Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Chyba trochę mały masz ten kolektor (3x90 m poziomego przy 140 m2 powierzchni). Może to ma wpływ na deltę?

Na deltę nie ma bezpośredniego wpływu rozmiar kolektora, tylko przepływ płynu niskozamarzającego (np. glikolu) przez pc. Rozmiar kolektora ma wpływ na temperaturę jego ciepłej strony. Pośredni wpływ rozmiaru na deltę jest związany z tym, że jeśli temperatury dz spadają, to spada też moc pc i tym samym spada nieco delta (bo przepływ jest ten sam, a spada ilość pobieranego ciepła) - można to zaobserwować porównując deltę jesienią i zimą, gdzie zimą powinna być mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A powaznie: To raczej nie ten parametr. Nieralny zupelnie.

Realne jak najbardziej, dlaczego nie?

Ja też mogę sobie napisać że moja pompa np. 7kW ma COP nawet 7, ale kiedy? Chyba tylko przy zasilaniu odpadem technologicznym przy bardzo niskim skraplaniu.

Zobacz na tabelkę, to dla PC 7kW (temperatury to t.skraplania i parowania, nie GZ i DZ - no i bez pomp obiegowych).

COP 7kW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyjecia ;)

 

A powaznie: To raczej nie ten parametr. Nieralny zupelnie.

Witajcie

Do tego dążyłem - że coś mi tu nie gra ;)

W każdym razie jeden z odczytów jaki zapisałem: 955mocy elektrycznej/6382 mocy cieplnej oddanej - wynik 6,68 u klienta (kończę tam automatykę IB) Dom jeszcze nie zamieszkany bez rekuperacji, w domu 18stopni.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Do tego dążyłem - że coś mi tu nie gra ;)

W każdym razie jeden z odczytów jaki zapisałem: 955mocy elektrycznej/6382 mocy cieplnej oddanej - wynik 6,68 u klienta (kończę tam automatykę IB) Dom jeszcze nie zamieszkany bez rekuperacji, w domu 18stopni.

Pzdr

 

Na bazie jednago odczytu nie wnioskuj za wiele. Odczyt urzadzen pomiarowych jest tez srednia z jakiegos malego wycinka czasu. Wystarczy, ze te czasy sie nie pokryja a jest jakies "tapniecie" na mocy i masz zupelnie odjechane wyniki. Pomierz srednia z kilku(nastu) minut. To juz cos moze powiedziec i jesli nadal wyjdzie Ci SPF w ookolicach 6, to bedziesz mial szerg zaproszen od forumowiczow na "tuning" ich instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne jak najbardziej, dlaczego nie?

Ja też mogę sobie napisać że moja pompa np. 7kW ma COP nawet 7, ale kiedy? Chyba tylko przy zasilaniu odpadem technologicznym przy bardzo niskim skraplaniu.

Zobacz na tabelkę, to dla PC 7kW (temperatury to t.skraplania i parowania, nie GZ i DZ - no i bez pomp obiegowych).

 

Ale kolega wyraznie pisal o SPF. To jednak "nieco" inny paramter i warto to rozrozniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...