Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

No mnie panowie dzielni walnęli do zewnątrz i tak się pięknie woda zbierała, fundament stary kamienny, pociągnął wodę i maiłam basen w salonie, tylko stu procent pewności nie mam , czy to tylko kubełki zadziałały, czy zamurowanie w fundamencie studzienki chłonnej było główna przyczyną mojego wellness - suma sumarum kubełki na pewno do wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łoł MSU jesteś jak Nadodrzańska Bogini Budownictwa Jednorodzinnego z giętarką w ręku uniesioną i groszkowych kaloszkach:) A na poważnie jestem pełna podziwu i zazdraszczam wspaniałej rodziny tak zaangażowanej w Wasz dom. Jeszcze tylko dorzucę cegiełkę w sprawie folii kubełkowej, kubełki do środka jeśli robisz drenaż opaskowy, tu krótka ściągawka http://www.budujemydom.pl/artykuly/917_drenaz_opaskowy/, tylko jak patrze na te twoje piaski pustyni to nie wiem czy on ci w ogóle potrzebny. Pozdrawiam, trzymam kciuki i kibicuję, a na bolące plecy podobno maść końska :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drapie sie we głowe, bo w projekcie jest 5cm styro na scianach piwnicy ( piwnica nieogrzewana) ja uplanowałam dac 10-tke. No bo trend taki, ze ocieplenia duzo i wszedzie i zewsząd łypią groźne lambdy. Licze kase i nie wiem czy lepiej wybulic wiecej i dac 10-tke styro czy przy nieogrzewanej piwnicy nie to ma sensu i zostac przy 5-tce. No badz tu madry

 

Nie kombinuj - przy piwnicy 10-tka.

 

A wgl co tak ci wszyscy słodzą - masz jakiś urok osobisty :p pozdro borowiacko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiuszozo: zwykłą folię?? :o Weź to w jednym miejscu odkop i zobacz, co z tej folii zostało ;) A jak świeżo zrobione, to za jakiś roczek to zrób ;) Folia kubełkowa jest b. gruba i wytrzymała, bo ma chronić ocieplenie i izolację bitumiczną przed uszkodzeniami mechanicznymi przez kamienie i różne ostre fragmenty pobudowlane w ziemii, którą obsypuje się fundamenty. Po zwykłej folii niewiele zostanie, a później zdziwko, że na ścianie grzyb wychodzi. Jak możesz, to zmień to jak najszybciej. Koszt kubełków nie jest znowu taki duży, aby na tym oszczędzać.

 

Jeśli szpece z muratora mówią, że może być folia płaska to robię płaską ;) 1mm tak dla pewności.

http://muratordom.pl/budowa/fundamenty/bez-dostepu-wody-i-wilgoci,14_2947.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, ja czytałam i wiem, ze letko to u Ciebie nie jezd, no ale ze welness spa masz i narzekasz to juz grzeszysz Ty wiesz ile ja bym dała teraz za SPA zeby mnie domyli i domasowali? 8-)

 

Cronin i Atija witajcie i czym chata bogata, aktualnie dysperbitem:D Dziekuje ze miłe słowa :oops:, ale ze tak powiem to praca zespołowa, wiec nie do końca zasłuzone dla mnie. Cronin dzieki za linka, bije sie z tym drenazem, bo nie kce mi sie go robic i jakos nie mam takiej nieodpartej potrzeby zeby go miec

 

Martinezio, no do wewnatrz, wewnatrz bendom kubelki

 

Nie kombinuj - przy piwnicy 10-tka.

No wiedzialam ze forumowy maz mnie skrzyczy jak bede chciała przyżydzić na styro i zaoszczedzic na nowe dżinsy z Mango8-) A z Giewontu piszesz, ze sie tak zapytam :rolleyes::lol:

Klaudiusz, wydaje mi sie ze podczas budowy jest tyle wyborow i rozwiazan co inwestorow i wazne, zebys Ty wybral co sluszne dla Ciebie

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, ja czytałam i wiem, ze letko to u Ciebie nie jezd, no ale ze welness spa masz i narzekasz to juz grzeszysz Ty wiesz ile ja bym dała teraz za SPA zeby mnie domyli i domasowali? 8-)

 

co prawda wellness na budowie to juz przeszłość, ale cała reszta do zrobienia w moim gabinecie, a dla takiej dzielnej , zasłużonej dla rozwoju polskiego budownictwa Francy - moje drzwi stoją otworem i to "na koszt firmy" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć M.S.U.

Na styro na sciany piwnicy nie żałuj... daj 10cm...

Zadam jeszcze jedno: w Twoim przypadku jeśli będziesz miałą piwnicę całkowicie techniczną - garaż, kotłownia i składziki to uważam że mozesz dac 5 -8cm, ale( jak zawsze jest) zastanów się / powiedz ile masz styro między piwnicą a parterem....

Jeżeli dobrze oddzielisz termicznie te dwie kondygnacje - 15-20 styro - to możesz nie izolowac piwnicy - nawet - a koszty masz przesunięte na póżniej.

 

Drenaż - masz piaski, a to najlepszy drenaż... możesz jeśli chcesz na głębokości ławy fundamentowych wysypać opaskę z pospólki jesli masz... a jak nie to samym piachem i bedzisz miała spokój, poza tym masz duze nachylenie terenu to predzej Ci spłynie niż wsiąknie...

Jeżeli dodatkowo pomyślisz o instalacji kanalizacji deszczowej to już masz sprawę załatwioną...

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Inzynier

 

Jednak zostane przy tym jak uplanowałam na poczatku 10cm styro, co by sie pozniej na mnie nie zemsciło. Dzinsy se kupie na zimowej przecenie:P W srodku dodatkowo kotlownio-pralnia bedzie odizolowana od wewnatrz od reszty pomieszczen

 

Co do drenazu to mysle ciagle o nim i potrzebie posiadania go. Moze ktos mnie uswiadomi

 

 

Jaki klej do klejenia styro na sciane mozecie polecic i jaki klej do siatki??

