Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nelka &Karola moje kochane:hug: Odpoczynek bedzie jak zrobimy strop nad parterem. Podobno zima ma do nas przyjsc w tym roku juz w drugiej polowie pazdziernika, wiec nawet gdybym nie wiadomo jak narzekała, to musze sie spiac na te 6 tygodni i skonczyc, no i wytrzasnac kase spod Ziemi. A potem urlop:rolleyes:, a potem bede narzekac,ze cos bym porobiła...:)

Życzę ci z całego serca by zima nie przyszła tak szybko, ja też jej nie chcę, choć w sumie mi to bez różnicy ;)

Patrząc na ciebie i wasze wyczyny troszkę mi żal, że ja tak nie mogę :( kiedy mój dom się będzie budował ja będę ponad 1200 km stąd (budowy będzie pilnował mój tata)

z jednej strony chciałabym być na miejscu i patrzeć jak się buduje i sama wszystkiego pilnować

z drugiej po powrocie chciałabym się do tego domu wprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wracajac do podciagu, z tego co widze na zdjeciach to kazda belka byla podstemplowania przy krawedzi podciagu - czy gesciej??

Belka lezala na szalunku podciagu (koryto) czy wisiala tuz nad nim??

 

Tak. Każda belka wchodząca w podciąg była asekuracyjnie podparta stemplem, oczywiście jeszcze (jak każda) po środku rozpiętości a po dociążeniu deklami podbita klinami o 2 cm (na 5 metrach) w górę. (ujemna strzałka ugięcia)

 

Belki opierały się na korycie, nie trzeba podnosić, bo beton w podciągu schodził kilkanaście centymetrów pod nią, więc belki mają solidne podparcie. W każdym bądź razie już dawno rozszalowałem/rozstemplowałem a tynki nie pękają więc chyba ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga MSU, ten Twój dziennik to już się thriller zaczyna robić. Zdecydowanie nie życzę sobie przeczytać, żeś spadła albo co, także uszanuj nasze nerwy i napisz np żeś zakupiła buty z przyssawkami, albo kombinezon z rzepów (coby się przyczepić do ściany w czasie lotu).

Nadal i wciąż niezmiennie wyglądasz mega kobieco, nawet przy zbrojeniu. To pewnie te kalosze dodają wdzięku, też kcem takie!

Trzymam kciuki, bo nadal nie mogę uwierzyć że taka twarda baba po świecie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci z całego serca by zima nie przyszła tak szybko, ja też jej nie chcę, choć w sumie mi to bez różnicy

Patrząc na ciebie i wasze wyczyny troszkę mi żal, że ja tak nie mogę kiedy mój dom się będzie budował ja będę ponad 1200 km stąd (budowy będzie pilnował mój tata)z jednej strony chciałabym być na miejscu i patrzeć jak się buduje i sama wszystkiego pilnować z drugiej po powrocie chciałabym się do tego domu wprowadzić

Pewnie za jakies 12-14 tygodni bedziesz miala rece zajete słodkim malenstwem, wiec dobrze ze tata na miejscu i dopilnuje:)

W jakiej czesci Francji jestescie, troche Ci zazdroszcze, pewnie masz glowe pelna pomyslow i inspiracji. Francuzi maja dobry gust

 

 

 

 

Bash dzieki :) Chodzilo mi glowie polozenie belek przy podciagu, "na" czy "nad". Dzieki za rozwianie watpliwosci:)

 

Droga MSU, ten Twój dziennik to już się thriller zaczyna robić. Zdecydowanie nie życzę sobie przeczytać, żeś spadła albo co, także uszanuj nasze nerwy i napisz np żeś zakupiła buty z przyssawkami, albo kombinezon z rzepów (coby się przyczepić do ściany w czasie lotu)

 

No dobra, jesli Cie to usokoi to przyznam sie, ze umiem latać

 

 

To pewnie te kalosze dodają wdzięku, też kcem takie!

A prosze Cie bardzo, kalosze 19 zł Auchan. + umazanie Izolbetem ( 49 zl wiadro, mazanie gratis) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrr szalona! Zwolnij tempo, bo już zaczynam się martwić i widzę, że nie jestem w tym odczuciu osamotniona.

Chwila odpoczynku dużo nie zmieni. Dom nawet jesli wolniej to i tak na pewno powstanie a Ty będziesz się nim cieszyć z rodzinką. I przestań skakać po tych murach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakies 12-14 tygodni bedziesz miala rece zajete słodkim malenstwem, wiec dobrze ze tata na miejscu i dopilnuje:)

W jakiej czesci Francji jestescie, troche Ci zazdroszcze, pewnie masz glowe pelna pomyslow i inspiracji. Francuzi maja dobry gust

Myślę, ze tata lepiej wszystkiego dopilnuje niż ja czy mój mąż:lol2:. Sam, z pomocą swojego taty i brata, zbudował i wykończył nasz dom (tzn. mój rodzinny), typowa kostka z płaskiem dachem. Zajęło mu to niecałe 3 lata, ale mu się udało :yes:

My będziemy w Paryżu, nie w samym centrum, tylko na obrzeżach. Ja kocham Francję i wszystko co francuskie. Już wcześniej przez rok mieszkałam w Paryżu, bo studiowałam, więc myślę że nie będzie źle. Ten wyjazd daje mi coś, czego myślę w PL bym nie miała: cały swój czas będę mogła poświęcić dzieciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrr szalona! Zwolnij tempo, bo już zaczynam się martwić i widzę, że nie jestem w tym odczuciu osamotniona.

