Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem okazję odwiedzić mały domek z pompą PPC w wersji prawie testowej (jedna z pierwszych). Inwestor wykonał samodzielnie kolektor poziomy, zakupił i zainstalował pompę samodzielnie. Pomoc ze strony producenta polegała na regulacji po odpaleniu (dokładnie nie wiem jakich szczegółów dotyczyła). Na dzień dzisiejszy mam informację, że roczne opłaty za prądki wyniosły 2,3 kPLN. Domek sto meterków z hakiem :D, raptem 2 osoby mieszkające, niby wszystko minimalistycznie ale wg mnie rewelka... Jeden malutki szczególik. Teren jest paskudny w kwestii błociarstwa co skutkuje tym, że pomiar temp. na dz wiosną rok temu pokazał +8C!!!!!!!!!!!!!!!!!! No to tak też bym chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaproś tu teściową do siebie ;)

adiqq nie narzekaj.Ty przynajmniej masz ten komfort, że jesteś u siebie. Wczuj się (jeżeli to nie jest wyzwanie przekraczające możliwości zdesperowanego furiata) w moją sytuację. To (niestety) ja muszę się czuć zaproszonym przez teściową nota bene mieszkając na Jej włościach :cool:. A jak w progu wita mnie znajoma melodia na temat sukcesu, tydzież mody (czy też odwrotnie) to skłonnym uwierzyć, jakem niedowiarek, w ekonomiczność kurnej chaty:D

Edytowane przez niedowiarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu serwisant zmienil w mojej pompie tzw. wartośc stopniominut. Mialem do tej pory ustawione na 60 ( ustawienia fabryczne ) a teraz mam 150. Pompa chodzi ok 1 godziny poczym odpoczywa ok 1 godziny. Dzieki temu malo jest startów. Chyba lepiej ? Dłuzszy cykl pracy też chyba ma wplyw na temperatury dolnego źródła. co o tym myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam bladego pojęcia, co to za parametr "stopniominuta". Ja mam możliwość ustawienia minimalnego czasu postoju pompy po osiągnięciu zadanej temp. Na całkiem chłopski rozum lepiej byłoby grzać w niskiej taryfie (nawet z gorszym cop-em), a w zamian dać odpocząć pompie kiedy prądki są drogie. Fundujemy sobie długi cykl pracy przy tańszej taryfie i dłuższe postoje w czasie drożyzny. Przy sporej akumulacyjności chałupki nie powinno to powodować skoków temperatury przy jednoczesnym oszczędzaniu kieszonki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po małej przeróbce dolnego źródła. Separator miałem tak umiejscowiony, że odpowietrzanie grawitacyjne blokował zawór zwrotny. To co się odpowietrzyło samo zmierało się przy zaworze zwrotnym i uruchamiająca się pompa obiegowa pchała to znowu do dolnego źródła. Pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...