Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Eeee no to zostaw, jak Misiek związany z oknem emocjonalnie:)

 

Co do drzwi, to wymóg chyba jest tylko wtedy jak są jakieś piecyki gazowe zainstalowane, ale nawet paznokcia za to nie dam sobie obciąć ;)

Myślę,że jak zawiasy będą po lewej, to przechodząc po prawej nikt pałką nie zahaczy o krokiew (kiedyś o sufit ), ewentualnie zrobię przesuwkę (w lewo), ale to pieśń przyszłości, więc mam jeszcze dużo czasu na rozważania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MSU: ja tak jeszcze o tynkach, jeśli pozwolisz ;) Myśmy z premedytacją zdecydowali się na c-w, ze względu na ich wytrzymałość. Owszem, gipsowy łatwo zaszpachlować byle pierwszą lepszą gładzią, potem pomalować i nie będzie widać. Powiem Ci jednak, że c-w też się da tak zrobić :) U nas robili gotową zaprawą tynkarską z wora i zostawili 3 wory na odchodne, właśnie do łatania dziur ew. Rozrabia się toto z wodą do konsystencji ciapy, nakłada na dziurę i wyrównuje z grubsza. Potem trzeba chwilkę odczekać, aż zacznie wiązać i traktujesz to mokrą gąbką delikatnie zacierając. Jak duża dziura, to procedurę być może trzeba będzie powtórzyć, ze względu na skurcz materiału (zrobi się dołek). Nie będzie żadnej różnicy w fakturze tynku :)

A propos faktury, to c-w ma tę zaletę, że możesz sobie dobrać ziarno piasku do zacierania. Najdrobniejszą fakturę ma piasek kwarcowy (to prawie taki pył jest). Na koniec można jeszcze wykonać filcowanie i wtedy masz prawie tak, jak w gipsowym :)

 

Zastanawia mnie też jedno: co Wy chceta kuć w gotowych tynkach?? Przecie tynki kładzie się już po wszystkim, jak cała instalacja podtynkowa jest już rozłożona...

Nie masz czegoś gotowego, to nie tynkuj. Nie warto przepłacać. Lepiej przełożyć ekipę na późniejszy termin (a najlepiej oczywiście umawiać się z nimi tak, aby wszystko już było na swoim miejscu przed tynkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU wybacz Mruczkową niebytność, choram, wciąż i oblegle (obłożnie?) i nawet oka nie podniosłam by na oblicze Mruczka spojrzeć więc i dziennik Twój, o guru moje, zaniedbałam, ale już chichram i piszę co następuje: Krystyna z gazowni i nas czeka, miejmy nadzieję że miła kobita :) Obijanie w Sylwka zostaje Ci wybaczone po pięściosetkrość, gdyż i tak jesteś najpracowitsza dziołcha na dzielni Muratora i nas to nie zmyli, o nie :) Młynarska to przy Tobie stara rura, co to nie wie co to beton B15 jest, a kalafiory popieramy, ale tylko na talerzu, w domu szpecą, dobrze, że nie wierzysz w te bzdury o alergii i wiecznej chmurze kurzu (o, takiej jak w tańcu z gwiazdami, to się nazywa ciężki dym? taki przy podłodze? ale wiesz jaki? :) )

Balanse Twoje na drabinie, sześćset metrów nad ziemią robią memu ciału gęsią skórkę, a weź się spróbuj zabić MSU, to ci manto sprawi pół Muratora! (koniec dyscyplinowania) Teść w binoklach zdaje się być sympatyczny i do mordu niezdolny :) więc spoko! No i na koniec: treść lekcji nr 80 wywołała gulgot w Mruczkowym zdartym gardle, Mruczek mówi, że z zapaleniem krtani śmieję się jak hiena, zostawiam to Tobie do wyobrażenia.

Niestety płacąc za zdrowie Mastercard nie akceptują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio -dzieki, fajnie że jest tyle skrajnych opinii co do tynkow :) Ja glosno mysle, wiadomo decyzje musze podjac sama, ale fajnie jest poznac opinie innych. A co do dziur to zawsze sie znajdzie cos do podkucia :cool:

 

Myometis - no wez prosze Cie, wylecz sie. Bo wylewki z Mr Pajero Cie czekaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o tu to widzę że dzieki jednemu "wypiekowi" z posmarowaniem robi sie ciekawie... nawet bardzo... ... o kolorach zaczynają gadać... czyli zaraz będą "inspirki" - czyli to co najbardziej lubię...

 

posiedzę ... popatrzę... może się czegoś naumiem...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...