Chwila odpoczynku dużo nie zmieni. Dom nawet jesli wolniej to i tak na pewno powstanie a Ty będziesz się nim cieszyć z rodzinką. I przestań skakać po tych murach!!!

...jak tylko bede mogła to obiecuje, ze odpoczne

 

 

cały swój czas będę mogła poświęcić dzieciom.

... i tego najbardziej Ci zazdroszcze. Ja caly czas jestem rozdarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam na głos mężowi twój wpis w dzienniku. Po chwili z rozbrajającą szczerością stwierdził:

"Podziwiam jej męża, żyć z taką kobietą nie jest łatwo. Jak biedak za nią nadąża?"

 

Mi po raz kolejny odjęło mowę :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

Chyba nie jest az tak źle:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam sie nie opuszczac w pisaniu...Ostatnia sciana i dwa nadproza

http://img193.imageshack.us/img193/7486/110920111322.jpg

 

 

Róbcie róbcie - pisanie najwyżej poczeka, bo zima się zbliża :) Przez miesiąc będą jeszcze niby na pewno dobre temperatury - teoretycznie.

Pięknie czyścisz z zaprawy komin wewnątrz - GOOD! Górny strop też jedziesz z terivy czy coś się zmieniło? Ciekawi mnie wasz koncept na rozłożenie belek. Czy ten słup powyżej będzie do długiego podciągu na którym chcecie oprzeć belki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój by się nie odważył z tobą żyć :lol2: przynajmniej tak mówi,

narzeka że ze mną ma drogę przez mękę :lol2: ale ja przy tobie to wymiękam

 

Karola, ale ja wcale nie wymagam, zeby Misiek mnie dogonił, czy tez był nawet krok do przodu, ważne ze jest z boku, kiedy tego potrzebuje.

Jakos sie nie scigamy ze soba....

 

za to chętnie by cię widział w swoim gabinecie, bo go fascynujesz i intrygujesz

Rozumiem, ze psychiatra :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Róbcie róbcie - pisanie najwyżej poczeka, bo zima się zbliża Przez miesiąc będą jeszcze niby na pewno dobre temperatury - teoretycznie.

Pięknie czyścisz z zaprawy komin wewnątrz - GOOD!

Wbiłam sobie do głowy, ze tam gdzie bedzie rura od kwasiaka ma byc czysto i zero zaprawy, z kolei kiero kazał robić szczelnie. To wszystkie już tak zrobiłam,

 

Górny strop też jedziesz z terivy czy coś się zmieniło? Ciekawi mnie wasz koncept na rozłożenie belek. Czy ten słup powyżej będzie do długiego podciągu na którym chcecie oprzeć belki?

bedzie teriva i juz koncept jako taki jest.

Przy jednym kominie ( od kominka) pustaki z jednej stronie beda sie opierac o sciane, przy tym duzym kominie trzeba bedzie podciac jedna belke, innaczej nie wychodzi:( Ale tam bedzie leciec z jednej i drugiej strony po kilka belek obok siebie. Sprawdzałam instrukcje terivy i sa tam wytyczne, ze tak sie tez robi, ale sama nie wiem jak sie do tego zabrac.

 

Ze slupem jest masakra, bo poczatkowo podciag mial miec 40cm wysokosci i byc z dwoch dwuteownikow. Czyli mialy przysc marki na slup. A ze dwuteowniki wyszly strasznie drogo, no i oczywiscie musialabym sama organizowac transport ze Szczecina, to Kiero przeliczył mi go na belka zelbetowa z fi16 zalewana razem ze stropem. Wtedy mamy podciag o wysokosci 20cm,czyli jak dla nas lepiej bo i podciag jest mniejszy i belke sobie spokojnie ukrece, ale teraz slup jest za niski. Musze isc z nim pogadac co z tym fantem zrobic. Podciag opiera sie z jednej stronie na scianie 50cm, a potem na slupie 24cm ( pomiedzy sciana a slupem jest 265cm), dalej robi juz za nadproze (110cm) opierajac sie na nastepnej sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, ale ja wcale nie wymagam, zeby Misiek mnie dogonił, czy tez był nawet krok do przodu, ważne ze jest z boku, kiedy tego potrzebuje.

Jakos sie nie scigamy ze soba....

 

 

Rozumiem, ze psychiatra :cool:

Tak, tak psychiatra :lol2: ale nie uważa cię za chorą psychicznie, po prostu go fascynujesz :)

 

Nie chodzi o doganianie, po prostu on cię podziwia, że taka twarda z ciebie babka, i się zastanawia jak twardy, pewny siebie i swojej wartości musi być twój mąż, by nie popaść w kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...