Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Musi Sie Udac - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale Ci zazdroszczę że już jesteście po kablach . Może pożyczysz swojego Teścia na troszkę? ;) Albo chociaż zabierz ten mróz :)

Jakie macie plany? Za co się teraz zabieracie?

 

E tam Wy sami dobrze sobie dajecie rade, byleby pogoda sie poprawila. A my mamy jeszcze sporo pracy, obmurowac komin,nadmurowac ostatnia warstwe na dzialowkach, ocieplic szczyty od srodka, wymurowac sciane przy schodach, ocieplic kotlownie, przejscie pomiedzy piwnica a parterem,.....mogłąbym dalej wymieniac, chcialabym z tym zdazyc do konca lutego, ale juz widze, ze nie zdazymy...

 

Cronin, no baa lepszy niz blondyn, zapomniałaś dodac jeszcze "uroczej" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, będziesz musiała sie podzielić, bo MSU tynków nie bedzie miała;) W imię wyższego dobra:)

Nie klocic sie, facety na tynki przyjda, z calym szcunkiem do moich mozliwosci, ale 600m tynkow to ja nie poloze, tzn jak bym sie spiela to bym polozyła, ale w rok

 

Mi się też nie chce i mam nadzieję, ze jak wiosna przyjdzie to mi kopniaka sprzeda:yes:

Po co czekac do wiosny, kto chetny sprzedac?:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calym szcunkiem do moich mozliwosci, ale 600m tynkow to ja nie poloze,

 

Hah. U mnie wyszło 730 (a nie mam piwnicy) - też się nie porywałem. Zrobiło się dziś cieplej, -5 na zewnątrz, -10 na budowie wewnątrz jak w lodówce. Ale już mnie nosi :) W poniedziałek przyjeżdza piec, w końcówce tygodnia wełna na poddasze, za dwa tygodnie styro na całą chatę - będzie trzeba poupychać po kątach, ale front robót będzie jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah. U mnie wyszło 730 (a nie mam piwnicy) - też się nie porywałem. Zrobiło się dziś cieplej, -5 na zewnątrz, -10 na budowie wewnątrz jak w lodówce. Ale już mnie nosi :) W poniedziałek przyjeżdza piec, w końcówce tygodnia wełna na poddasze, za dwa tygodnie styro na całą chatę - będzie trzeba poupychać po kątach, ale front robót będzie jakby co :)

 

Ja bym kupila troche styro na podlogi i welne, poki taniej (czyt. łudzę sie ze taniej), ale jak wszystko trzeba bedzie wyniesc przed tynkami to nie mam gdzie upchnac

Dawac cale 10 cm styro na podloge czy lepiej klasc dwa razy po 5cm na przekladke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x5 - ja kładłam na cegiełkę (nie wiem czy przekładka to to samo) :)

Co prawda dwa razy więcej roboty, ale łatwiej ukryć rurki, bez zbędnych pustych przestrzeni, a te i tak uzupełniłam granulatem

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, Babo, ty weź Teścia kiedyś na dobre ciacho do restauracji, cy cuś... Zobaczysz, kiedyś Cię wyklnie, pofatyguje się do domu i te wszystkie kable Ci ze ściany powyrywa, jak dalej tak będziesz wrednie pisać :rotfl:

 

Gratulacje kolejnego etapu z głowy :)

 

Zastanawia mnie tylko ta konieczność używania pazurów do tynków... :???: Jakoś nigdzie nie widzę ich zastosowania... No, chyba że strukturalne sobie wymarzyłaś... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun dla teścia , robotny, sie chwali, teraz niech teściowa machnie istalację gazową.

na ostatnim zdjęciu z dzienniku da dużo przewodów w jednym miejscu ,porobić 1 cm przerwy żeby tynk ,,ścianę zobaczył'' inaczej może tam ,,nie chycić''. instalkę obcykać cyfrówką na potrzeby napraw wierceń remontów itp. proponuję dodatkowy przycisk w toalecie koło kibelka otwierający furtkę , bo jak ktoś sam w domu i akurat na tronie a tu zadzwoni domofon....

Edytowane przez bułkazmiodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzi jedna warstwa na drugą;) Bez skojarzeń:lol2:

 

..no o to mnie sie własnie rozchodziło :)

 

ee zakładka tomi sie kojarzy,że cos na coś zachodzi,ale ja mam dziwne skojarzenia

Malka,a mialo wiecej dzieci nie byc :cool:

 

Kurna, Babo, ty weź Teścia kiedyś na dobre ciacho do restauracji,

baa ja bym mu nawet nowa fure kupila, jak juz wygram te kilka baniek:lol:

On przeciez wie, ze dla mnie jak łojciec rodzony, a nawet bardziej

 

szacun dla teścia , robotny, sie chwali, teraz niech teściowa machnie istalację gazową.

na ostatnim zdjęciu z dzienniku da dużo przewodów w jednym miejscu ,porobić 1 cm przerwy żeby tynk ,,ścianę zobaczył'' inaczej może tam ,,nie chycić''. instalkę obcykać cyfrówką na potrzeby napraw wierceń remontów itp. proponuję dodatkowy przycisk w toalecie koło kibelka otwierający furtkę , bo jak ktoś sam w domu i akurat na tronie a tu zadzwoni domofon....

 

Przekaze tesciowej, ale tu moze byc gorzej;)

O tym przycisku to nie wiem czy chlopaki nie pomysleli, bo juz takie jaja przy tych instalacjach odwalali, ze tylko glowa kiwałam "Po co?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O tym przycisku to nie wiem czy chlopaki nie pomysleli, bo juz takie jaja przy tych instalacjach odwalali, ze tylko glowa kiwałam "Po co?"

 

...nie zapomnij o zasileniu na zewnątrz... np.oświetlenie lądowiska dla ufoków... bo jak ziomale z Melmax'a wpadną z wizytą, to pobłądzą bidoki...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć M.S.U.

 

A pozostałe instalacje - kanalizacja, woda, centralny odkurzacz (polecam)?

Po tynkach a przed podłogami?

 

Tu sie grubo zastanawiamy nad woda i kanaliza poniewaz mamy jeden pion, wszystko w miare proste do polozenia ( tak mi sie bynajmiej wydaje). Ale ze jak zrobilismy wycene pod instalacje gazu, piec, ogrzewanie to facet chce tez nam zrobić hydraulikę. Policzylismy koszty i...to za ile my kupimy materialy sami, to praktycznie to samo co on nam to zrobi z materiałami. Wiec chyba nie ma sensu sie rypać, bo w tym czasie mozemy zrobic poddasze, a innych prac tez czeka cala masa

 

Tak sie zastanawiam nad odkurzaczem centralnym i jakos nie kręci mnie, moze ktos mnie przekona.

 

MSU no zobacz jak to teść teściowi nie równy

Tak jak synowa synowej nierówna ;)

 

Wiecie jak mi się lekko na sercu zrobiło jak przeczytałam że nie tylko ja mam mega-lenia

Cieszę się ze Ci lżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie zapomnij o zasileniu na zewnątrz... np.oświetlenie lądowiska dla ufoków... bo jak ziomale z Melmax'a wpadną z wizytą, to pobłądzą bidoki...:D

 

Pomysleli chlopaki o oswietleniu i kontaktach zewnetrznych, z przodu domu na lądowanie i z tyłu nad tarasem na imprezowanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...