Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lilka, tego Ci nie moge obiecac :D

 

Dracula, dziekuje. Widze, ze podobaja nam sie podobne klimaty

 

Kwitko, dziekuje. Cenowo nie bylo az tak zle. Co do stolarki to chcemy pod koniec lutego. Teraz chce zeby sie wszystko wentylowało, a przede wszystkim zeby wiezba sie porzadnie owiała. Jest zabite deskami tak ze snieg i deszcz nie napada, a wiatr hula przez dziury az miło. Przeciagi sa niezle i o to mi chodziło. Ale zamowic chce w grudniu

U Ciebie juz pewnie tez konczy sie klasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU Ty tak patrzysz na komin a ja tak samo (nie)patrzę na moje krzywe okna :) no się omskło Panom i mam dwa górne przesunięte względem dwóch dolnych.... dobrze że od strony pola, sarnom chyba nie przeszkadza. Uhhh. Zdrówka życzę, zadbaj o siebie kobito, mnie jak trzymało przeziębienie i latałam na budowę to 3 tyg kaszel ze mną spał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stolarki to chcemy pod koniec lutego.

 

Super. Wielkie gratki dla was - super dachóweczka. Gładko jak na stole do pingponga - extra. Jak tak dalej pójdzie, to się szybciej niż ja wprowadzicie :D Super. A zimy ma nie być - oby, bo w styczniu dachówka ze składu ma wejść do mnie na dach... Dekarz ma roboty w pppdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruczka - tak jest zadbam, tzn postaram sie:) Co do okna, to nie bylo widac na zdjeciach:)

 

Klaudiusz- dom jest malutki, zwłaszcza ze obok buduje sie dworek ze 400 m i przy nim nasz wyglada jak garaż. Ale jak sobie teraz pochodziłam po domu i popatrzyłam ( scianki sie pojawiaja) to nie chciałabym ani metra wiecej ani metra mniej. Jest w sam raz dla Nas. Malutki z zewnatrz, ale pakowny w srodku:)

 

Bash - przed Toba nie dam rady, no chyba ze bedziesz długo zastanawiał sie nad kolorem scian:cool: Fajnie, ze bedziesz mial dachowke niebawem, zdradzisz co wybrałes??

 

Kalio, nie mielismy w planach robic dachu samorobnie i od poczatku mowiłam, ze dachu i ogrzewania gazowego na pewno nie bedziemy sami robic. Powierzylismy to fachowcom, wbrew pozorom ulozenie tej dachowki dobrze, nie jest takie proste. Bynajmiej, ja jestem zadowolona z pracy tej ekipy i z czystym sumieniem moge ich polecac. Co do tynków, czytałam, widziałam i tylko mogę Wam wspólczuc. Miska brat mial identyczna sytuacje, tez mu wszystko zaczelo odpadac. Reklamował, wszystko mu poprawiali, ale niestety był lekki poślizg

 

Inzynier, cos ok 3m , ale wysoki do dachu bedzie i jest otwarty na hol, wiec sprawia wrazenie wiekszego niz jest. Malo tego wneke na szafe tam nawet upchnelam:D

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pilnie zasłońcie grubą folią membranę dachową przed UV i naczej szybko będzie sito. Na zewnątrz od spodu wzdłuż szczytu, wewnątrz na podaszu ma być ciemno jak w d…pie. Więżba mokra i z żywicą ,jak przyjdzie słonko , krokwie się poskręcają i popęka niestety , nic się na to nie poradzi. Zobacz czy przy okapie i przy szytowych nie da się zobaczyć memrany dachowej , jak tak to trzeba ją zasłonić obróbką z drewna lub blachy. Weż węża z wodą i porządnie zlej obróbki kominów i okien połaciowych ,szczyty i kalenicę , jak nie cieknie w środku to jest ok.

Pozdrawiam T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysiek, dziekuje i pozdrawiam

 

bulkazmasłem ( fajny nick, mniam :)) Membrana od spodu przy okapie i szczytach jest zakryta deskami, mamy zrobiona nadbitke

Okna i komin miały test, ostatnio niezle padało

 

Inż- ja bym chciała troche energii słonecznej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana od spodu przy okapie i szczytach jest zakryta deskami, mamy zrobiona nadbitke.Okna i komin miały test, ostatnio niezle padało :D

 

Witam.

dachówka szczytowa ( krawędziowa) nie zasłania dostatecznie membrany, ledwie kontrłatę i część łaty, jak przylega do krokwi krawedzię to będzie zaciekać jak pisał słusznie Basch,potrzebna wiatrownica z blachy, na drewniana nie ma miejsca.Membranę widać z dołu przy ścianie i wewnątrz poddasza, tam się zdegraduje,podziurawi od uV, nie musi być wcale pełne słońce,wystarczy odbicie od śniegu.Okap błędnie wykonany,deska czołowa wystawiona ponad podbitkę blokuje wypływ skroplin z membrany,pewnie wypływają na deskę czołową i podbitkę i krokwie a nie do rynny. Kratki wentylacyjne kominów w zimie szybko zaklei snieg. Test deszczem to za mało, musi zajebi..cie padać i jednocześnie wiać bardzo mocny wiatr by pchało wodę na dachówkach do góry, wtedy widac jak jest szczelnie lub od razu z szlaucha z woda pod ciśnieniem.do puki nie otynkujesz i nie pomalujesz kominów nie widać zacieków.Widac więcej błędów ,opisać je? serducho wytrzyma?

pozdrawiam T

ps. inż 3 miechy w słońcu? a to dobre, spytaj dobrego dekarza to Ci powie że tydzień to już bardzo dużo, dach mamy na wiele lat , tylko pełne deskowanie i papa to gwarantuję, membrany wymyślono dla deweloperów : szybko i tanio ,nie dla siebie.

Edytowane przez bułkazmasłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruczka - tak jest zadbam, tzn postaram sie:)Bash - przed Toba nie dam rady, no chyba ze bedziesz długo zastanawiał sie nad kolorem scian:cool: Fajnie, ze bedziesz mial dachowke niebawem, zdradzisz co wybrałes??

 

Heh, z kolorem może nie, ale do malowania mam z 1000 metrów kwadratowych ścian i sufitów, więc chwila zejdzie :) Co do dachówki to staneło na creatonie viva neu angoba miedziana

creaton.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, z kolorem może nie, ale do malowania mam z 1000 metrów kwadratowych ścian i sufitów, więc chwila zejdzie :) Co do dachówki to staneło na creatonie viva neu angoba miedziana

 

Fakt, Ty masz tam spore powierzchnie, ale tez chetne małe malarki do pomocy, jakos zejdzie:)

Co do dachowki to ile sie nie myle, nasz sasiad ma taka i dokladnie miedziana angobe, do tego dobrał sobie ladny kolor drewna i wyglada naprawde fajnie. Sam bedziesz układał, czy sobie odpuszczasz?

 

 

 

Panie Bułka, miałam odpisać, ale mam za dobry humor wiec sobie odpuszcze. Zycze miłego wieczoru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...