Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Pytałam sie kiera, jak dla niego to najlepiej obmurowac klinkierem połowkowym na około, bo tynk moze pozniej zaciekac. Ale jest tez sporo watkow o kominach obmurowanych klienkierem i tez zaciekajacych. Zreszta taki przypadek jest u moich rodzicow, dopokim ieli stary otynkowany komin - bylo ok, jak postawili nowy z klinkieru zacieka - chyba nie ma reguły. A mi sie otynkowany wlasnie podoba i nie ukrywam, dla nas to najtansze rozwiazanie

 

Inz. ty madry jestes w te klocki to bedziesz wiedzial. Komin ma 6 kanałow ( dwa rzedy po trzy kanały) jak na zdjeciu.

http://img263.imageshack.us/img263/1092/110920111313.jpg

Piec kanałow jest do wentylacji, w szosty ma byc wkladana rura od kondensatu. Rozumiem, ze zeby ciagi went nie zasysały spalin, powinny byc nizej od ciagu spalinowego. Myslałam, zeby zakonczyc to jakimis nasadkami. Jak to wykonczyc na gorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystkie kanały prowadzisz do jednego poziomu.

Przykrywasz czapką z otworem nad kanałem spalinowym/dymowym...

Kanały wentylacyjne zakanczasz kształtka z otworem bocznym...

Ewentualnie kanały, które są w jednej linii możesz ze sobą połączyć na przestrzał...

żeby uniknąć zawiewania... otwory w kształtka spróbuj zrobić otwornicą nawet 60mm...

kształtki są doś twadre, powinno sie dać, tylko nie na siłę...

 

Ze zdięcia nie wiem który jest dymowy:)

 

Ja też jestem za otynkowanymi... jak dobrze sie zrobi to bedzie lux...

Teraz są dobre tynki syntetyczne, sylikatowe czy insze...

Nie to co kiedyś...

Przy wyborze kolorystyki daje wolną rekę żonie, ale obowiązuje jedna zasada:

Elementy budynku z tego samego materiału są tego samego koloru...

Tak więc kominy potraktuję tynkiem elewacyjnym i będzie git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to już nie wiem jak to jest. Nie podoba mi sie klinkier i też chciałam komin ocieplony styropianem i otynkowany. Wykonawca powiedział, że może byc problem przy odbiorze, bo u nas kominiarze sie czepiają, ze to niby łatwopalne. Oczywiście sprawdzałam informacje w innych źródłach i wszędzie słyszałam to samo. Sąsiedzi też potwierdzili. W naszym regionie to nie przejdzie i kropka. Zreszta gdzie sie nie rozejrzę w nowych budynkach wszyscy mają na kominie klinkier. Mam i ja:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale styropian nie jest palny... jest samogasnący...

Poza tym zabezpieczony jest przed działeniem płomieni...

przez tynk i brak bezpośredniego wylotu ciepła na ściany komina...

Na wylocie z komina to max 150 st. będzie w dymie...

 

Ocieplenie komina nawet na całej jego wysokości ma jeszcze jedną istatną sprawę...

Nie wychładza się on tak szybko, nie stanowi mostka termocznego budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja z kolei czytałam i kierbud mnie tez upomnial o to, ze komin ma byc ocieplony ale welna. I tu chyba nie ma znaczenia przy odbiorze kominiarskim czy ostatnią powloką jest plytka klinkierowa czy tynk silikonowy, tylko czy tam pod spodem jest styropian czy welna. Tylko jak ta welne przymocowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź sie chwal, bo mnie ciekawość zeżre "Żywcem":D

 

Tak nieśmiało,na razie tyle..usyfione strasznie,ale dziś juz lśnią ;) z tym,że aparatu nie wzięłam

P1200381.jpg

 

P1200383.jpg

 

 

 

 

PS. Też szykuje dla Was niespodzianke:)

 

Teraz Twoja kolej :)

 

 

PS wełnę się klei, jak styro z tym,że nie trzeba kołkować i jest specjalna do kominów rockmin chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało,na razie tyle..usyfione strasznie,ale dziś juz lśnią ;) z tym,że aparatu nie wzięłam

[ATTACH]79898[/ATTACH]

 

[ATTACH]79899[/ATTACH]

 

 

 

 

 

Teraz Twoja kolej :)

 

 

PS wełnę się klei, jak styro z tym,że nie trzeba kołkować i jest specjalna do kominów rockmin chyba

 

Malka, ja Cie pierdziele ...

czekaj, czekaj :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

 

I Ty to sama?? Nie no, dałaś czadu. Pełen podziw po pas, nieasamowite. Dzielna jezdes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciiiiiiiiii, to na prawdę nie jest takie trudne, ale kurna bolesne....kolana mi jeszcze pulsują i kręgosłup przez jelito wychodzi ;)

dziś zrobiłam docinki, ale po dziecia trza było jechać i już nie pokleiłam :(

 

 

No i ciągle czekam na Twoją niespodziankę.....tuptam z niecierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciiiiiiiiii, to na prawdę nie jest takie trudne, ale kurna bolesne....kolana mi jeszcze pulsują i kręgosłup przez jelito wychodzi ;)

dziś zrobiłam docinki, ale po dziecia trza było jechać i już nie pokleiłam :(

 

 

No i ciągle czekam na Twoją niespodziankę.....tuptam z niecierpliwości

Malka tak po 60 metrach powinno przestac bolec :) Pocieszyłam?

 

Co do suprajsa, nie zapeszam, nie napisze do poki nie bede pewna. Wiec potrzymam Cie w napieciu ( wiem, nie musisz pisac - wredna jestem:cool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...