnione:) i tez spojrzalam na folie, jakos tak płasko mi było, ale sie nie wypowiadałam i nie wypowiadam na ten temat bo za mało sie znam

 

Malka, a Ty wez nie wywołuj wilka z lasu, wiesz ile tu teorii o tych kubełkach jezd! W mojej zielonej ksiazce Niemce pisza ze kubelkami do wewnatrz i tak tez se polozyc kcem, ale zaraz mi na forum nakrzycza ze odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że kubełkami do wewnątrz. Na zewnątrz to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie, ale fakt - co szkoła budowlana, to inaczej ;)

Ja się wyedukowałem, że kubełki są po to, aby odsunąć folię od izolacji termicznej, żeby umożliwić skraplającej się wodzie swobodny przepływ do drenażu opaskowego. Inni uważają, że kubełkami na zewnątrz, bo jak się położy odwrotnie, to kubełki niszczą pionową izolację przeciwwilgociową i termiczną (wprasowywują się w klej i siatkę). Tylko że taką folię kładzie się dopiero, gdy izolacja jest już sucha, a nie na świeży tynk, dlatego właśnie lepiej kubełkami do środka :)

 

W każdym razie nie zmienia to faktu, że do fundamentów tylko folia kubełkowa, a nie zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drapie sie we głowe, bo w projekcie jest 5cm styro na scianach piwnicy ( piwnica nieogrzewana) ja uplanowałam dac 10-tke. No bo trend taki, ze ocieplenia duzo i wszedzie i zewsząd łypią groźne lambdy. Licze kase i nie wiem czy lepiej wybulic wiecej i dac 10-tke styro czy przy nieogrzewanej piwnicy nie to ma sensu i zostac przy 5-tce. No badz tu madry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...