Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miło Cię widzieć :)

 

Ciebie też

 

Wszystkiego dobrego kochana, na ten nowy rok :)

Tobie też najlepszego

 

a teraz się pochwal co nowego narozrabiałaś ? :lol:

 

 

poza tym, że elektrykę na poddaszu Tesciek z Miskiem muszą zrobić od nowa, to nic :lol:

Tak to jest jak sie spiskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przejedzie jak Ci dach skończą.

 

PS Oglądałam zdjęcia w dzienniku, kiedy wchodzą cieśle?

 

Cieśle?? Przecież cieśle już są #$%$@#%^*&^$$^&.

Teoretycznie od 3 stycznia:/

 

Jak na razie przyjęli więźbę i odjechali w sina dal.

Siedzę i modlę się o pogodę na poniedziałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też pociagnęli kable po jętkach i musieli przekładać, więc wiem, że DA SIĘ ZROBIĆ:)

nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wymagające myślenia. Wyjścia nie mają :D Widziałam Twoje jętki, tyle, że u Ciebie aż do kalenicy ocieplone jest, a ja chce zostawic jętki, ale nad nimi jeszcze spory strych mi zostaje na kartony

 

Lukarna - bedze dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio, a to zła metoda ?

Ostatnio widze coraz więcej instalacji w ogóle bez puszek, to jakiś nowy trend czy uzasadnione to jet czymś innym ?

 

 

MSU -schody lux malinka :) a jak juz prónd bedzie to można parapetówkę robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka: teoretycznie większe bezpieczeństwo, gdyż mniej potencjalnych źródeł pożaru. Każde złącze to takie źródło, gdyż przy osłabionym styku prąd powoduje nagrzewanie się złącza, a tym samym przyspieszone utlenianie się miedzi, co prowadzi do pogorszenia styku jeszcze bardziej i spiralka się sama zaczyna napędzać.

Oczywiście to teoria, bo w praktyce, to przy prawidłowych łączeniach zanim dojdzie do stanu powodującego zagrożenie, instalacja i tak zostanie wymieniona z powodu remontu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio, a to zła metoda ?

Ostatnio widze coraz więcej instalacji w ogóle bez puszek, to jakiś nowy trend czy uzasadnione to jet czymś innym ?

 

 

MSU -schody lux malinka :) a jak juz prónd bedzie to można parapetówkę robić :)

 

nie jest to zła metoda.

wymaga więcej pracy i więcej trzeba naciąć puszek, przewody trzeba lutować, ale za to mniej marnuje się przewodów, lepiej to wygląda niewłaściwie zrobione daje tez więcej problemow niż zysków (spalenie przewodów), bez puszek to tak zwana nowa metoda (bije inwestor po kieszenii ok 20% więcej przewodu), a instalator nie musi się wysilać (wycina tylko tyle puszek ile gniazd, włączników a tak to musiał 2x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli z puszkami mniej bezpiecznie, ale taniej i więcej roboty.

Najbardziej zmartwiło mnie to bezpieczeństwo, choć kurdele,mieszkam w bloku gdzie pewnie instalacja nie była wymieniania nigdy czyli pół wieku z kawałkiem i nigdy nic sie nie działo, mam nadzieję ,że się nie stanie, a w domu tez nas zapuszkowali...hymmmm

a ja głupia martwiłam się,że te plastikowe dekle brzydko wyglądają :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wymagające myślenia

 

nie zgadzam się : nie da się latać wokól słupa żeby z przodu była dupa.

 

 

 

 

ja chce zostawic jętki, ale nad nimi jeszcze spory strych mi zostaje na kartony

 

przyjdą z gminy z kontrolą podasza, stwierdzą zagrożenie pożarowe, wypiszą mandat, odechce się łatwo palnych kartonów na strychu. mój stryj już dostał mandat 200 zł za stare drewniane graty na strychu. Nie wierzysz? googluj.

 

dzięki za prezent, zrozumiałem że jak będę krytykował to spędzę święta sam ,jak Kevin, w domu , tak?

dużo energi w nowym roku, normalne że brakło, u mnie też, będzie dobrze, będzie Pani zadowolona.;)

pozdro:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdą z gminy z kontrolą podasza, stwierdzą zagrożenie pożarowe, wypiszą mandat, odechce się łatwo palnych kartonów na strychu. mój stryj już dostał mandat 200 zł za stare drewniane graty na strychu. Nie wierzysz? googluj.

 

Kto z gminy przychodzi oglądać mój strych :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z gminy przychodzi oglądać mój strych :jawdrop:

 

Kontrole zagrożenia pożarowego przeprowadza straż miejska na wniosek gminy ( chyba) maja nakaz, mogą ukarać mandatem o czym przekonał się mój stryj i wcale nie było mu do śmiechu. MSU sama powinna myśleć zachowawczo, więżba jest łatwo palna - drewno , (zagrożenia pożarem :instalacja elektryczna, kominy , uderzenie pioruna),dodawanie tam kartonów to kuszenie losu. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko wymagające myślenia. Wyjścia nie mają :D Widziałam Twoje jętki, tyle, że u Ciebie aż do kalenicy ocieplone jest, a ja chce zostawic jętki, ale nad nimi jeszcze spory strych mi zostaje na kartony

 

Lukarna - bedze dobrze

 

Musi być, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...