 

Jak wykonczyc folie kubelkowa? Dawac listwe czy urznac ją przy gorze?

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiuszozo: a, skoro 1mm to wcale nie taka zwyczajna ;) Chodziło mię właśnie o grubą folię HDPE, jaką jest kubełkowa. Bo zwykła, to LDPE o gr. do 0.3mm, która do fundamentów nadaje się tak, jak drzem do ogórków kiszonych ;)

 

MSU: folię kubełkową można wykończyć listwą, co daje b. estetyczne wykończenie, ale te listwy drogie są, niestety i ciężko je dostać (mało chodliwy towar). Dlatego większość reza folię nad glebą i już - trawka przykryje i tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie, że robisz jedną z najwazniejszych rzeczy na budowie, wybierasz rozwiązania i je realizujesz....

Brak decyzji jest najgorszy...

Dasz 10cm styro będzie dobrze... ja tylko chciałem pokazać jak mozesz zmniejszyć koszty bo o tym coś wspomniałaś...

 

Drenaż wykop tak parę 5-6 metrów od domu dół 0,5-1m łopatą i zalej go wodą jak dasz radę.... jak woda na drugi dzień będzie w canajmniej 3/4 pojemności to mozesz robić drenaż... Jak zejdzie to tylko zadbaj żeby wkoło budynku nie dostała sie glina i zabezpiecz izolację przeciwwilgociową... możesz spać spokojnie...

Swojego czasu zrobiłem taki ekseryment u siebie... woda stała jak w basenie:) drenaż nie zbędny więc mam i działa...

 

P.S. 1

Jak tylko sie nadaży okazja to zajadę do szczecina w odwiedziny:)

 

P.S. 2

Polecam klej do styro - Izolbet... prawie jak pasta, nie do oderwania...

Nie polecam - Baumit - wg mnie za duże uziarnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś zdaje się że masz pas gliny w morzu piachu, więc kwestią jest gdzie ta glina, w którą stronę masz spadki, jaki masz poziom wód gruntowych, no i kwestią jest jak to wygląda jesienią i zimą (a nie teoretycznie ;) suchym latem), ale skoro chcesz zostawić właśnie piwnicę na zimę to zobaczysz czy ci coś przesiąka czy woda stoi itd. drenaż i ocieplenie możesz przecież chyba zrobić na drugi rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU: folię kubełkową można wykończyć listwą, co daje b. estetyczne wykończenie, ale te listwy drogie są, niestety i ciężko je dostać (mało chodliwy towar). Dlatego większość reza folię nad glebą i już - trawka przykryje i tak
czyli znaczy się urżnąć ją :D

 

 

Cieszę sie, że robisz jedną z najwazniejszych rzeczy na budowie, wybierasz rozwiązania i je realizujesz....
Głowa mi pęka już od tych decyzji.

 

Drenaż wykop tak parę 5-6 metrów od domu dół 0,5-1m łopatą i zalej go wodą jak dasz radę.... jak woda na drugi dzień będzie w canajmniej 3/4 pojemności to mozesz robić drenaż... Jak zejdzie to tylko zadbaj żeby wkoło budynku nie dostała sie glina i zabezpiecz izolację przeciwwilgociową... możesz spać spokojnie...

Swojego czasu zrobiłem taki ekseryment u siebie... woda stała jak w basenie drenaż nie zbędny więc mam i działa...

 

Teraz wokol piwnicy jest jeden wielki doł, japa na 4 metry i woda nie stoi. Wczoraj rano tak lało ze wyrwy w drogach porobiło i tylko mi smieci i muł woda natargała do dołu, bo spływało mi w ten doł pieknymi strugami, po 18-tej jak pojechalismy mokro było, ale woda nie stała

 

P.S. 1

Jak tylko sie nadaży okazja to zajadę do szczecina w odwiedziny

zapraszam:)

 

Polecam klej do styro - Izolbet... prawie jak pasta, nie do oderwania...

Nie polecam - Baumit - wg mnie za duże uziarnienie...

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kleju Jantoń z Dobronia koło Łodzi. Nie wiem czy u Was będzie osiągalny. Był bardzo dobry, jak dla facia który nigdy tego nie robił :)

Sprawdze dzis w hurtowni bo musze zamowic w koncu dzisiaj

 

ale skoro chcesz zostawić właśnie piwnicę na zimę to zobaczysz czy ci coś przesiąka czy woda stoi itd. drenaż i ocieplenie możesz przecież chyba zrobić na drugi rok.
Do konca lata mam zamiar miec to zaizolowane i zasypane, bo mam dół jak patrze na ten swój dół jak wyrwa po bombie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz wszystko wiesz, a zadajesz takie pytania:)

Jeżeli nie stoi woda tylko wsiaka jak trzeba, to tylko zasyp... zaangazuj sie na izolacji pionowej i poziomej... a później jak będzisz robiła wkoło budynku, to pomysl nad odprowadzaniem wód opadowych powierzchniowych napływajacych od strony skarpy - drogi, zeby nie napierały na budynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz wszystko wiesz, a zadajesz takie pytania:)

Jeżeli nie stoi woda tylko wsiaka jak trzeba, to tylko zasyp... zaangazuj sie na izolacji pionowej i poziomej... a później jak będzisz robiła wkoło budynku, to pomysl nad odprowadzaniem wód opadowych powierzchniowych napływajacych od strony skarpy - drogi, zeby nie napierały na budynek...

 

A bo skąd ja mam wiedziec, ze to co ja wiem to dobrze wiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...