Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

PS wełnę się klei, jak styro z tym,że nie trzeba kołkować i jest specjalna do kominów rockmin chyba

 

porównaj ceny styro i wełny.... zwłaszcza tej "specjalnej" do kominów...

kołkowanie styro na kominie? żart?

a poza tym... gdzie styropian ma styczność z wysoką temperaturą na kominie? gdzie on bezpośredni styka sie z pionem spalinowym?

 

rób styro i otynkuj... będzie dobrze :cool:

 

wujek dobra rada

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzadko się odzywam, ale teraz coś mogę napisać więc piszę.

Gratuluję po pierwsze pracy, chylę czoła.

Ponad połacią dachu można spokojnie ocieplać styro. Na strychu już wełna. Ja mam tez ocieplony styro. Żadnych kołków!!! w komin.

Co do tynku to wiele domów tak widziałem, ja mam okuty blacha, z tej samej blachy mam podbitkę.

Pozdro

Edytowane przez ktosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Malka, Netbet, Ktosiek i Tom Bor :)

 

Oczywiste jest to, ze do komina nic sie nie kołkuje :D To chyba nie podlega zadnej watpliwosci:cool:.

 

Wiem tez, ze jedni klada wate do kominow, inni styro. Jedno i drugie ociepla, kominy stoja i sie nie zapalają przez lata ( no, z malymi wyjątkami :cool:). Problemem moze byc natomiast odbior kominiarski i oczywiscie podpis kierownika, ktory jesli zabroni polozyc styro, to nie ma zmiłuj.

 

Przy kominach spalinowych raczej zapalenie nie jest prawdopodobne, przy dymowych zaś problem wydaje mi sie, ze moze być jakas nieszczelnosc na zaprawie i stad chyba wymog polozenia welny niepalnej. Sama nie wiem.

 

Bynajmiej chodzilo mi w pytaniu czy pustaki wentylacyjne C1 nalezy obmurowywac dodatkowo cegla polowka czy wystarczy ocieplic i otynkowac- bo tak zamierzam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU, guru moje, jak samopoczucie w tę wredną jesień? mój komin miał być ocieplany styro, w ostatnim momencie małż zadecydował inaczej. Na mój nos lepiej było ocieplać... no ale zobaczymy czy i kiedy klinkier postanowi spaść. Trzymam kciuki za kominy no i czekam na fotkę, gdzie MSU zobaczę na dachu :)

(polecam hol do auta jako asekurację, sprawdziłam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde MSU tą swoją niespodzianką wyciągnęłaś mnie z jesiennego marazmu tak wypytujesz o te kominy, że coś tak czuję...czyżbyś nie kończyła jeszcze sezonu budowlanego 2011? Ha! bo nie chciałaś pożyczyć siły kosmicznej, czyli ci jeszcze będzie potrzebna

 

Ty idź i skop swojemu sasiadowi tyłek za mnie :cool:. Siły kosmicznej mam dużo, wiec moge sie podzielic z tymi ktorzy chca i umieją ja pozytecznie wykorzystac. Miedzy innymi z Toba:)

 

Myometis - nie wywołuj wilka z lasu :). Samopoczucie dobre, bardzo dobre:) Czego i Tobie zycze. A jesien ładna, troche mrozi ostatnio tyłek nad ranem i wieczorem, ale mozna przezyc:D

 

 

87anam87 - witam i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU nawet nie wiesz jak chciałam to zrobić , tzn skopać mu tyłek..ale racjo trochę ma..rozjeźilibyśmy mu świeżo zasypaną ziemię przy garażu. Ale obiecał że na wiosnę mamy zielone światło..ehhh więc zbieramy kasę na nowy sezon i siły.

 

Dawaj tą niespodziankę :D bo ja też tuptam :D

 

Malka po obejrzeniu twojego dzieła zapowiedziałam mężowi, że kafle kładę ja :D ha ha zdziwiony był lekko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa to juz załapałam, to wszystko z troski o mnie:)

Dzięki Kochana:)

 

Msdracula - Ty się kobieto zastanów, sto razy się zastanów ;) a jak już klepniesz decyzję, że będziesz glazurnikiem, to dopilnuj byś miała gładziutkie wylewki i proste ściany, bo będziesz kląć jak szewc (lub ja) gdy każdy docinek będzie w innym wymiarze, baaaa będzie przybierał kształty figur, o istnieniu, których pojęcia nie miałaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa to juz załapałam, to wszystko z troski o mnie:)

Dzięki Kochana:)

 

Msdracula - Ty się kobieto zastanów, sto razy się zastanów ;) a jak już klepniesz decyzję, że będziesz glazurnikiem, to dopilnuj byś miała gładziutkie wylewki i proste ściany, bo będziesz kląć jak szewc (lub ja) gdy każdy docinek będzie w innym wymiarze, baaaa będzie przybierał kształty figur, o istnieniu, których pojęcia nie miałaś :)

 

kiedy mnie nosi i w końcu bym chciała się w czymś wykazać :D ale maż stwierdził, że ewentualnie zostawi mi panele i fugowanie ;)

A MSU nas ciągle trzyma w niepewności i podsyca ciekawość ;) coś kombinuje na pewno :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc i czołem wszystkim, ogrodzenie psychologiczne juz dawno jest nawet przyszedl Pan i sobie zaczepil reklamę, ze ochrona i cos tam, a niech se wisi - psychologicznie odstrasza na tych polach.

 

Jak sie slusznie domyślacie to zakasalismy rękawy, załozyliśmy ciepłe gatki i dziubiemy. Wszystko wrzuce, pokaze, napisze tylko teraz wrodzona ostrożność nie pozwala mi pisac niczego na wyrost, zeby siebie i Was nie rozczarowac, troche nam czas ucieka przez palce, troche chorobska dopadają, nieiwadomo jak z kasą - wiec nie chce zapeszac. Ale juz nie dlugo - obiecuje. Pozdrawiam Was gorąco w te refleksyjne dni i żaluję, ze nie mam czasu, zeby przeczytac co U Was - ale obiecuje, ze nadrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...