Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

Zaskoczyłem się, jak mój znajomy wynosił z domu swoją labladorkę na rękach i wkładał do kombiaka, bo cholera zasneła mu przed drzwiami wyjsciowymi...

 

:lol2::lol2::lol2:

 

naszej pannicy zasypianie zajmuje mniej niż 5 sekund...

patrzysz na nią - patrzy na ciebie i sie cieszy...

odwracasz się na pinć sek... wracasz wzrokiem...

... po zawodach - śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MSU: IMO od środka piwnicy nie warto dawać izolacji na suficie. Będzie Ci kisło, bo będzie się tam wykraplać woda (punkt rosy będzie pod styropianem). Lepiej dać więcej na podłodze parteru. Ew. zainwestować w styro o lepszych parametrach izolacyjnych. No i dobrą wentylację zrób w piwnicy.

 

Dokladnie o czyms takim czytalałam , ze wiecej styropianu na podlodze parteru, a mniej od spodu stropu - czyli chlodniejszej strony powoduje kondensacje pary wodnej, czyli, ze pucha przestaje miec sens. Z drugiej strony, czytałam tez ze warto ocieplic strop od spodu z paskiem bocznym na sciany i badz tu madry (a) ;)

 

oczywiście że ocieplać od spodu strop piwnicy styropianem.

Moglbys rozwinac bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć MSU, ja co prawda piwnicy w planach nie mam ale tak na zdrowy rozsądek , skoro ma być nieogrzewana to nie ma co ocieplać stropu piwnicy, tylko trzeba bardzo dobrze ocieplić podłogę parteru, żeby oddzielić część nieogrzewaną i ogrzewaną, no i oczywiście drzwi na schodach do piwnicy, do garażu żeby porobić bufory. :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych budynkach warstwę ociepleniową ze styropianu układa się na stropie i pokrywa gładzią cementową coś ok. 2-3 cm. Przy podłogach drewnianych zaleca się miękką izolację z wełny mineralnej. Ocieplenie stropu nad piwnicą wykonuje się od spodu, żeby nie podwyższać posadzki.

Przyklejamy styropian na masę klejową do sufitu piwnicy lub przytwierdzamy łaty drewniane do sufitu piwnicy i wypełniamy wełną mineralną.

 

Ps. Pozwolę sobie przytoczyć kilka salw pochwalnych dla małżonka - co za wspaniały mężczyzna, pracowity, skromny, nie obnosi się ze swoją wiedzą i umiejętnościami, a takie posiada, bo widać efekty, po prostu kochany, ze świeczką szukać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Pozwolę sobie przytoczyć kilka salw pochwalnych dla małżonka - co za wspaniały mężczyzna, pracowity, skromny, nie obnosi się ze swoją wiedzą i umiejętnościami, a takie posiada, bo widać efekty, po prostu kochany, ze świeczką szukać. Pozdrawiam.

 

MSU, na Twoim miejscu byłabym zazdrosna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Pozwolę sobie przytoczyć kilka salw pochwalnych dla małżonka - co za wspaniały mężczyzna, pracowity, skromny, nie obnosi się ze swoją wiedzą i umiejętnościami, a takie posiada, bo widać efekty, po prostu kochany, ze świeczką szukać. Pozdrawiam.

 

No baaa, malo tego: jeszcze rodzinny, troskliwy ojciec no i ...:oops:8) i czesto nie trzeba go opie..lac, nooo chyba mi sie trafil ideał. :cool:

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU, na Twoim miejscu byłabym zazdrosna;)

 

No pewnie, ze jestem :lol:

 

Cześć MSU, ja co prawda piwnicy w planach nie mam ale tak na zdrowy rozsądek , skoro ma być nieogrzewana to nie ma co ocieplać stropu piwnicy, tylko trzeba bardzo dobrze ocieplić podłogę parteru, żeby oddzielić część nieogrzewaną i ogrzewaną, no i oczywiście drzwi na schodach do piwnicy, do garażu żeby porobić bufory.

Czesc, w sumie brzmi rozsadnie, zimne powietrze zawsze idzie w dol, cieple w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie córy już mam :D Ale w sumie obojętnie - byle zdrowe.

I takie podejscie jest zdrowe.

 

Cicho siedzisz, nawet nie piszesz czy na dach weszli, a weszli?

Tak na 99% jest wybrany tynk, ale powiem po sobocie jak juz bede po spotkaniu z szefem tynkarzy, bo jeszcze mi sie odwidzi.

 

dzień dobry się z Państwem

a dobry Pani był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem, że u MSU to rozmowy na każdy temat, ale że zrobi się portal schadzkowo-matrymonialny... No ładnie :)

 

Generalnie, ja te komentarze przestałam ogarniać pol roku temu. One zyja swoim zyciem i bardzo dobrze, niech kazdy sie czuje jak u siebie :)

 

 

MSU chciałabym się jakoś mądrze nt styropianu wypowiedzieć ale powiem tylko: fajnie Was widzieć

Czesc Lukarna, mam nadzieje, ze Ci sie poprawiło samopoczucie. Nie ma co rwac włosow z glowy, dwa- trzy dni sie opozni, trudno, ale lepiej zeby byl maly poslizg niz maja robic na łapu capu. Dachowka juz pojdzie z gorki

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...